Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vitriol View Post
    ..........................................
    Sau cum se misca nemtii cu Golf-urile de 1.4 75cp? E cel mai bine vandut motor de la Golf si e plina Germania de ele. ..........................
    Unde ai gasit statistica asta? Am serioase indoituri

    Originally posted by Costi-bc View Post
    dar la o masina sh diferenta de pret scade. nu mai dai 5000 de iepuri in plus pe un motor si niste opriuni , dai 500 de exemplu.
    ............................
    Asta nu insemna ca optiunile devin chilipir.
    Uite un Logan sh vandut cu 5000 Euro, daca nu are AC mai scazi un 300 Euro, intr-o oarecare masura se pastreaza proportiile.
    Last edited by Octavian; 12 October 2012, 08:13. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Postam acum o pagina doua un Logan Prestige 1.6_16v 2007 pe autovit pe care-l avea in vedere un prieten, acuma a aparut interesul si pt. masini sh straineze. Am gasit-o p-asta: http://www.autovit.ro/opel-vectra-C25740002.html
      Am un alt prieten cu asa ceva dar berlina, tot 2001, si e multumit de ea, si eu am mers si condus-o de cateva ori si nu-ti da senzatia de "2001" deloc, la drum lung are consum de Logan 1.6_16v(chiar mai mic, la viteze mari, probabil din cauza aerodinamicii si garzii mai joase, plus turatie mai mica la aceeasi viteza), in oras in schimb e mai marisor cu 1-2 litri.
      Ce parere aveti?

      Comment


      • Arata bine, Vectra asta. Chiar prea bine pot spune, la varsta ei.
        Ca minusuri, in comparatie cu Logan 16v, as enumera: motorul destul de gurmand si vechimea.

        Una din "afacerile" cele mai proaste mi se pare sa cumperi o masina ieftina care consuma mult. Chiar nu inteleg care e ideea dupa care se ghideaza unii.
        Iar in legatura cu vechimea, trebuie avut in vedere ca o masina de 11-12 ani este mult mai predispusa la defecte, fata de una de 4-5 ani. In plus, ar mai fi si costul reparatiilor, al pieselor, care nu sunt deloc ieftine la o masina straina, fie ea si Opel.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • la lighean ti se par ieftine piesele?loganul chiar e o afacere proasta .ieftina da te rupe la piese.consumul e in limite decente din cauza masei reduse.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • tine cont ca mai e si taxa 870 de euro, daca e intr-adevar euro 4, daca e euro 3..............2200euro

            piesele de Logan scumpe? chiar nu mi se pare... cel putin la benzinare... acu ce vrei sa dai 20 de lei pe un cap de bara? sau 15 lei pe placute de frana ? fa-mi niste comparatii de piese logan benzinar, cu orice marca vrei tu, model de clasa mica cum e loganul ...
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • @margelatu

              Cred ca-s cele mai ieftine, dar asta nu inseamna ca nu sunt scumpe.

              Logan e o afacere proasta, din punctul meu de vedere, daca il cumperi nou. SH e ok.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • pai nou zic si eu.cu banii de unul nou...acum daca as vrea sa-l vand pe al meu, care are 45 mii km (2007)si schimbat numai la reprezentanta piesele , inclusiv distributie ,as lua maxim 4500 pe el.deci am pierdut mai bine de jumate din valoare.nici sh nu e bine ca e pregatit de intrare in service.distributie,alea alea..
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • pai si cumperi masina noua ca sa o vinzi dupa 3-4 ani ? audi si mercedes nu se devalorizeaza? alea nu sunt afaceri proaste? nu, ca alea sunt Audi... tocmai a pus mr.K un A4 din 2010 la 12500euro... ala cat a costat de nou ? ala nu a fost afacere proasta? nu s-a devalorizat? hai sa fim seriosi...
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Da, dar trebuia sa te astepti la asta.

                    Ca o ultima paranteza, intraba-l pe Cezar cat a costat de nou C5-ul lui, si cu cat l-a cumparat el, dupa 2 ani jumatate (sau 3, nu mai retin exact).
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Sa vorbim de o MASINA.

                      Jenson Button scoate un Ferrari Enzo la licitaţie.

                      Jenson Button a cumpărat mașina cu 1.180km la bord, iar casa de licitații Coys îi vinde supercarul, care îi poartă încă numele în talon, cu numai 1.300km la bord. Așadar, în 3 ani, domnul Button a parcurs doar 120km.

                      După cum era de așteptat, Enzo vine cu toată istoria reviziilor la service-ul Ferrari, iar prețul se estimează că va ajunge undeva între 850.000 și 1 milion de lire sterline.
                      1300 km la bord, pretul e in limite reale. Se baga cineva?
                      Asta nu se devalorizeaza, nou facea 700 de mii de euro, SH valoreaza dublu sau chiar triplu.

                      Comment


                      • Dacă să îţi iei sh sau nu depinde şi de fiecare în parte, şi de cum nimereşti. Pt că nu toţi ne pricepem cât de cât să alegem.
                        Cel mai bine: ori eşti cât de cât realist, de exemplu eu am tot căutat mcv dci de 85 cp, am văzut 4 maşini cu acest criteriu, toţi samsari, am zis pas la toate, am găsit un mcv chiar ceva mai scump dar cu motorul de 70 cp dar vânzător serios, care nu era samsar. Am renunţat la varianta de 85 cp pt o maşină mai sigură, asta e...
                        Sau te duci personal în Germania şi îţi iei maşină singur. Nu că acolo ar fi câinii cu maşinile după ei dar poţi avea noroc. Un unchi de-al meu a luat un renault modus cu 25.000 km, reali, se vede, maşina e nouă, are cauciucurile ei din fabrică netocite vizual, din 2005, cu 2400 euro. Mai merge maşina aia ani de zile până să schimbe ceva la ea. Da, e o maşină foarte urâtă (deşi a ajuns la verişoara mea...) dar practic e ca nouă şi a ajuns cu ea la poartă, înmatriculată, cu sub 3000 euro...
                        În orice caz dacă nu ai prea mulţi bani nu poţi avea pretenţii. Adică ai 5000 de euro şi vrei audi, bmx, mercedes, ai toate şansele să ai probleme şi să iei o vechitură obosită şi lustruită, dacă eşti cu nasul pe sus. Când cu 5000 de euro îţi găseşti o maşină mai modestă dar mult mai în minţile ei.
                        Cu alte cuvinte ţi-o faci cu mâna ta.
                        Last edited by ionescu liviu; 12 October 2012, 10:20.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          Superba, la 12.500 de euro, masina din 12.2008.

                          Comment


                          • da, intradevar ... mie personal imi place mai mult asta http://cautare.mobile.ro/automobile-...ne&tabNumber=1 , desi daca as avea banii aia as alege C-klasse ala din 2009, doar pentru ca e mai noua

                            P.S C-klasse-ul ala a pierdut in 3 ani de 3 ori valoarea ei... era 36000 un c-klasse din-ala nou...
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • Eu raman tot la masina mea preferata si destul de accesibila . Km nu cred ca sunt o problema ca din cate am inteles are distributie pe lant...deci..

                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Comment


                              • Da, e buna. Acum. Mai tarziu o sa ai nevoie de altceva, ca spatiu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google