Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu ce iti inspira Saab-ul, dar prefer sa merg pe Passat 2.0 TDI (motoarele alea penale) decat Saab
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • passatul lui kubala era benzina 2l . audi 1.8 turbo. saab-ul e 2l turbo tot benzina, euro 4 , dar e foarte ieftin la ce optiuni are. si arata... altfel.

      eu personal as mai iesi putin din "tiparele volksvagin". nu-s cele mai bune masini. nici pe departe. la aceeasi bani as mai fi putut de exemple de bmw si mercedes 2.0 benzina sau multe masini cu o clasa peste volksvagin.
      Last edited by Costi-bc; 7 October 2012, 00:24.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Mie nu imi place Saab-ul deloc.
        Nici felul in care merge, nici motoarele, si sa nu mai zic de dotari sau aspectul masinii.

        Am mers de la saab 900, 9000 la 9-3 si singurul ce mi-a placut a fost un 9-5 aero. Insa mai mult de 5000 nu facea masina aia.
        @costi - nu inteleg de ce ti-ai lua Saab doar ca sa iesi din tipare. Iti iei masina pt tiparele celorlalti? Daca da, fa cum am facut eu: ia una retro si o folosesti din an in paste. Te asigur ca iesi din toate tiparele si toata lumea intoarce capul dupa tine. Daca vrei masina confortabila si serioasa, ia Mercedes, sau daca vrei una mai sport si serioasa - BMW.
        Audi e mediocru, nu-mi prea place

        Comment


        • @Costi parca de Merc si BMW nu e satula tara doar la mine in oras(oras micut) sunt vreo 7 x6-uri, nenumarate x5-uri, serii 1/3/5/7 diferite vechimi si lista continua....
          Nu e bine sa generalizam "baaaa , e plina lumea de VW" conteaza mult si modelul.Golful e deja ca si Loganul pe strazi dar un Scirocco e mai ales Verde Kiwi sau Passat CC, care sunt masini mai rare fata de avalansa de Golf-uri , serii 3 si clase C...
          I changed her oil , she changed my life
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Cezar View Post
            Audi e mediocru, nu-mi prea place
            Prefer la orice ora tractiunea fata de pe Audi decat tractiune spate de pe BMW si Mercedes...
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • Doar ca o masina nu se identifica doar prin pozitia rotilor motoare
              Si din punctul meu de vedere, prefer oricand tractiunea spate: rotile fata sa fie cu viratul, alea din spate cu impinsul. (altii sunt de parere de 4x4 e ce trebuie)
              Fiecare masina isi are povestea si target-ul ei. Daca vrei ceva bun iti alegi domneniul in care masina respectiva este buna, ca doar nu poate fi buna la toate... Cel putin eu n-am intalnit masina pana acum care sa fie buna la toate, si am condus din toate rasele cu putina, de la Ferrari la Lastun.

              Legat de zapada, raspunsul este simplu: taxi. Iesi la fel de scump ca si cu masina, doar ca nu te mai freci sa parchezi, sa fii atent la altii, s.a.m.d.

              Masina buna Sh: opel astra cocosat H. Cu aproximativ 4000 euro poti lua o masina diesel, buna, ce suporta multa. Este confortabila, destul de bine dotata, oarecum aratoasa, bord acceptabil, pozitie buna pe sosea, consum excelent.

              Comment


              • Cum sa fac naveta la lucru cu taxi? (tramvai sau autobuz n-am)
                Nu merge asa usor inlocuita masina proprie iarna cu taxi.

                Daca asa avea cu ce merge, si sa stiu ca fac dublu ca timp, nu as misca masina de pe loc, fie iarna, fie vara.
                Dar noi ramanii suntem cu fite rau de tot, stiu persoane care le bat camatarii pe la usi, dar merg cu masina la lucru (desi ar avea cu ce merge).

                Comment


                • Daca lucrezi in alt oras, iti iei masina. Dar eu care lucrez in Bucuresti, ce crezi ca fac cand ninge de rupe? Metrou si taxi. Masina doarme
                  Nu merge inlocuita masina in cazul tau, caci tu esti printre putinii ce au nevoie de masina ca sa puna ceva pe masa.

                  Comment


                  • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Daca-s putea....masina asta mi-as lua )!!!
                    Inca ceva:
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    asta a mers cu spatele de are mai putini km?
                    Epic Fail ))
                    Last edited by Teo21Din; 8 October 2012, 20:37.
                    I changed her oil , she changed my life
                    sigpic

                    Comment


                    • Pot fi doua masini diferite la vanzare, dar fotografiata numai una.
                      Se practica la marile parcuri de auto rulate.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Ce ziceti de asta http://www.autovit.ro/dacia-logan-C26214262.html ? Am pe cineva interesat de ea(cu negocierile de rigoare).

                        Comment


                        • Pret bun pt o masina decenta.

                          Eu la banii aia as lua cu c4 stiu ca v-am mai tot spus asta, insa pt 3500-4000, 2007 an de fabricatie, motor 1.6 hdi cu un consum tare mic, 180.000 km rulati afara ( echivalent a 80000 in romania sau poate chiar mai mult), esp, abs, si multe alte dotari, plus ca pe mine m-a salvat dintr-un accident ce avea posibilitatea sa fie mortal, mi se pare cea mai buna alegere pe sh acum.
                          Last edited by Cezar; 9 October 2012, 08:27. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Vaaaaai cum arata masina astaaaa ...
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                            I changed her oil , she changed my life
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by andreyi View Post
                              Ce ziceti de asta http://www.autovit.ro/dacia-logan-C26214262.html ? Am pe cineva interesat de ea(cu negocierile de rigoare).
                              pret bun. kilometrii probabil reali daca are carte sevice macar cat a fost in garantie. vezi cat facea pe an aproximativ. in poze nu se vede mare lucru.

                              @cezar - sa stii ca incepe sa fuga lumea de diesel. turbo , injectoare , pompa de injectie , volanta cu masa dubla , egr. toate aceste piese foarte scumpe nu se regasesc la o benzinara clasica. daca nu faci multi km anual nu se merita sa stai cu "drobul de sare" sub capota. poate tu n-ai tinut mult un diesel common-rail sa-i vezi si costurile pe termen lung.

                              eu personal prefer benzina. eventual cu gpl. am si diesel , dar clasic.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Ai perfecta dreptate, nu le-am tinut suficient cat sa vad exact costurile pe termen lung.
                                Totusi, nu cred ca mai cumpara nimeni masini pt 10 ani, ci pt un maxim de 5.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google