Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De ma Alex nu toti is raceri ca tine parca te si vad injurand de toti sfintii la volanul unui Ford Diesel greoi
    I changed her oil , she changed my life
    sigpic

    Comment


    • http://www.loganclub.ro/forum/vand_s...2.html?t=46002 nu vi se pare ca e cam mult ? mai mult de 3500 nu face masina aia...
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

        Ieftin si bun.

        Comment


        • Cum pana mea ieftin masina de ~6 ani la 8 mii de euro cu motor 2.2 diesel si kilometrii nu tocmai credibili? La banii aia gasesti benzinar mult mai tanar si chiar de are km mai multi, e mai sigur.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            tare masinuta aia... singurul minus e ca sare de 2000 si taxele sunt ceva mai consistente. decat sa dai 12000 pe logan2...

            Comment


            • Belgia, 6 ani si 100.000 km.
              Extrapoland:
              Femeie, ghetou, 32 ani si virgina

              Ieftin si bun, sigur ca da


              @ndl: loganul nu incepe de la 12.000. Daca il vrei de 12.000 inseamna ca ai bani. Daca nu, pretul lui incepe de la jumatate din suma. Asa ca, hai sa nu mai comparam nou cu vechi, pt ca noul n-are cum sa iasa castigator.

              Comment


              • http://cautare.mobile.ro/automobile-...09&tabNumber=1 mie imi place asta
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • E o masina practica si .... cam atat nu e chiar o masina de care te poti indragosti
                  I changed her oil , she changed my life
                  sigpic

                  Comment


                  • la faza cu indragostitul ma ]ntorc la un M3, la o alfa romeo brera sau la un maserati granturismo
                    dar cine are bani de asa ceva si de intretinerea lor ?!
                    la banii nostri n-ai de ce sa te indragostesti.
                    le luam pentru ca sunt gospodine

                    @cezar. ce pare asa greu de crezut ca o masina de 6 ani are 100 de mii ?!
                    cred ca ati dat-o in extrema cealalta.
                    la cat e belgia de mica ajungi si pe jos. atunci c\nd voi avea vreo 70 mii dupa 6 ani cine m-ar crede ?
                    femeia mea are un C4 din 2006 si are 38 000 km ce sa mai zic...

                    Comment


                    • @ndl: daca este luata de la persoana fizica, pot fi. Daca nu, bye bye.
                      Ca sa scoti masina la pretul asta, cel mai probabil a luat-o de la licitatie.
                      Cine are acces la portal de vanzari masini, la licitatie, Belgia, Olanda, Franta si altele asemenea, stie exact care este numarul de km mediu al unei astfel de masini.

                      Restul, sa creada ca a fost masina unui pensionar medico-avocato-inginer, cu picioarul in ghips.

                      Comment


                      • @ndl ce nu stii tu e tocmai ca e mica si se gaseste de lucru destul de greu si atunci ce faci te duci cu masina in Germania sau Franta si seara esti iar akas.
                        Toate masinile din Belgia daca nu au fost lovite si reparate in romania au peste 200 000 km linistit.
                        Belgienii trag mult mai tare de masini decat nemtii.

                        Iar cu site-urile de licitatii doar daca iti iei masina pt tine se merita dar sa cumperi o masina si apoi s-o revinzi in romania nu scoti nimik profit pt sunt scumpe in comparatie cu celelalte tocmai pt ca celelate au km masluiti iar a ta nu.
                        Last edited by Nytro; 26 November 2012, 16:35. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Ex concret,am 35000 km din 2008 cu Skoda.Sa se rezolve ecuatia.in cati ani am sa fac 100.000 km? ) Se poate sa aiba putin km dar f rare cazurile
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Eu vb de tarile civilizate unde iti iei masina pt ca ai nevoie de ea pt a merge la munca si la munca pt ei nu inseamna neaparat in acelasi oras la ei munca poate insemna si 200 km dus pe autostrada plus 200 intors plus concedii plus vizitat neamuri la peste 500 km distanta etc.
                            Romania insa e o exceptie pt ca pt noi masinile sunt de fapt fitze ce rost are sa platesti asigurare plus taxe plus reparatii pt 10 000 km pe an????
                            Sincer tie iti trebuia abonament la autobuz nu masina sa fim seriosi.
                            Taxele pe masina plus motorina plus asigurare plus intretinere pt masina iesi mai scump cu masina decat daca circuli zilnic cu taxiul.
                            Asta e realitatea si multi o sa se strambe si vor fi nemultumiti insa faceti si voi un calcul simplu doar stiti matematica. Se renteaza sa masina doar daca faci minim 30 000 km pe an

                            Comment


                            • chiar ca stramb din nas. astea sunt prostii. nu trebuie sa fiu taximetrist ca sa-mi iau masina cu care sa ma deplasez in oras si in vacante.
                              daca iti plac autobuzele de ce nu mergi tu cu ele ?
                              acum sa-si ia masini numai trasportatorii si cei de la tara ?!
                              in orice oras ai fi, lucrezi in acelasi oras si n-ai cum sa faci km astia.
                              cat despte taxi incearca tu macar o luna sa vezi cat te duce.
                              un minim de 30 lei pe zi daca faci doar 2 drumuri. stii cat merg eu cu dci-ul de banii aia ?
                              ce taxe ? 58 lei impozit, 130 rovinieta si 400 rca-ul ? e mult ?!

                              Comment


                              • Din cate stiu eu rca-ul e 450 ron daca iti faci pe un an bonus 10 la suta de la 500 ron pt 1.4 la 1.5 e mai mult doar daca nu e masina ta ci a lu taticu s-ar putea sa primesca el reducere.
                                Iar de obicei se fac abonamente pe o luna adica 50 ron lunar adica 600 ron pe an.
                                La masina ai 450 asigurare+58 impozit+130 rovineta+150 schimb de ulei+500 altele (macar un trapez tot schimbi pe an adica 250 ron+50 unghiul de fuga+200 un cauciuc nou-2 cauciucuri noi 400 ron minim)+motorina cred ca macar un 50 ron pe saptamana.
                                adica 1138 ron fara motorina cu 50 ron motorina pe saptamana ajungi la 2300 motorina.
                                1138+2300=3438 ron pt masina
                                autobuz 600 ron pe an

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google