Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si cum poti sa iti dai seama daca are sau nu probleme la injectie ca nu ma pricep la masinile disel ?

    Comment


    • o testezi, UNDE vrei tu, dar nu in pitesti.

      N`o sa accepte mai mult ca sigur
      sigpic

      Comment


      • Sigur daca are ceva masina nu o sa vrea sa facem verificare,o testare completa la reprezentanta dacia cam cat este daca aveti idee?

        Comment


        • Cei din Piteşti cel puţin or să zică unii la mişto că acceptă test pt că e posibil ca tu să nu mai mergi la test.
          Eu în Piteşti când am luat mcv-ul diesel am căutat şi eu dci de 85 cai, am văzut 5 maşini parcă, într-o zi, 3 se vedea de la o poştă că minţea ăla ca nesimţitul, unul avea dci cu i roşu doar emblema, , una era cât de cât ok dar nu eram convins de ea, era un ţigan samsar, alta se vedea lovită de la o poştă, cu geamuri cu folii de 5 lei, venea ăla cu manelele la maxim să îi văd troaca, l-am trimis repede acasă şi până la urmă am luat dci de 70 de cai şi mai scumpuţ din păcate dar măcar e în stare perfectă, luată de la reprezentanţa dacia, nu era de la ei, de la tatăl unui băiat care lucra acolo dar se vedea că e altceva faţă de ce am văzut,. Nici nu i-am făcut verificare, avea 50.000 de km maşina, mi-a zis băiatul să vin la el dacă vreau să îi fac distribuţia, când am ajuns acaşa m-a sunat seara dacă am ajuns cu bine, dacă sunt mulţumit, mi-a zis să stau liniştit că maşina e foarte bună, are uleiul schimbat de curând, asta după ce am ajuns acasă... De atunci am făcut 5000 de km şi maşina nu are nicio problemă.
          Cel mai tare era mcvul dci cu i roşu nu şi cu cei 85 de cai. Sunt curios cum arată un 1.6 16v la ei .
          Cu alte cuvinte cine are maşina bună ţine la preţ, şi tu ai face la fel, nu? Că găseşti până la urmă pe cineva care se pricepe şi îşi dă seama că e maşina ok. Nici nu e greu să îi observi pe samsari, unii te duc cu mămăliga mult, vorbesc mult, alţii le spui că are kilometrii daţi înapoi şi el nici nu neagă, tace din gură, păi dacă aş vinde eu maşina şi vine cineva şi îmi spune că i-am dat kilometrii înapoi îi spun frumos să caute alta dacă nu mă crede, din moment ce eu nu îi dau înapoi, altul ţi-am zis că a venit cu manelele la maxim, altă maşină avea vreo 28.000 km şi vreo 4 ciupituri pe capotă, ciupiturile ale anu se fac în atâţia kilometrii nici dacă mergi în spatele tirului cum zic samsarii că a mers nevastă-sa. Deci nu e greu să îi vezi pe samsari. Nenea de la care am luat eu mcv-ul nu mă lua cu longuriţa, nici nu avea ce să îmi spună, maşina e în stare perfectă, cel puţin e nelovită, e îngriită, mi-a şi zis că dacă nu îmi place asta e. O avea într-un morman de zăpadă în spatele sediului...
          Last edited by ionescu liviu; 12 June 2012, 11:11.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • Pt o masina din 2008, de calibru low cost, mi se pare un pret bun 3500 euro. Voi va imbatati cu apa de ploaie daca inca mai credeti ca loganul face multi bani.
            Daca da, pai spuneti-mi fratilor, ca va aduc eu masini bune la supra-pret. Daca va cer 5000 euro pe una din 2008, parca nu mai e nasoala, nu?
            3500 euro este un pret corect pt o masina intreaga, busita pe alocuri, insa nu ceva prea tare.

            Comment


            • Nici eu nu spun că merita mai mult dar să nu mintă cel care o vinde. Probabil de-asta pot cere mai mult cei care sunt serioşi şi vând maşina lor în stare bună, că e plin de samsari care vând minciuni.
              Tatăl meu a dat 6000 de euro pe mcv din 2007 cu 50.000 de km, 1.5 70 cp, 7 locuri, airbaguri laterale, aer cond., geamuri el. faţă, servo, fără nicio zgârietură, impecabil şi la interior, nu cred că a fost "stilizat" prea mult, toate 5 cauciucurile originale cu care a venit maşina, cu o uzură normală, rezerva nefolosită, cricul nefolosit. Lui i-a trebuit un monovolum, nouă mai exact, şi vrem ceva economic şi având în vedere că o să îl ţinem mult cred că e alegerea cea mai sigura.
              Last edited by ionescu liviu; 12 June 2012, 12:15.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • Multi pun (i)rosu asa de forma dar cartea vb acolo la putere este trecut cati kw are astea cu (i)rosu au 63 kw .

                Comment


                • s-a cam asezat praful aici... ce ziceti de asta : http://cautare.mobile.ro/automobile-...08&tabNumber=1 ?
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • e frumos dar am inteles ca in spate practic bancheta e de forma. poate doar copiii sa incapa si aia dintre cei pana la 8-9 ani

                    Comment


                    • E draguta dar nu as cumpara asa ceva la banii astia iei ceva mai in randu lumii .
                      I changed her oil , she changed my life
                      sigpic

                      Comment


                      • pretul corect ... pentru cine cauta asa ceva ... taxa mare ... si nu prea respecta traditia BMW ...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Originally posted by B997NDL View Post
                          e frumos dar am inteles ca in spate practic bancheta e de forma. poate doar copiii sa incapa si aia dintre cei pana la 8-9 ani
                          Ai inteles gresit, crede-ma.
                          Eu, la 1.80 m stateam lejer in fata, iar in spatele meu o persoana de ~1.65, la fel de ok.

                          Mie imi place Seria 1, doar ca mi se pare ca isi pastreaza un pret destul de ridicat, chiar daca are si ceva ani vechime.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • numai sa nu te referi la noua serie 1 care e sedan aia deja e altceva. eu vorbesc de hatchback

                            Comment


                            • NDL-ule, pe bune, am ciunga-n par?
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Originally posted by kubala7 View Post
                                s-a cam asezat praful aici... ce ziceti de asta : http://cautare.mobile.ro/automobile-...08&tabNumber=1 ?
                                Seria 1 e o masina care exceleaza! Oare ce taxa de inscriere o avea?!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google