Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa cum am spus... mai mult de 2000-2500 nu am... asa ca masina noua nu am pe ce sa iau.

    Comment


    • La banii tai as lua oricand honda aceea pusa de @ionescu liviu sau un Golf 3(poate si 4 gasesti) dar unul in stare buna ...cu toate ca greu gasesti dupa cum spune si dark...
      I changed her oil , she changed my life
      sigpic

      Comment


      • Honda aia face acusi majoratul. Golf 3 cred e cel mai prost din toata seria Golf. Si cel mai nasol, ca design.
        Corsa din 2003. Uite, e si in 5 usi.
        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

        Comment


        • Decat o cazatura de golf 3 din 95 mai bine incerci asa ceva si piesele nu sunt mai scumpe ca la corsa http://www.auto.ro/renault-clio/1524825.html
          sigpic

          Comment


          • Sincer sa fiu chiar ma tenteaza o Corsa d-aia. Nu sunt foarte mare de inaltime si cred ca e cea mai buna pentru mine. Aspectul la asta mai noua parca nu mai e nici chiar asa feminin...

            Comment


            • Originally posted by adyshor View Post
              Decat o cazatura de golf 3 din 95 mai bine incerci asa ceva si piesele nu sunt mai scumpe ca la corsa http://www.auto.ro/renault-clio/1524825.html
              Clio ala n-arata rau, dar faptul ca e diesel ... pentru mine ajunge. N-as vrea sa-i dublez valoarea cu o pompa si un set de injectoare noi.
              Fapt concret, in jurul a 150k, dieselurile unei firme picau unul dupa altul. Nu e coincidenta, cam atata poate motorul fara probleme.

              Comment


              • eu am dat exemplu modelul de clio , poate sa isi ia benzina 1.2 s-au 1.4 care posibil sa il gasesti mai ieftin.
                sigpic

                Comment


                • cu banii aia asa ceva mi-as lua :
                  http://cautare.mobile.ro/automobile-...02&tabNumber=3

                  PS: la 1.2 , 1.4 sau 1.6 nu-i mare diferenta la consum.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Acum depinde ce iti place...Pentru mine o corsa ar fi un chin la inaltimea mea... Avea un prieten si de fiecare data cand ma urcam dadeam cate un cap Masina era cu 2 usi, a vandut-o cu 2000 euro. arata foarte bine...Deci gasesti ceva bunicel in banii tai...
                    MY CLA

                    Comment


                    • Raman la Opel Corsa.. Daca stai sa cauti bine chiar gasesti masini bune!.

                      Comment


                      • varu-meu are o corsa, ce-i drept, din 2006, 1.3CDTi, in aproape 4 ani de cand o are, nu a schimbat in afara de capete de bara, si reviziile normale, absolut nimic la ea. Deci poti merge linistit si pe varianta diesel.
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • si inca un sfat. nu cauta masina aranjata de vanzare , fara fir de praf , fara zgarieturi minore , scoasa acum din cutie pentru ca astea-s tepe .

                          si cu 2500 poti sa te uiti la clasa compacta. mai bine astra g decat corsa c . oricum opel nu are tabla exceptionala si motoarele ecotec is cam betive ...

                          @kubala : are multi km facuti ?
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • las' ca are Loganu tabla buna si da, ecotecu asa-s de betive, mai ales asta de 1.3CDTi, consuma 4l exterior, motor de 90CP si 6 trepte. E pur si simplu o placere sa o conduci.

                            Corsa lu varumeu momentan are undeva la 130.000 , a cumparat-o la 60.000km , mai mult a folosito unchiumeu pt ca varumeu a avut alte masini, dar acum nu o mai au decat asta si o folosesc in comun... deci 70.000 in 4 ani, si pe drumuri, foarte rele, de-aia a schimbat capetele de bara de 2 ori in 4 ani. La fel ca si mine, pe stanga de 3 ori l-am schimbat la logan.

                            A, si inca o poveste legata de o Corsa C 1.2 16v, are o colega de-a lu mama, discutam cu ea si mi s-a plans ca ii consuma foarte mult, o intreb, cat de mult, cand am auzit-o ca 5,5l/100km , m-am luat de cap aia e mult ?
                            Last edited by kubala7; 15 September 2012, 22:16.
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • nu compara opel cu dacia la tabla.
                              si ma refeream la benzinar ecotec. diesel common rail ar fi o mare prostie sa-si cumpere.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Originally posted by kubala7 View Post

                                A, si inca o poveste legata de o Corsa C 1.2 16v, are o colega de-a lu mama, discutam cu ea si mi s-a plans ca ii consuma foarte mult, o intreb, cat de mult, cand am auzit-o ca 5,5l/100km , m-am luat de cap aia e mult ?
                                Totusi 5.5 l nu zic ca e mult insa pentru o masina de 1.2 , Corsa , .... eu cu Passatul scot lejer 5.5 cu mers normal pe alocuri sportiv... ma refer in exterior
                                I changed her oil , she changed my life
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google