Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • unu care e putin mai realist http://www.autovit.ro/cadillac-fleetwood-C22288030.html
    "PH-66-SIX"
    Dacia Golan 1.4

    Comment


    • mai realist ca pret, dar ca masini, niciuna din cele americane nu mi se pare realista pt europa. motoare de neam prost cum stiu aia sa faca, ca altceva nu stiu. si asta are 8000 cmc cu carburator. cat crezi ca ar consuma?! daca o sa cauti pe net sau mai ajungi in state o sa vezi ca americanii au inceput sa mearga preponderent cu japoneze si coreene. am vazut si cielo si nubira, acolo pt ca cele europene sunt cam scumpe pt ei.
      mare trecere ara toyota prius. de ce?! ca sunt ecologisti?! nuu..a inceput sa-i arda la buzunare.

      ceva frumos si stilat dar cam scump si cu cilindree surprinzator de mare. nici nu stiam ca se fac si la 3200 cmc

      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
      Last edited by B997NDL; 2 January 2012, 01:23. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • NDL-ule nu oricine isi permite "salupe", comentezi despre taxe si centimetri cubi de parca ai fi pe un forum despre biciclete... Nu-ti cumperi motor de 8 litri ca sa te duci la supermarket si la servici cu el, iti spun eu ca te-ai "uda" daca te-ai sui intr-o "saracie" dinaia de masina. Poate vrei sa spui ca n-ai da Loganul tau pe o masina dinaia... cum sa iei asa tzaca !?

        Comment


        • cred ca sunt singurele masini pe care n-as da loganul. in rest l-as da pe oricare. poate sa le iei sa faci cotete de gaini, intai intereseaza-te cat sunt taxele si impozitele. e plina tara de salupe din astea care zac in parcari ca le-au adus ieftin din state si au vazut ca nu prea au ce face cu ele. dr. mke iti poate confirma ca inainte de orastie, venind dinspre deva sunt 2 mustanguri rosii care se dau cu 10000 bucata si stau acolo de vreo 2 ani ca sa nu mai spun cate limuzine am vazut... in romania nu sunt functionale

          Comment


          • Eu vreau vaporul asta :http://www.autovit.ro/dodge-magnum-C13770144.html

            Comment


            • Taxele pt masinile de mai sus sunt 0, pt ca sunt de epoca.
              Pretul este monstruos de mare, acel oldsmobile toronado fiind cel "gresit". Modelul "corect" de achizitionat este cel din 1960-1966, nu tampenia din 1973. Aia este o masina ce valoreaza 5-7000, nu 40 000.
              Cel de-al doilea cadilac e simpatic, dar tot "gresit". Astia vad ca vand numai toroape.
              Vrei o scula de 30 -40 000, iei un Mustang mach 1, un vette stingray, si altele asemenea, nu mizeriile alea pt pulime.

              @ndl: alea sunt masini ce nu depasesc 3-5000 km anual. Crezi ca e vreun impediment consumul de benzina? Cine isi ia masina de 8000 cmc si-o ia ca sa o vada si sa o plimbe, si nu sa-l plimbe
              Last edited by Cezar; 2 January 2012, 03:14.

              Comment


              • Originally posted by KELBURTOS View Post
                am vazut in toamna oldu asta pe strada in mers in Brasov . intradevar intoarce capul oricui . aveam si poze cu el dar nu au iesit bine ...
                daca vrei sa intorci capete si sa fii vazut ceva de asta sa-ti cumperi nu x6 , q7 , ml si alte prostii . alea eu cred ca-s intradevar nepractice si de "coca".
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • vad ca traiti vise americane )

                  http://www.autovit.ro/maserati-quatt...C12002114.html o adevarata limuzina
                  I changed her oil , she changed my life
                  sigpic

                  Comment


                  • asta da... bravo si un superpret pt asa o masina. cu asta intorci capetele si ai si stil. nu esti vreun "hill billy" sau red neck pe intelesul tuturor. super scula

                    Originally posted by Cezar View Post
                    Taxele pt masinile de mai sus sunt 0, pt ca sunt de epoca.
                    Pretul este monstruos de mare, acel oldsmobile toronado fiind cel "gresit". Modelul "corect" de achizitionat este cel din 1960-1966, nu tampenia din 1973. Aia este o masina ce valoreaza 5-7000, nu 40 000.
                    Cel de-al doilea cadilac e simpatic, dar tot "gresit". Astia vad ca vand numai toroape.
                    Vrei o scula de 30 -40 000, iei un Mustang mach 1, un vette stingray, si altele asemenea, nu mizeriile alea pt pulime.

                    @ndl: alea sunt masini ce nu depasesc 3-5000 km anual. Crezi ca e vreun impediment consumul de benzina? Cine isi ia masina de 8000 cmc si-o ia ca sa o vada si sa o plimbe, si nu sa-l plimbe
                    la ochi imi placeau mustangurile de care am facut vorbire dar ca sa meri si 3-5000 pe an ai nevoie de visterie serioasa. numai taxa cat e... alea nu mai erau clasice si nu stiu nici asa daca la noi exista legea asta care sa te scuteasca de impozit si taxa de poluare. la englezi exista, dar in rest nu cunosc. desi mi se pare o prostie. aia polueaza ca o centrala electica pe carbune
                    Last edited by B997NDL; 2 January 2012, 13:39. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Polueaza totusi mai putin ca o masina ce o folosesti zilnic.
                      Iar legat de taxe si impozite, o masina ce intra la categoria retro este scutita de orice fel de taxa.

                      3000 km anual, cu un consum de 30 l/100 km = 900 l benzina. Mie unul mi se pare decent.
                      Am luat 3000 pt ca nu mergi 12 luni pe an, ci 8 luni cel mult. Cu un regim de 400 km lunar (Ceea ce este de altfel mult), ajungi la 3000 km anual.
                      Last edited by Cezar; 2 January 2012, 14:05.

                      Comment


                      • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                        sigpic
                        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                        Comment


                        • bine..sa zicem ca-ti dau dreptate. unde faci aia 400 km? unde o intorci, unde o parchezi? ma refer strict la bucuresti cred ca sunt destule situatii unde va fi nevoie s-o intorci sau s-o parchezi, in special in lateral. nu mai intri in club pt ca nu gasesti loc de parcare?!
                          @ Cezar
                          si ca sa polueze mai putin ca o masina folosita zilnic ar trebui sa elimine noxe doar de 4 ori mai mari ca una pe injectie cu catalizator, ceea ce nu prea cred. nici macar fata de logan nu are noxe doar de 4 ori mai mari
                          Last edited by B997NDL; 2 January 2012, 14:30.

                          Comment


                          • Dar aia cu Q7, X5, Patrol, Vogue, A8 cum parcheaza?
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • e o masina faina si "cool" desi nu cred ca se distinge asa de tare in multime si e la pret de maseratti quattro porte. asta ca se vorbea mai devreme de intors capul si nu vad unde ai folosi evo IX asa incat sa scoti ce poate. ,ai ales cu legislatia noua...

                              Originally posted by darksid3 View Post
                              Dar aia cu Q7, X5, Patrol, Vogue, A8 cum parcheaza?
                              eu zic ca sunt mai scurte putin
                              asta acopera vreo trei masini parcate invers http://www.autovit.ro/lincoln-altul-C22024438.html
                              Last edited by B997NDL; 2 January 2012, 14:37. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Da, cativa cm. De parca cei enumerati mai sus ii vezi parcati la milimetru intre masini. Hai sa fim seriosi. Problema nu e asta ci ca nu e o masina practica, cum zicea si Cezar. E doar sa-ti faci un hatar.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google