Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @mr.K nu ai citit mai in spate...Loganul era 1100Euro, iar Nytro a spus ca se poate face in stare excelenta cu 1000 de ron.

    Asta a afirmat : La pret e super.......n-are nimik mai dai vreo 1000 ron si e ca noua.

    P.S Eu nu am citit bine scuze
    Last edited by kubala7; 4 December 2012, 16:23.
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Pai asta am zis si eu. 1000 de roni o sa ajunga manopera.

      Comment


      • Pe cand Opelu ala, orice probleme ar avea (articulatii, etc.) il pui la punct cu 1000 de ron, si macar are Servo si ABS, distributia e pe lant... Iar in oras nu cred ca, consuma mai mult de 7L .
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Plus ca la dezmembrari gasesti destule elemente de Astra G. Dar nah, cine vrea Logan, nu se uita la detalii de astea.

          Comment


          • Ce va mai plac orgiile cu 7% in oras de la un amarat de 1.2 aspirat carand in spate un break de ~1300 kg ... ala e consum de diesel. In oras sare de 10%, insa nu despre asta era vorba. Acum ca m-am uitat si eu, parca spre opel as inclina oricat ar fi anul de vechi.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Pai chiar de e 10 ani intre masini, ca data de fabricatie, tehnologic sunt cam la acelasi nivel.

              Comment


              • sa fim seriosi, de unde 1300kg , aia are ~1060kg , dupa spusele unui site auto.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Alo Alo, chiar daca are doar 1 tona fix, in bucuresti (de unde e vitriol) consumul nu e 7 domnu kubala !

                  Poate spre 9-10 bate, mai ales in perioada asta !
                  Last edited by bGy; 4 December 2012, 18:36.
                  sigpic

                  Comment


                  • bgy - nu mr.k zicea de consumul de 7% ci kubala spunea ca nu crede ca ar avea un eventual consum mai mare de 7%, ceea ce e mult prea putin.
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Motoarele de 1.2 sunt lesinate pe masinile mici, dar pe aia..... Si cred ca are si un consum de te ia cu fiori.

                      Comment


                      • Eu mi-am expus parerea, ca e cu 5 clase peste loganu ala puscat, ce mai conteaza ca e lesinata daca e de pomana, masina in stare buna de plimbat prin oras, doar prin oras nu te duci cu 160km\h... Si legat de consum nu m-am uitat de unde e vitriol (ca deh nu chiar toti locuim in Bucuresti) in orasul meu sigur nu ar consuma mai mult de 7. Loganu ala consuma mai putin ? Daca Opel a declarat consum mixt pe Opel Astra Caravan 1.2 6.2 mixt , fata de 6.8 cat a declarat Dacia pt loganu de 1.4 ... inseamna ca totusi, e mai putin.
                        Last edited by kubala7; 4 December 2012, 19:04.
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Loganul ala era 1.100,00 € si nu-l faci tipla cu 1000 de roni.
                          Si voi credeti ca la dezmembrari nu gasesti piese de logan???
                          Sunt destule iar daca nu gasesti vb cu cineva care lucreaza la daune la dacia service si iti rezolvi.
                          Fiecare e liber sa faca ce vrea cu banii lui.
                          Eu insa raman la idea ca decat un opel cu 300 000 km reali mai bine loganul cu 50 000 km.
                          Voi cum credeti ca arata opelul ala cand l-a luat din germania???
                          Credeti ca arata mai bine decat loganul???
                          Oricum opelul e 2000 de coco cu inmatriculat iar loganul 1100 daca era la acelasi pret atunci da se puteau compara. Asa insa de ce as arunca pe geam 900 de coco doar traim in romania nu???
                          Last edited by Nytro; 4 December 2012, 20:01.

                          Comment


                          • vitrioale, zi ma ceva de Loganu' ala, c-ai starnit panica in popor!
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Nu mai zice nimic, ca e plecat sa vad de Opel.
                              Gasesti la dezmembrari piese de Logan, dar au preturi ca alea de Mercedes.
                              Cauta unul de la mine de la bloc intr-o zi o capota de motor si l-au disperat aia cu preturile.

                              Comment


                              • Originally posted by Nytro View Post
                                Si voi credeti ca la dezmembrari nu gasesti piese de logan???
                                Sunt destule iar daca nu gasesti vb cu cineva care lucreaza la daune la dacia service si iti rezolvi.
                                Fiecare e liber sa faca ce vrea cu banii lui.
                                Eu insa raman la idea ca decat un opel cu 300 000 km reali mai bine loganul cu 50 000 km.
                                Voi cum credeti ca arata opelul ala cand l-a luat din germania???
                                Credeti ca arata mai bine decat loganul???
                                Oricum opelul e 2000 de coco cu inmatriculat iar loganul 1100 daca era la acelasi pret atunci da se puteau compara. Asa insa de ce as arunca pe geam 900 de coco doar traim in romania nu???
                                aici gresesti prietene. da-mi voie sa te contrazic. la pret ajungi cam acolo. fa tu socotelile , ca mie in mare asa mi se pare.
                                si eu personal as prefera o masina cu 300.k km , dar servisata corect decat una de 50.k la care poate nu i s-a schimbat uleiul,filtrele si a fost fugarita in ultimul hal , cu motorul rece , etc.
                                totusi daca o iei ca s-o vinzi mai departe sau s-o tii un an , doi d.p.d.v. financiar merita loganul.

                                ps: - @kubala -taxa la opel e aproape 400 de euro , euro 2 garantat
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google