Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • as vrea si eu niste detalii despre masinile de aici daca astai pretu lor adevarat .

    Comment


    • Originally posted by PCH View Post
      GMC-ul ala e mai putin intalnit in Romania decat un H2 sau H3....are un alt impact!


      Ce spuneti de asta, pentru ca e pe un alt forum nu vreau sa pun link aici, asa ca voi atasa 2-3 poze si anuntul!

      "Ford Mondeo
      Hatchback
      Culoare: visiniu
      Kilometraj 41000km
      An de fabricatie 2008 insa masina a fost cumparata in decembrie 2009 de la BDT cu 0km la bord. Sunt primul proprietar.
      Motor 1.8 diesel/TDCI 125cp Euro4, cutie manuala 6+1 trepte
      Consum 9/6/7.5 l/100km
      Nivel de echipare Ambiente
      Detalii nivel de echipare: aer conditionat manual, Radio CD6006 cu 8 difuzoare, faruri ceata, geamuri fata si spate actionate electric, inchidere centralizata
      Detalii nivel de siguranta: ABS, ESP, Airbag genunchi - sofer, 2x Airbag-uri cortina, Airbag-uri frontale + laterale - sofer si pasager (4)
      Detin cartea de service. Toate reviziile au fost facute la reprezentante autorizate Ford si pot fi verificate. Inca este in garantia prelungita de 4 ani pana in decembrie 2013. Se poate vedea in Bucuresti"

      Vrea 9000 pe ea!
      Cand te-am invitat sa te dai cu citroneul, te-ai facut ca ploua.
      Acum ciuciu comparatii...
      Eu n-as luat Mondeo acela. Este prea fad pt banii aia. Daca tot dau 9000 macar sa faca ce trebuie.

      Si nu-ti inteleg subiectivitatea, mai ales cand singur spui ca n-ai alege motorul ala, in conditiile in care Citroen n-a avut niciodata probleme cu motoarele, pe cand Ford saracul, e un soi de VW 2.0 tdi.
      La ce e mai prost Citroenul? Ca ambele nu sunt masini de curse, ci se vor a fi confortabile, spatioase, frumoase si de calitate superioara.
      Pai sa ma scuzi, dar Citroenul C5 il bate la curul gol pe Mondeo, mai putin la capitolul portbagaj.

      Mare pacat ca nu te-ai dat cu C5-ul ala, ca ti-ai fi schimbat parerea.

      Comment


      • Pai motoarele diesel de pe Ford nu sunt cele de pe Citroen-Peugeot?! Nu am condus mondeo mk4 dar presupun ca e peste Focus si la cum merge Focus....Toata lumea stie ca Ford e recunoscut pentru manevrabilitatea foarte buna si pentru stabitatea de nivel inalt. Citroenul tau era axat pe confort cu super scaune si super dotari. Am vazut si mondeo full (model titanium parca) care este comparabil ca dotari cu ce ai avut tu. Mondeo mi se pare totusi mare pentru Bucuresti, uneori e greu sa gasesc loc de parcare pentru Focus dar pentru balena aia. Eu nu am drumuri lungi in afara localitatii decat atunci cand plec in concediu si de aia ma gandesc ca momentan e suficient ce am.

        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
        Last edited by PCH; 10 November 2012, 19:50.

        Comment


        • Ca dotari Citroenul a fost mereu lider, iar ce-am avut eu a fost un soi de preferance. In varianta full, masina este spectacol total, de la motorizare (2.0 hdi 160 ponei - cea mai slaba motorizare) pana la aspectul si feelingul pe care ti-l da scrumiera
          La modalitatea de rulare, fiind axata spre confort, o pot compara cu Mercedes. Si nu cred ca as fi partinitor, din moment ce am si o javra dintr-asta, iar ca ex as dat un drum de 6000 km, in care m-a facut sa ma simt extraordinar, inclusiv cu motorul ei de 1.6 si 110 ponei ce a facut fata cu brio (consum mediu de 6.5, viteza de croaziera de 140, viteza maxima 200).

          Am mers cu Mondeo si mi s-a parut ok, insa departe de a fi vreo mega scula.
          Deja in ramura asta incepem sa vorbim de masini si nu de struto-camile care teoretic sunt bune la toate si nu exceleaza la nimic. (cocosatele). Focusul este bun, dar asta nu inseamna ca Mondeo este mai bun doar pt ca este din alta clasa.

          Legat de motoare: nu. Tehnologia PSA a imprumutat-o BMW. Na, ca ti-am patat visul.)

          Legat de parcare: urmatoarea masina a fost un Smart, ca sa-ti dai seama de traumele lasate de Citroenul C5.

          Comment


          • varu-meu vrea sa isi cumpere in perioada imediat urmatoare, o masina "de vacanta" (ca sa-i zic asa) o masina Break sau Monovolum, special pentru plecari in vacanta, sarbatorile de iarna de obicei si le petrece cu familia in alta tara, si cum are doar o masina (Corsa D) nu prea e confortabil sa mergi 4 oameni+ bagaje cu o corsa ~1000 de km ... Masina va fi folosita doar in vacante si foarte rar in restul timpului, deci nu conteaza motorizarea, buget 3500-4000 euro ... dar sunt bine-venite optiunile la 2000-2500 euro

            P.S fara Peugeot sau citroen... e patit cu astea
            Last edited by kubala7; 11 November 2012, 14:31.
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • Ford focus combi pt varianta 2000-2500, sau chiar si 3500-4000.
              Sau opel astra caravan.

              Comment


              • o fi diferenta intre focusul break si cel hatchback, la locurile din spate ma refer, in cel hatchback stai foarte rau, o fi mai mult loc in cel break ? ma refer la modelul din 2002-2003
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Un Astra H break 1.6 benzina 2005 il cumperi cu 4500-5000 de euro.

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post

                    Legat de motoare: nu. Tehnologia PSA a imprumutat-o BMW. Na, ca ti-am patat visul.)
                    si marmota ... http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_DLD_engine
                    acelasi motor e si pe volvo s40 de exemplu , sau mazda 3 , citroen/pejo ...
                    desigur ca-s mai bune la citroen
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • da, 1.6 HDi de pe Peugeot 308, geniale, fiabile, si foarte ieftina intretinerea ... in alta ordine de idei maine merg cu varu-meu sa vedem un 316i break din 2002, proprietarul zice ca are 190.000km, vedem ...
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • Originally posted by kubala7 View Post
                        varu-meu vrea sa isi cumpere in perioada imediat urmatoare, o masina "de vacanta" (ca sa-i zic asa) o masina Break sau Monovolum, special pentru plecari in vacanta, sarbatorile de iarna de obicei si le petrece cu familia in alta tara, si cum are doar o masina (Corsa D) nu prea e confortabil sa mergi 4 oameni+ bagaje cu o corsa ~1000 de km ... Masina va fi folosita doar in vacante si foarte rar in restul timpului, deci nu conteaza motorizarea, buget 3500-4000 euro ... dar sunt bine-venite optiunile la 2000-2500 euro

                        P.S fara Peugeot sau citroen... e patit cu astea
                        logan mcv ! o sa aiba nevoie de un masaj profesional la urma , dar are loc berechet de bagaje.

                        in focus , astra , golf hatch sau wagon stai cam la fel in spate. deci are nevoie de un monovolum.

                        daca esti fan opel poti incerca cu meriva. sunt si 1.3 cdti , dar mai scumpe. asta totusi e putin suspecta : http://www.autovit.ro/opel-meriva-C26540165.html

                        316i break din 2002
                        daca va urcati in spate prima data nici n-o sa mai conteze kilometrii
                        Last edited by Costi-bc; 11 November 2012, 18:11.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Originally posted by Costi-bc View Post
                          l
                          daca va urcati in spate prima data nici n-o sa mai conteze kilometrii
                          adica ? ... pai e fan Opel, ar fi vrut o Zafira dar in banii astia nu gasesti ceva decent, numai coptaturi, si mai mult nu ar da pe o masina cu care nu va face mai mult de 8-10.000km pe an... Opel astra caravan G a avut prin 2008 chiar prima lui masina, de 1.6 16v, nu e vreo mare scula... Touran nu gasesti in banii aia, Sharan nici asa, pt C-MAX ar mai trebui vreo 1000 de euro... vedem maine asta, si daca nu e ok, mai cauta...
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • e mic bmw-ul in spate. foarte ingramadit.

                            sa se gandeasca la scenic daca meriva nu ii face cu ochiul.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Asta mi-as lua pentru frecat in vacante pe colauri.

                              Comment


                              • da, dar chestia e ca nu merita sa platesti impozitele si taxele unui motor de 3L pt 8000km pe an... si varu-meu ar fi vrut un Passat de 2.8 V6, dar nu merita... mie imi place asta http://cautare.mobile.ro/automobile-...RT&tabNumber=1
                                Last edited by kubala7; 11 November 2012, 19:02.
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google