Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu ma refeream la loganul ala. nici nu stiu cat costa fiindca nu m am uitat. vorbeam in general de "super ofertele" de pe piata din Romania. eu nu cred ca exista asa ceva.

    Comment


    • Ai facut comparatie cu un pret estimativ...adica 5000 euro. Pai cum sa se devalorizeze doar 50% in 7 ani? Celelalte masini tot atat se devalorizeaza?
      Loganul acela nu este la super-oferta. Era la oferta daca cerea 2500 euro pe el.
      Asa, e la pretul pietei sau mai exact cat sunt dispusi oamenii sa plateasca pt o astfel de masina, nu cat crede proprietarul ca valoreaza.

      PS: nu trebuie sa te uiti sa vezi cat costa, ca doar ai cap si tu. Poti gasi si cu 1500 si cu 9000. Foloseste daca vrei calculatorul de daune

      LE: poftim, fix ce spuneam: http://www.expertasig.ro/evaluare-auto-rca.php
      Last edited by Cezar; 19 October 2012, 12:58.

      Comment


      • Cand e un pret bun de la proprietar e una, poate e stramtorat financiar.
        Dar cand e pret bun la un samsar, scadeti din pretul ala bun inca vreo 500-800 de euro in cazul Loganului si puneti-va intrebarea : de ce fostul proprietar a dat masina samsarului la un pret foarte foarte mic? Nu cumva doar ca sa scape de ea?

        N-as cumpara masina de la samsari. Sunt atatea si atatea masini pe piata......
        Last edited by mr.K; 19 October 2012, 12:58.

        Comment


        • Eu am cumparat numai de la samsari, deci vorbesc din incercate. Altii din auzite

          Revenim totusi la pretul corect? :http://www.expertasig.ro/evaluare-auto-rca.php. Da 3500 pe calculator sau nu? Introduceti datele si vedeti ce iese.

          Probleme este atat de simpla: se vede masina, se verifica si la revedere. Daca nu e stramba si e ok, merita banii. Daca e vai capul ei, atunci pa pa. Nu inteleg de ce trebuie sa facem atatea drame, ca sa se scada, sa se deduca logic cum ca x si y au nu stiu ce.

          Comment


          • Eu am cumparat numai de la samsari, deci vorbesc din incercate. Altii din auzite
            Parca ziceai ca samsarul iti e prieten.
            Deci ai cumparat de la prieteni.
            Revenim totusi la pretul corect? http://www.expertasig.ro/evaluare-auto-rca.php.
            Daca te iei dupa asiguratori, ai sa afli ca masina ta nu face 2 bani. Ce treaba are cu piata ce iese din calculul ala?
            Vorbim de masina pe roti, nu de daune.

            Comment


            • Alta... 16v.

              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • si asta mai are vreo 3 de vanzare pe langa asta. cum spuneam numai samsari obositi

                Comment


                • alexe, aia e full de accidente, nu ? plus ca masina aia pare a avea 56 de mii de km condusa NUMAI fara cauciucul de la pedala de frana, cati o avea inainte sa-i cada protectia ?
                  o fi cazut piata auto, dar mi se par cam putini anii pentru a mai avea o valoare de doar 30% din pretul de achizitie ...
                  Last edited by 827sam; 19 October 2012, 13:13.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    1. Parca ziceai ca samsarul iti e prieten.
                    Deci ai cumparat de la prieteni.

                    2. Daca te iei dupa asiguratori, ai sa afli ca masina ta nu face 2 bani.
                    1.Si daca imi e prieten ce? Branza tot pe bani este, nu pe prietenie. Fiecare isi vrea partea lui.

                    2. Pai si cat face bre masina pana la urma?
                    Nu se face pretul intre cerere si oferta? Sau depinde doar de ofertant?
                    Cum se poate estima o valoare reala a masinii?
                    Si de ce un logan de 7 ani e ok sa se devalorizeze doar 50% din pret, pe cand TOATE celelalte masini, indiferent de rasa, neam, marimea organelor, se devalorizeaza mult mai mult. Nu se sesizeaza ceva paradox pe aici?

                    @alessandro: cam cu cat crezi ca s-a devalorizat masina ta cand i-ai facut vopsire totala? Iti spun eu, cu vreo 30%. Nimeni in veci n-o sa te creada ca ai vopsit-o ca avea 3 zgarieturi. Iar lucrul asta se va vedea la tester. Amortizoarele tale crezi ca mai lucreaza in parametrii, mai ales dupa ce le-ai tiganit? Masina a fost alergata si schimbat la uleiuri in ea de i-au sarit capacele... A ta de ce ar fi mai buna ca a unui samsar? Ca a aluia e lovita si paralovita? De unde stii?
                    Last edited by Cezar; 19 October 2012, 13:15.

                    Comment


                    • Aia pusa de Alex are numai 56.000 km, veche de 6 ani. Iar volanul e a dracului de lucios.

                      .Si daca imi e prieten ce? Branza tot pe bani este, nu pe prietenie. Fiecare isi vrea partea lui.
                      Da, dar tu pe ptrieten stii de unde sa-l iei cand descoperi dupa, ceva la masina. Prieten, prieten, dar eu i-as rupe capul daca imi da teapa.

                      Si de ce un logan de 7 ani e ok sa se devalorizeze doar 50% din pret
                      Pai un Prestige nu era 3500x2 de nou.Eu cred ca s-a devalorizat cam 65%.
                      Last edited by mr.K; 19 October 2012, 13:15.

                      Comment


                      • ce vedem noi 1.6 16v la 3500 pret de samsar sa fii sigur ca a plecat pe platforma cu 1500e de la proprietar

                        Comment


                        • Alex, eu am luat pe Loganul meu 2800 de euro (1,4 preference 2007 44.000 km), si crede-ma ca l-am dat asa doar sa scap mai repede de el, acel pret fiind pretul din piata. Cei care cunosc masina mea, stiu in ce "hal" se afla. Pot spune cu mana pe inima, era mai inchegata decat multe ph2-uri.

                          Comment


                          • Originally posted by 827sam View Post
                            alexe, aia e full de accidente, nu ? plus ca masina aia pare a avea 56 de mii de km condusa NUMAI fara cauciucul de la pedala de frana, cati o avea inainte sa-i cada protectia ?
                            o fi cazut piata auto, dar mi se par cam putini anii pentru a mai avea o valoare de doar 30% din pretul de achizitie ...
                            Samy tu uita-te cat costa celelalte masini si vb dupa.
                            De ce un a4 se cumpara cu 10.000 euro dupa 2 ani, cand valoarea lui era de 27-28.000? Si aici vb de site-uri serioase de vanzari auto din afara, unde ti se da o fisa cu starea masinii, de la zgarieturi la ce probleme tehnice are, inclusiv km reali.

                            E bine ca-si pastreaza loganul valoarea de peste 50% dupa 7 ani, iar prostii ceilalti de si-au luat masini le vand ca idiotii cu peste 50% mai ieftin dupa numai 2 ani. Niste handicapati. Ei nu vor bani, le dau de pomana...
                            Last edited by Cezar; 19 October 2012, 13:21.

                            Comment


                            • Si ce alexe, nu e buna pe platforma ? E proaspat vopsita, arata bine ? Da-o in service ca-i masina buna. Le ia 3 sferturi distruse si scot 16v cu 50000 km in frana.

                              Cezar, cred ca acolo e vorba de alte masini, de alte conceptii si de alte probleme. Neamtul/europeanul vinde masina cand iese din garantie si o da fix sa scape de ea, altfel se apuca sa bage in ea cat valoreaza una noua pentru ca ala a mers cu masina, nu a tinut-o in garaj.

                              Gaseste-mi mie audi de 2 ani cu 55000 km la bord, masina tipla care noua a costat 30.000 euro. Spune-mi si ce pret cer strainii pe asa ceva cu adevarat bun si putin rulat, bine intretinut.
                              Last edited by 827sam; 19 October 2012, 13:21.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Aia pusa de Alex are numai 56.000 km, veche de 6 ani. Iar volanul e a dracului de lucios.


                                Da, dar tu pe ptrieten stii de unde sa-l iei cand descoperi dupa, ceva la masina. Prieten, prieten, dar eu i-as rupe capul daca imi da teapa.


                                Pai un Prestige nu era 3500x2 de nou.Eu cred ca s-a devalorizat cam 65%.
                                Se vehicula un pret corect de 5000 euro.

                                Pana la urma nu e nimeni suficient de cretin incat sa creada ca o masina de 7-8 ani are doar 50.000. Are peste 100.000 si e ok. Dupa cum vedeti, loganul de 16v inghite multi pumni in freza.

                                Masinile de care trebuie sa va feriti sunt cele ce au peste 20 ani. Restul mai merg
                                Si aici vb iar din experienta. Cel putin Opelul, la 200 km trebuie revizuit. Vw e mai trainic putin.
                                Last edited by Cezar; 19 October 2012, 13:23. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google