Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Niki View Post
    vitrioale, zi ma ceva de Loganu' ala, c-ai starnit panica in popor!
    O sa zic maine. Azi n-am avut timp sa ajung s-o vad.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Se merita? A mers cineva cu asa ceva ?
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Comment


      • am un prieten la piatra care a condus una. il intreb. oricum vorbisem despre epica si mi-a zis ca are piese foarte scumpe , care se gasesc greu , numai pe original , dar probleme a avut doar la suspensie in 120.k km
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Epica aia se vrea masina de lux (ce-i drept nereusita), de la un constructor... (de care nu mai are rost sa zic nimic) . Stiti voi vreo masina de lux (adevarata!) facuta de baietii cu ochii mici? eu unul nu stiu... Si ca sa nu faceti confuzii, Epica asta se vrea din clasa lui BMW Seria 5 si E-Klasse, asa ca nu-mi ziceti de Accord si Avensis . E ca si cum ar face Dacia o masina din clasa Lux, dar low-cost.(adica sa coste 19-20.000 euro).

          P.S clasa mare sau cum i-or zice, LUX e A8 si S-klasse... Chiar nu imi vine in minte cum ii zice la clasa aia.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • Lexus nu e facut de astia cu ochii mici?

            Comment


            • Pai si masinile lexus sunt adevarate? Daca ar fi adevarate, ar fi vandute in toata lumea, nu doar la ei in zona, si cateva in America, pt ca in Europa nu prea au vanzari... in 2011 43.000 masini in toata europa, din care fac pariu ca majoritatea au fost IS-uri.
              E-klasse s-au vandut in toata lumea in 2010 323.000 de masini...
              Last edited by kubala7; 5 December 2012, 00:12.
              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • ...Infiniti, Acura. Daca te referi la baietii cu ochii oblici din insule.
                Aia de pe continent nu au masini de lux.
                In Europa nu se vand deoarece au motoare mari, nepotrivite pentru taxele de aici. Plus ca exista Logan.

                Comment


                • Da, din punctul meu de vedere Lexus este o marca de lux care produce MASINI. Ai avut ocazia sa mergi cu asa ceva? E direct Mercedes, iar faptul ca nu au vanzari in Europa este irelevant. Sa vezi cum e hibridul lor....;)

                  Comment


                  • are dreptate PCH, o mica istorie lexus mai jos:

                    Marca lexus a fost lansata in Statele Unite in 1989, apoi in UK si Australia in 1990. In final, marca a fost lansata si pe piata din Japonia, in iulie 2005. Modelul compact 250\IS 350, decapotabilul SC 430 si modelul de marime medie GS350/GS 430 au fost disponibile in Japonia din 2006. In anumite tari, ca Noua Zeelanda si UK, unde este piata pentru importurile de masini japoneze la gri, anumite echivalente ale Toyota au fost reasamblate cu logoul Lexus, desi ele difera de importurile oficiale Lexus.





                    Modelul Lexus LS a fost produs din 1988 si pana in 1994. Lexus LS, vandut ca LS 400 si LS 430 in Japonia ca Toyota Celsior este o masina japoneza de lux cu tractiune fata si motor V8 vanduta de divizia Lexus a Toyota. Lungimea de aproape 5 m ii perimite modelului o clasificare diversa in Europa. Potrivit majoritatii reviewurilor, Lexus LS 400 are una dintre cele mai silentionase si mai moderne cabine, iar confortul nu este nici el mai prejos, desi nu se ridica la inaltimea competitorilor germani ca BMW, cu BMW Serie 7 sau Audi A8. Este dovedit ca este cel mai fiabil vehicul de lux de marime mare.

                    Cea mai puternica trasatura a modelului LS este probabil designul sau exterior. Acesta il diferenntiaza de restul modelelor de lux de pe piata prin aparitia sa mai degraba obisnuita. Majoritatea masinilor de lux incearca sa faca tot posibilul sa arate diferit de celelalte maisini de pe piata, insa Luxus apare ca o masina obisnuita, ceva mai mare decat majoritatea sedanurilor japoneze.

                    Lexus GS a fost produs din 1991 si pana in 1997. Aristo a fost lansat in octombrie 1991, cu doua versiuni: cea de 3.0V cu 276 hp (205 kW) motor twin-turbo 2JZ-GTE si cea de 3.0Q cu motor de 226 hp (169 kW) 2JZ-GE. De stil a fost responsabila celebra casa de design Ital Design. Un al treilea model a fost adaugat liniei Aristo in 1992. Numit 4.0Zi-Four, a venit pe piata cu un motor care se gasea si pe Toyota Celsior/Lexus LS si Toyota Crown Majesta. Tractiunea pe toate rotile era deja standard, iar productia Lexus GS 300 (JZS147) a inceput in februarie 1993, la Tahara, fabrica de asamblare din Japonia. Singurul motor disponibil pentru piata de export era 2JZ-GE.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by kubala7 View Post
                      Pai si masinile lexus sunt adevarate? Daca ar fi adevarate, ar fi vandute in toata lumea, nu doar la ei in zona, si cateva in America, pt ca in Europa nu prea au vanzari... in 2011 43.000 masini in toata europa, din care fac pariu ca majoritatea au fost IS-uri.
                      E-klasse s-au vandut in toata lumea in 2010 323.000 de masini...
                      in toata lumea majoritatea prin orientul mijlociu. asta cu vanzarea imi aminteste de bancul cu ala de pe logan care-l intreba la semafor pe unu cu ferrari daca e multumit de masina, ca n-a prea vazut s-o cumpere lumea
                      la cat "coasta" lexusul cate ai vrea sa se vanda ?! ca loganul ? am avut ocazia sa ma urc ca pasager intr-un lexus s600. stii cum e ?! uauuu
                      Last edited by B997NDL; 5 December 2012, 01:10.

                      Comment


                      • s600 ??? amg ? )

                        @ ndl - vezi ce zice acolo si de bmw 760i

                        http://answers.yahoo.com/question/in...7111109AASCIvh

                        @kubala - da,lexusurile sunt masini adevarate. TOATE!
                        Last edited by Costi-bc; 5 December 2012, 02:08. Reason: Automerged Doublepost
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • si iata una

                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                          66.000 de euro ! Pai si tu vrei sa se vanda asa de mult ?

                          Oare cum se sta in spate pe scaunul ala intins asa ? :x
                          sigpic

                          Comment


                          • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                            mda....cum sa iei logan2 nou la aceiasi bani ?
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Chiar asa.
                              Dar sunt sigur ca se vor gasi destui sa-ti explice cum.

                              Arata bine A3 , se misca bine.

                              Comment


                              • Per total e 77 de clase peste logan, ma tenteaza chiar si una 2005-2006 , dar sunt prea obosite si ce nu-i obosit nu face cat cer astia pe ele. Prefer 2,3 mii in plus pe una din 2009.

                                LE: acum am vazut ca e din Pitesti masina. FUUUG de orice inseamna AG, DB, OT. Prefer sa ma duc in Cluj pentru ca aia sunt oameni ceva mai seriosi ca prin plaiurile mioritice bucurestene + cel putin 300 km distanta.
                                Last edited by 827sam; 5 December 2012, 11:44.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google