Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @mrk Sigur are ceva la motor....

    Comment


    • Nu dar piata noastra 88 % de unde este ????
      Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

      Comment


      • Esti de la rencensamant? De unde cifra aia de 88%? Cum a spus si Darksid3, in perioada asta consider o prostie achizitionarea unei masini noi, daca nu o pastrezi 6-7 ani minim. Dau 8-12-16 mii pe ea acum sa o vand in 3 ani cu 3500-7000. Mai bine cumpar eu SH-ul ala cu 7000 dupa 2-3 ani si e ce trebuie.
        Last edited by PCH; 10 October 2012, 12:52.

        Comment


        • Originally posted by PCH View Post
          @mrk Sigur are ceva la motor....
          Poate.
          Eu caut varianta pe benzina, modelul cu diesel l-am pus dupa o cautare la repezeala.

          Comment


          • Sti poate ca am ceva la motor sau poate ca nu.
            Eu unu nu sunt adeptu la Sh si gata .
            Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

            Comment


            • Colegul nu ia in calcul ca exista posibilitatea sa cumperi o masina Sh cu nu multi km, garantie si tot istoricul, chiar de la dealeri. Si acum daca e s-o luam pe aia buna, stiu destule exemple cu probleme la masini luate de noi, asa ca...
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by adytza_dragon View Post
                Da dar nou cat este ??? Eu unu nu sunt adeptu la SH mai bine noua si nu vine garda peste mine sa imi ridice masina si eu la bulau
                Vreo 35.000 de euro, modelul prezentat. Daca ti-l permiti, il cumperi nou.
                Eu nu sunt dispus sa ingrop 35 de mii de euro intr-o masina care peste 2 ani valoreaza jumatate din pretul ei de noua.

                Comment


                • Originally posted by adytza_dragon View Post
                  Sti poate ca am ceva la motor sau poate ca nu.
                  Eu unu nu sunt adeptu la Sh si gata .
                  Ma refeream la masina pusa de mrk....si era o gluma, toti cei care nici nu viseaza la o astfel de masina o arunca pe aia cu "are ceva la motor"....are o laie. Ingroapa toata productia de la Dacia si 3 generatii de oameni, Audiul ala.

                  Comment


                  • Este logic k nu il poti lua nou
                    Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

                    Comment


                    • Atunci stam ca vulpea la struguri ?
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Da daca esti de bani gata nu iti iei logan cred???
                        Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

                        Comment


                        • Crezi ...
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Originally posted by adytza_dragon View Post
                            Da dar nou cat este ??? Eu unu nu sunt adeptu la SH mai bine noua si nu vine garda peste mine sa imi ridice masina si eu la bulau
                            Valeu... Garda sa-ti ia masina?

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Pentru Logan exista piata sh pentru ca, detinatorii:

                            -si-au luat masina si ulterior au decis ca nu le e necesara
                            -nu-si mai permit ratele sau costurile de utilizare a masinii
                            -cei mai multi au fost dezamagiti de Logan si se reorieteaza spre altceva, cat mai pot obtine un pret decent pe masina

                            Nu cred ca motivul pentru care exista piata sh pentru Logan e rezultatul faptului ca romanii au mentalitate occidentala de a-si schimba masina la 3-4 ani.

                            Eu personal nu voi vinde Loganul, indiferent care va fi urmatoarea masina, pentru ca e prea mic pretul pe care-l pot obtine pe el. Asa ca va ramane ca masina de tavaleala pe vreme de iarna.
                            Dar a spus cineva motivul pt care oamenii isi schimba asa des masina?
                            Eu am adus in discutie acest paradox:
                            "Domnule, gata imi iau masina pt 10 ani"
                            Dupa care:
                            "Hai ca o bag la vanzare" - la 3 ani dupa achizitie.
                            Care-s motivele, nu conteaza, ci conteaza rezultatul.
                            Plus ca nu avem cum sa gandim ca ceilalti pt ca noi suntem abia iesiti din comunism. Mai dureaza ceva pana sa ne mai limpezim creierul. Si acel ceva va fi cam lung


                            Cat despre masini cu istoric si povesti nemuritoare, poate va exemplu intunecatul cu masina lui, ca eu nu prea am ce sa dau pt ca le-am schimbat cam repede.

                            Esti suficient de smecher sa-ti iei o masina care nu valoreaza prea mult, doar ca sa dai o caruta de bani sa poti dormi linistit noaptea? Felicitari, nu te combate nimeni. Dar nu mai veniti sa explicati povestea cu cocosul rosu, ca istoric, ca har, ca mar.
                            Daca te documentezi putin stii exact ce trebuie despre masina pe care vrei sa o iei.
                            Idiot sa fii si sa-l crezi pe ala de ti-o vinde ca are vopsea originala, motor cu putini km, dusa la biserica, adusa devremea acasa, neplimbata prin gropi.
                            Iei masina de 5-6 ani, atunci sa te astepti sa mai aiba ceva boli mici. Doar o verifici si tu inainte, ca nu iti cresc banii in barba.
                            Sau cine ia o masina de 5-6 ani se asteapta sa fie ca noua, dar la 1/3 din pret?
                            De fapt asta cred ca este problema, ca si in cazul achizitiei loganului:
                            - se da o suma de bani, dupa care se boceste vecinilor ca respectivul de a achizitionat-o, credea ca e ferrari cu consum de smart diesel si intretinere de remorca.
                            Surprinza...realitatea este alta.
                            Last edited by Cezar; 10 October 2012, 13:23.

                            Comment


                            • De fapt asta cred ca este problema, ca si in cazul achizitiei loganului:
                              - se da o suma de bani, dupa care se boceste vecinilor ca respectivul de a achizitionat-o, credea ca e ferrari cu consum de smart diesel si intretinere de remorca.
                              Surprinza...realitatea este alta.
                              Pai explica-le asta celor care abia asteapta sa-si comande Logan 2.
                              A-4 ala de l-am pus costa cat noul LOgan gama de varf . Da stiu, are alte costuri de intretinere, in cazul in care ai ghinion si pica ceva.
                              In rest, Loganul nu va fi nici peste 300 de ani la nivelul acelui Audi.
                              Last edited by mr.K; 10 October 2012, 13:12.

                              Comment


                              • Originally posted by adytza_dragon View Post
                                Da daca esti de bani gata nu iti iei logan cred???
                                Daca esti de bani gata si ai o educatie, iti iei masina pt ce ai tu nevoie.
                                In schimb daca esti meltean, iti iei masina pt ca ai auzit tu la madam garofita ce sta cu fusta ridica in prispa ca Loganul e de sarac...

                                Eu am vrut sa iau de curand un logan, pt consumul redus si pt mers preponderent in oras. Insa am alocat o suma mica pt masina, si anume un maxim de 2000 euro. N-am gasit in suma asta nimic acceptabil, asa ca am luat un smart.
                                Deci, mi-am luat masina ce mi-a satisfacut nevoia, in bugetul alocat.

                                Ideea este ca masina iti satisface o nevoie anume, nu trebuie sa o cumperi pt x sau pt y, ca altfel te vezi muncind pt bucuriile altora. Si stii care-i faza cea mai simpatica? Ca te spetesti o caruta de ani sa-ti permiti o masina de 40.000 euro, o iei, iti permiti sa o si exploatezi, dupa care iti dai seama ca satisfactia ta a fost de scurta durata. De ce? Pt ca nu tu ti-ai dorit mizeria aia de masina, ci ceilalti...



                                @mr.k: sa-si dea banii pe ce le pofteste inimioara. Eu nu sunt in masura sa modific mentalitati de masa
                                Last edited by Cezar; 10 October 2012, 13:15. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google