Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pt doritorii de senzatii semi-tari:
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Comment


    • Vorbeati pe sus, Cezar, Niki si Intunecatu : numarul de km n-ar fi o problema privind din prisma motorului, caci in tot intervalul ala parcurs mai sufera si caroseria de la o groapa luata aiurea, de la o bordura urcata cu cine stie ce viteza, amortizoarele, franele, directia, bucsaraia : toate sunt importante si-apoi una e sa ai 50 de mii si alta e sa ai 150 de mii, d-asta zic ca e foarte important nr de km pentru a sti ce previziuni vei avea pentru masina in viitorul apropiat, bagi 500-700 euro in consumabile sau 2-3 mii de euro ... tot in consumabile ?!?
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Pt doritorii de senzatii semi-tari:
        http://www.autovit.ro/bmw-850-C23495247.html
        Super masina, pentru un colectionar ar fi ocazia ideala sa o cumpere.

        Comment


        • la masina asta, pretul folosirii ei in 1 an depaseste valoarea ei de piata


          Nea CA : sa-ti zic ca am citit in loc de "colectionar", cocalar
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • @samy: si ai lua o masina de 50.000 rulata in Bucuresti, fata de una de 100.000 + rulata afara? Pai scuza-ma, dar una rulata in Bucuresti e muci dupa 50.000. Praf peste tot, de la ambreiaj la directie si suspensii.

            Comment


            • Nea CA : sa-ti zic ca am citit in loc de "colectionar", cocalar
              Asta nu-i masina de cocalar. Nu e "ursulet".

              la masina asta, pretul folosirii ei in 1 an depaseste valoarea ei de piata
              Asta nu-i masina de zi cu zi. O scoti in timpul liber pe drum si-i dai talpa.

              Comment


              • Total de acord, comparam numarul de km separat : putini, multi in afara sau putini, multi in romania, ceea ce in romania e clar ca o faci praf si in 20 de mii, ar fi de bun simt un 50 de mii

                Nu e de cocalar, zisei ca asta citisem, in graba.
                la o cilindree de 5 mii aspirata nici nu vreau sa ma gandesc cat consuma la mers normal, o talpa probabil ca un 30% te-ar multumi.
                Last edited by 827sam; 24 April 2012, 15:13. Reason: Automerged Doublepost
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Originally posted by retro 590 View Post
                  e super misto. merita banii aia clar. chiar de colectie e. nu stiu cate mai gasesti in starea asta.

                  @mr.K. nu era vorba ca vreau sa semene cu audi dar exeo ala e chiar facut pe platforma a4. au schimbat doar caroseria.

                  Originally posted by Cezar View Post
                  Pt doritorii de senzatii semi-tari:
                  http://www.autovit.ro/bmw-850-C23495247.html
                  aia a fost o masina foarte tare. n-am reusit sa inteleg de ce n-a prea prins la public... probabil era prea scumpa ?!
                  Last edited by B997NDL; 24 April 2012, 15:26. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • @mr.K. nu era vorba ca vreau sa semene cu audi dar aia e chiar facuta pe platforma a4. au schimbat doar caroseria.
                    Exeo ala va avea calitate Audi A4 B7 can mi-oi vedea eu ceafa. Atat are in comun cu A4, platforma. Jetta e peste Exeo, chiar de are platforma "doar" de Golf si nu de Audi .


                    Nu e de cocalar, zisei ca asta citisem, in graba.
                    la o cilindree de 5 mii aspirata nici nu vreau sa ma gandesc cat consuma la mers normal, o talpa probabil ca un 30% te-ar multumi.
                    Am priceput ca ai citit gresit. 850-le ala l-as vrea daca as trai in USA.
                    Last edited by mr.K; 24 April 2012, 15:30.

                    Comment


                    • @B997NDL:dacia aia 1100 nu face mai mult de 1000 de euro.daca o faci voucher iei si mai putin.

                      Comment


                      • Originally posted by samy0388 View Post
                        la o cilindree de 5 mii aspirata nici nu vreau sa ma gandesc cat consuma la mers normal, o talpa probabil ca un 30% te-ar multumi.
                        Poate sa consume cat un 2.0 turbo benzina
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Originally posted by leopardu View Post
                          @B997NDL:dacia aia 1100 nu face mai mult de 1000 de euro.daca o faci voucher iei si mai putin.
                          daca as avea banii si garaj, as lua-o. gasesc eu unul care sa-mi dea 5000 daca e totul original.

                          Comment


                          • @ndl si mr k http://www.youtube.com/watch?v=V1iWlurEol4

                            Dacia 1100 e de plimbari pt noi romanasii de rand , nu bmw850. (in plus ala arata rau tare in fata , dacia e impecabila)
                            vrei senzatii ??? iti iei motor ...
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • deci "e cam identice"

                              Comment


                              • 3000 euro pe toroapa aia? Poate fi in cea mai exceptionala forma, nu-si merita banii pt ca a fost o masina slaba tare.

                                La 5000 iei asa ceva: http://dayerses.com/photos/citro%C3%ABn-ds-23/02/. A fost una dintre cele mai tari masini, la vremea respectiva, si anume din 1955. Prima masina cu cutie semi-secventiala, prima cu motor cu injectie de productie mare (mercedesul a fost primul, insa masina aia costa cat 2 insule), prima cu faruri adaptive, prima cu suspensie hidraulica, si multe altele. Deci da, as da 5000 pe un citron DS, si nici vb pe o dacia 1100 care a facut ce?
                                A, sa nu uit, e una dintre cele mai frumoase masini de pe planeta, si nu o spun eu, ci mai marii "critici".
                                Last edited by Cezar; 24 April 2012, 20:01.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google