Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asta cu masinile mici ca sunt pt femei sunt idei preconcepute... varu-meu are corsa de 4 ani si nu a mai murit, si va garantez ca esti mai in siguranta intr-o corsa decat in Logan... am fost cu ea si la 160 se misca excelent, e o placere sa o conduci. iar in curbe se comporta impecabil...
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • va garantez ca esti mai in siguranta intr-o corsa decat in Logan...
      N-ai de unde sti. Uite-te pe statistici. Nu stiu cum naiba, de fiecare data scapa ala cu masina mai mare.

      asta cu masinile mici ca sunt pt femei sunt idei preconcepute...
      Ba deloc. Ii e mai usor sa o parcheze, iar tot ce are o femei nevoie incapi in poseta.

      Comment


      • Bine...am inteles, vorbesc prostii http://www.euroncap.com/tests/opel_v..._2006/261.aspx ............ http://www.euroncap.com/tests/dacia_logan_2005/221.aspx
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Nu vorbesti prostii, vorbesti "din carti".
          Ia vezi animalele alea de SUV-uri americane cate stele au. Putine. Intr-o tamponare cu o europeana cu multe stele, sigur castiga europeana instelata.
          Prefer sa fiu intr-un Hummer cu putine stele decat intr-un Megane de 5 stele.

          Intr-o zi o autoutilitara fara multe stele s-a ciocnit cu o Kia ( cu stele multe). Duba abia avea indoita capota motor. Marimea chiar conteaza!
          Last edited by mr.K; 15 October 2012, 15:48.

          Comment


          • Eu nu ma vad intr-o fiesta, corsa, twingo...sunt clar, masini mai mult pentru domnisoare. Nu e nimic preconceput in asta.
            Last edited by PCH; 15 October 2012, 17:05.

            Comment


            • Bai ce sa nu ne mai cacam pe noi...
              Numai vedete pe aici: ala n-ar merge cu masina x, masina y e pt femei, masina w nu e suficient de dotata sau sigura, masina T nu merge la costum.
              Mai baieti, mai reveniti cu picioarele pe pamant, ca fiecare masina ne este necesara in functie de nevoi.
              Daca vrem sa ne dam mari, nu ne luam Logan, Opel, Ford sau alte lepre cacacioase.

              Deci, lasati-o dracului mai moale, ca nu-i chiar asa cum va vedeti voi

              @mr.k: aici vorbeam de masini mici/compacte, si nu de autoutilitare.

              @pch: ei na... Sigur sunt de domnisoare? Asa multe fite pentru asa putine lucruri, pe cuvant.
              Last edited by Cezar; 15 October 2012, 17:10.

              Comment


              • Cine cum se vede? Ca nu inteleg de unde ai concluzionat tu asta. Daca un om e de parere ca masinile mici sunt feminine, inseamna ca se da mare....

                Ca idee, in tara asta idiot sa fii sa cumperi altceva in afara de Logan, Reno, Ford, Opel. Daca vrei sa te dai mare iti cumperi casa in Miami si mergi cu Lotus...nu prin Mostistea si Belciugatele!

                Comment


                • Extrapoland: "Eu mananc rahat, dar nu-mi miroase gura". Ce, e vreun paradox in asta?

                  LE: "Eu nu ma vad intr-o fiesta, corsa, twingo...sunt clar, masini mai mult pentru domnisoare."
                  Nici eu nu ma vad intr-un focus. E clar o masina pentru mosi Ce m-am dat mare in vreun fel? Doar mi-am expus (pre)conceptia.
                  Last edited by Cezar; 15 October 2012, 17:19.

                  Comment


                  • Cezar, am zis eu ceva de gustul tau ca ti-ai luat Smart? Sa-l folosesti sanatos. Mie unul nu imi place, trebuie sa ma impusti sa urc in asa ceva, prefer mersul pe jos.


                    @mr.k: aici vorbeam de masini mici/compacte, si nu de autoutilitare
                    Cum am zis, prefer un Hummer decat o "compacta" cu 17,8 stele EURONCAP
                    E vorba de protectie pura, nu teoretica, cu punctaje de tot felul.

                    Comment


                    • Smartul nu-i pt gustul nimanui, ci pt consum mic si parcari usoare.
                      Si nu n-ai nicio preconceptie, e totul ok.

                      Nu inteleg cum de pot altii sa ruleze cu asa ceva, avand si alte masini, iar celorlalti le pute.
                      Vezi paradoxul?

                      Comment


                      • Eu pur si simplu nu ma simt in apele mele la volanul unei masini mici, fie ea Corsa, Fiesta, Micra sau 206. Daca asta simte un om, inseamna ca trebuie catalogat?!

                        Si astia sunt nebuni?

                        Pentru ca din fericire oamenii sunt diferiti! Fiecare cumpara ce vrea, ce poate...eu prefer Logan oricand in fata piticanilor.
                        Last edited by PCH; 15 October 2012, 17:25.

                        Comment


                        • Si eu mai am, dar nu pe numele meu, doar in folosinta.

                          Nu e un motiv sa le impun tuturor parerile mele, eu am spus exact ce cred despre Polo ala.
                          Prea scump pentru cat e de mic si pentru ce face.
                          Last edited by mr.K; 15 October 2012, 17:27.

                          Comment


                          • Originally posted by Cezar View Post
                            Extrapoland: "Eu mananc rahat, dar nu-mi miroase gura". Ce, e vreun paradox in asta?

                            LE: "Eu nu ma vad intr-o fiesta, corsa, twingo...sunt clar, masini mai mult pentru domnisoare."
                            Nici eu nu ma vad intr-un focus. E clar o masina pentru mosi Ce m-am dat mare in vreun fel? Doar mi-am expus (pre)conceptia.
                            Si ce treaba are Focus? Nici eu nu as cumpara citroen sau mercedes (prefer BMW). Nu e nimic rau in asta. Cum am spus, oamenii sunt diferiti, au idei diferite, nevoi si pareri diferite. E foarte ok. Daca mie, tie, si tuturor ne-ar place doar Saab am merge toti cu Saab si restul constructorilor ar falimenta!

                            Culmea, dar Smart imi place, este diferit, nu am condus niciodata dar tare mult imi doresc sa vad care e senzatia! )

                            Comment


                            • Bun, deci vorbim toti aceeasi limba, doar ca pe alocuri putin alt dialect
                              Tr astept sambata sa te dai cu smartul.

                              Comment


                              • Daca era 1.6 dizal era suuuper, am mers cu el (am la lucru) fara sa exagerez se misca super pt 90 cp, treptele lungi dar nu foarte lungi, turbina face treaba buna de la turatii mici. Si consuma nesimtit de putin (aprox 5% la drum lung, dar mers corect, nu ca toti dizalarii "la consum")

                                1.4tdi am avut inainte, ce-i drept varianta veche de 70 cp(??) si e cam varza saracu, trage dar slabut chiar si in comparatie cu Logan benzina 1.4, 1.5 dci 70 cp mie mi se pare ca ii da clasa la reprize.

                                Dar m-as multumi si cu asta )) daca vreo ruda care nu o cunosc mi-ar face cadou.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google