Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si de ce nu-ti iei logan BENZINA???
    3 000-4 000 coco
    Un 1.6 16 valve de preferat are putere+sigur are km cat de cat reali.
    Cele de 1.4 nu prea au putere+sunt preferatele taximetristilor

    Comment


    • imi place fiesta aia !!! sigur nu-i 4000 in jermania.

      de pejo am mai zis - sa n-aud !
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


        De asta ce spuneti?
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...08&tabNumber=1 Florin3l , uite, e chiar din Turda, ai putea sa le faci o vizita sa vezi cum se prezinta masina... daca iti place, o iei.

          http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...o&pageNumber=1 sau asta, da e mai putin dotata dar mai ieftina si cu motor de 1.6

          http://acasa.mobile.ro/SANTU#des_161017454 si ar mai fi asta, in banii care ii ai, destul de ieftina si usor de intretinut...
          Last edited by kubala7; 26 April 2012, 21:07.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • Initial vroiam logan nou 1.6 16v dar cu 3 vouchere (acuma, au ajuns sa coste in jur de 2200/voucherul) ceea ce pentru mine nu mai merita si incep sa imi indrept atentia spre o masina SH, cat mai noua la un pret decent ca sa nu am costuri de intretinere mari deoarece apelez la un credit. Acuma trebuie sa tatonez piata si o sa revin cel mai probabil cu un topic nou unde o sa prezint masina ca sa ma puteti ajuta cu o parere.

            Multumesc frumos !

            Comment


            • Multa bafta si spor la cautare, ai mare grija ce cumperi iar daca iei Logan , eu zic ca e destul de bun si 1.6MPi... sa nu faci prostia sa cumperi de 1.2 16v , iar 1.4 doar daca gasesti o oferta de nerefuzat.... La Peugeot-uri sa ai mare grija...


              http://cautare.mobile.ro/vehicule/sh...00&tabNumber=1 despre astea ce stiti? cum e cu fiabilitatea, intretinere, piese, etc. ? Mie imi place foarte mult modelu asta , mai mult decat cel din 2001 facelift... Motorul de 1.8 mi se pare suficient, iar consumul e totusi mare , dar nu poti sa ai consum la motor de 1.8 ca la motorul de 1.4...
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • Am vazut ultimele 3 masini si mai mult decat atat conduc zilnic un logan 1.4 mpi si un fordfocus 1.6 16v .. ultimul model.. dar motorul este cam identic.

                as putea spune ca diferenta intre 1.4 si 1.6 nu este foarte mare, in sensul ca nu ma pot baga in depasiri scurte ca si cu dieselul de 1.7 de la focus. Nu au sprint prea puternic decat daca sunt in coborarea unei vai!


                La tinuta de drum, focusul sta ceva mai bine pe drum decat loganul dar nu m-as risca foarte mult. iti da senzatia de masina puternica, masiva ca poti sa o conduci cu ce viteza vrei dar nu este asa!!

                Se stie ca loganul nu este o masina prea antifonata, in schimb Focusul este destul de silentios.

                Consumul este cam identic cu cel al Loganului, undeva la 6 - 6.5 litri,depinde cat de greu ai piciorul. Eu am scos si cu loganul si cu focusul o medie de 4.9l/100 dar mers cu maxim 90 km/h... era coloana


                Aspect interior si aspect exterior, focus vs Logan ph2, sunt pline de plastice amandoua!
                ceva mai de calitate la Focus.

                Concluzia mea despre cele 2 tipuri de masini: raport calitate/pret => as alege Loganul ph2!

                Daca nu mergi tare si conduci mai mult "pe contra sens" nu se merita sa dai 10 k de euro pe un Focus, poate 5-6mii ar fi ok, dar sa fie inmatriculat si din 2008!


                asa ca daca tot iei bani din banca, ti-as recomanda sa iti iei un LOGAN PH2,1.6 16V, si eu as face la fel.

                o alta varinta ce poate merita atentie:

                Last edited by Bogdan20cj; 26 April 2012, 21:51. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Ford Focus nu are nimic in comun cu Dacia Logan, asta e foarte clar....poate doar faptul ca ambele au talon si in el scrie autoturism.
                  Cand te referi la tinuta de drum si la faptul ca Ford " sta ceva mai bine pe drum decat loganul dar nu m-as risca foarte mult. iti da senzatia de masina puternica, masiva ca poti sa o conduci cu ce viteza vrei dar nu este asa!!" iti spun doar ca Focus este recunoscut actualmente pentru cel mai bun tren de rulare din clasa compacta. Daca nici asta nu sta bine pe drum, atunci care? BMW 645 sau Mercedes CL 500? Alea costa mult....

                  Comment


                  • Are in comun interiorul anost.
                    Nu-l ridica prea tare in slavi, ca nu-i vreo mare scula. E decenta, si cam atat. Pana la urma este o masina ieftina.

                    Comment


                    • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                      Hm, prea eftina ? :-?
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • nu e sub piata mai ales ca motorul e lenes. am un prieten care are rate la asa ceva si nu mai e asa fericit. motor lenes si dotari de baza.

                        Comment


                        • lenes fata de ??? ce ?
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Originally posted by Niki View Post
                            Ce sa zicem, decat ca-ti cam place Octavia.
                            Si consuma putin.

                            Comment


                            • @ samy
                              fata de restul motorizarilor de pe lancer. la 109 cai.... aia e masina grea

                              0-100 are cat un logan 1,4 sau 1,5 dci 70 cp
                              - Acceleraţie 0-100km/h (s): 11.6 [14.3]

                              @niki. mie-mi place cel mai mult octavia 2 dintre toate skodele. masina care arata bine si nu vad de ce n-ar fi buna avant tehnologie vw
                              Last edited by B997NDL; 2 May 2012, 13:11.

                              Comment


                              • nu te poti ghida numai dupa 0-100, pentru ca de la 100 in sus, loganul si 1.4 si 1.5 de 70 de cai, mor subit.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google