Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alessandro View Post
    nu vrea cumnata mea Peugeot. modelele 206 207 au ceva probleme cu puntea spate.

    Clio 3, Fluence, Megane Hatchback, Ford Focus, Ibiza, etc... cam astea le caut.

    .
    Pai ce cauti tu, au mai multe probleme comparativ cu "puntea spate" A Pejoului, exceptand Focus
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • Originally posted by PCH View Post
      Focus presupun ca vrei tot Hatch? Pui GPL pe o masina, indiferent care dintre cele enumerate de tine?
      da. pe orice vom lua pun GPL fara regrete

      Originally posted by B997NDL View Post
      pai ai fost s-o vezi? care e verdictul? arata f bine in poze si avea carte service. nu era ok?
      nu e buna. bara fata troznita si km mai multi decat aia 55.000. motorul era imbalat de ulei si avea o blana de praf groasa de 1 deget pe el. sa ii tina iarna de frig

      Originally posted by darksid3 View Post
      Pai ce cauti tu, au mai multe probleme comparativ cu "puntea spate" A Pejoului, exceptand Focus
      Megane 2 Hatch, si Ibiza nu au probleme. parca pentru Focus as opta dar ei nu ii place.

      Comment


      • ia vezi si asta alessandro, http://www.autovit.ro/ford-fiesta-C24065220.html
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by alessandro View Post
          da. pe orice vom lua pun GPL fara regrete



          nu e buna. bara fata troznita si km mai multi decat aia 55.000. motorul era imbalat de ulei si avea o blana de praf groasa de 1 deget pe el. sa ii tina iarna de frig



          Megane 2 Hatch, si Ibiza nu au probleme. parca pentru Focus as opta dar ei nu ii place.
          Ibiza nu au probleme au foarte multe probleme. Schimbat unitatea de clima, ambreiaj si doi rulmenti la puntea spate, la 56.000 km, luat de nou. Motorul 1.9 Tdi 101 cai. Greieri la greu. Renourile, toate au probleme cu instalatia electrica, greieri, etc. Treaba ta, banii tai, etc, dar singurele ok sunt Focus si Peugeot (cele mai bune motorizari frantuzesti)
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • la Peugeot pica puntea la 70.000 trist

            de Focus intradevar nu prea am ce sa spun.

            P.S. am prieteni cu Megane hatch care au facut 150 mii cu ele si nu au avut probleme cu electrica sau alte alea. din 2 cazuri nu trebuie sa generalizam

            P.S. in general am vazut ca Ford face masini bune de ceva ani incoace.

            Comment


            • Ia du-te pe forumurile lor, sa te convingi. Oricum, daca ii intrebi, ei sunt multumiti de "masini"
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • foarte bune si peugeoturile cele mai tari
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • pe forumuri gasesti pareri subiective, personale....

                  informatie trebuie cautata oriunde doar pe forumuri nu

                  conteaza aspiratiile si asteptarile fiecaruia.

                  daca Gheorghe de la tara trece de la carutza la Logan zice ca e silentioasa, ca fuge de rupe norma ca e comfortabila

                  daca ma intrebi pe mine de logan iti spun fix contrariul

                  in conditiile astea cum pot sa cred ce scrie unul pe forum ? daca ma detasez sa pot vedea din afara cu alti ochi nu as crede nici propriile mele posturi pe forumul asta

                  Comment


                  • Grupul PSA chiar face motoare si se cunoaste amprenta asupra masinilor (vezi BMW, Ford) ;). O fosta gagica are un 207 de 5 ani si merge de n-are aer, doar revizii la el. Oricum, se cunoaste diferenta de cand intri in masina, fata de o tentativa de "autoturism" de unica folosinta.

                    Nea alessandro, nu ma lua cu d-astea ca stiu foarte bine cum sunt forumurile. Cauta unde vrei tu, orice publicatie de profil, orice vrei: Reno, Ibiza, Skoda, sunt masini cu probleme in general...si-au creat renumele asta in timp. Ca sa le cumperi SH, este loterie curata. Ia-ti ce vrei, ideea e ca dai din lac in put. Sa ai bafta.
                    Last edited by darksid3; 8 May 2012, 11:19.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • nu am inteles asta cu BMW ford

                      Comment


                      • Da-i pe Google
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • nu te iau in absolut nici un fel. dar chiar tu spui asta.

                          oricum este loterie sa iei masina sh. in toate cautarile mele eu nu am gasit ceva sa aibe mai mult de 80.000 km . ce naiba ? nu exista in tara asta masini cu mai mult de 80 mii
                          ma intreb alea de 120 mii cat au real

                          P.S. masina nu o vreau pentru mine.
                          Last edited by alessandro; 8 May 2012, 11:51.

                          Comment


                          • Cand iei un SH, numarul de km este irelevant. Cauti altceva de genul istoric service, documentatie, daca proprietarul accepta orice fel de teste, etc.

                            PS: Daca pe un forum, oricare este el, sunt deschise thread-uri care confirma/atentioneaza despre existenta unor probleme REALE (nu tacanit, scartait, pufait) asta nu inseamna subiectivism. Cu putina critica in gandire, iti trasezi singur o imagine de ansamblu, cheia e sa percepi real.
                            Prefer sa am probleme cu puntea spate decat sa-mi pice injectoarele pe banda rulanta, sa ma trezesc ca butoanele o iau razna, ca pun radiere in bord sa nu mai scartaie, iar apoi sa ma "mandresc" cu masina doar pentru ca nu pot sa-mi accept faptul ca am luat o ragalie, etc.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • OFF Topic @PAU :

                              IA-O p-asta
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • PAU nu m-a ascultat si ati vazut toti deznodamantul...noroc ca face ROmania-Grecia si retur cu un plin de motorina
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google