Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    De astea n-am auzit sa aiba probleme cu injectia. Nici cu rugina.
    Nasol e ca in Romania nu iti permiti din cauza taxelor un E 280, asta de 220 e in primele trepte ca pensionarul in drum spre piata pana isi ia viteza.
    Nu chiar...
    Este cam ca un 16v, dar se simte mult mai bine, fiind un diesel.
    0-100 10.3 / top 220 km/h
    2001 Mercedes-Benz C 220 CDI - full technical specs sheet, including performance data, economy and emissions, dimensions, weight and engine particulars.

    Comment


    • Originally posted by Teo21Din View Post
      185k? serios? daca masinile de 1-2 ani vechime de Germania au 150k nu cred ca aia are doar atat... ma rog mai sunt si abateri dar exceptia confirma regula
      Dealer pentru mobile.de din 04.09.2001 , crezi ca aia se mai ocupa cu manarii dupa 11 ani? uita-te putin pe pagina lor si vezi ce masini si preturi au.
      La 143 de cai nu prea are cum sa fie lenesa, consumul ar fi singura problema, consuma cam mult... Dar nu le poti avea pe toate

      http://cautare.mobile.ro/automobile-...=1&tabNumber=1 mai vrea cineva logan diesel nou ?
      Last edited by kubala7; 8 December 2012, 13:44. Reason: Automerged Doublepost
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Daca nu te deranjeaza zgarieturile atunci poti opta pentru ea (sunt din zona si am fost acolo pentru a cumpara o masina vara trecuta). Nu am stat mult si am plecat deoarece masinile prezentau zgarieturi destule, vopsea sarita la unele,etc).

        Comment


        • Atata timp cat nu e masina noua e de asteptat cateva zgarieturi sau chiar indoituri usoare

          Comment


          • @kubala7
            foarte tare masinuta aia. parca e cam ieftina pt 3 ani vechime,

            Originally posted by Florin3l View Post
            Daca nu te deranjeaza zgarieturile atunci poti opta pentru ea (sunt din zona si am fost acolo pentru a cumpara o masina vara trecuta). Nu am stat mult si am plecat deoarece masinile prezentau zgarieturi destule, vopsea sarita la unele,etc).
            vino in bucuresti sa-ti arat loganuri dupa 3 ani... sa vezi acolo zgarieturi si probleme cu vopseaua
            Last edited by B997NDL; 8 December 2012, 17:00. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Masina din Germania + diesel + 3 ani vechime + plina de zgarieturi + vopsea sarita = 100.000 km.

              Parca ceva nu se leaga, voua nu vi se pare?


              Ca idee, vecinu' cu Logan 1.4 din 2010, are ~70.000 km.
              In afara de concedii, cam doua pe an (ca uneori mai mergem impreuna) si frecus prin oras, masina a facut in perioada asta drumuri pe ruta Zimnicea - Bucuresti si retur, de minim 4 ori pe luna. Si a facut 70 de mii in doi ani jumatate!
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Iti poti lua si Mercedes cu 10.000 euro, ba chiar unul bun. Dar ai banuti sa-l intretii? Mai ales cand vine revizia si trebuie sa iei vreo 8 l de ulei, vreo 2 filtre de aer, 2 de carburant si multe altele...
                Reveniti cu picioarele pe pamant, ca o masina nu se rezuma doar la costul de achizitie ci la cost per km intr-o perioada de timp.
                Costul per km implica costul de achizitie + costul de intretiner, si tinandu-se cont de pretul de revanzare ulterioara.

                Totusi, un logan cu dotari decente costa 8000 si ceva, nu 10.000.`

                @niki: aia poate are 300.000, dar sunt echivalenti a 100.000 de Romania.

                Comment


                • tare suspiciosi mai sunteti:
                  • kilometraj real si istoric garantat

                  pai in 2 ani si ceva cati km poti sa faci, doar nu faci 500.000km ?

                  @Niki, asa cum vecinul tau a facut 70.000km in 2 ani, asa am facut eu 55.000km in 6 ani...
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Masinile diesel in Germania fac vreo 50 000 km pe an deci mai mult de 130 000 km in 2 ani nu are.

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      [...]
                      @niki: aia poate are 300.000, dar sunt echivalenti a 100.000 de Romania.
                      Bre, nu contest lucrul asta. Din partea mea, sa aiba si 500.000 si sa mearga ca-n prima zi. Eu doar am o problema cu astia care incearca sa vanda rahat pansat la pret de laba de urs.


                      Iar ca sa mai fac o paranteza la paranteza, ca tot adusei vorba de vecinu': tac-su' are Mercedes E220 CDI, 2004. Pe bord vreo 150.000 km, reali 800.000+. A inceput sa-i crape chitul si sa iasa la iveala minunata culoare de taxi nemtesc. Dar cel putin masina aia (inca) merge bine...


                      Edit @Nytro: cum poti generaliza lucrul asta? Eu am mers ieri cu un Logan 1.6 16v, fabricat in 2006 si avea +350.000 pe bord. Masina de Primarie, calarita in ultimul hal.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • Ca sa eliminam suspiciunile, sa-l sune cineva sa-l intrebe de unde a luat-o: persoana fizica sau judirica. Licitatie, sau targ.
                        Daca a luat-o de la licitatie, sa-i trimita briful si am terminat cu suspiciunile.

                        Majoritatea nu stiti ce masini se vand pe acolo, si credeti marea cu sarea, dar oricum, cineva terbuie sa le cumpere, nu?

                        Comment


                        • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                          Asta cum vi se pare ?

                          Comment


                          • Cutie automata, 116cai la 1,5tone ...in nici-un caz... daca vrei sa iti cumperi masina, si ai 4000 de euro (asa am citit mai in spate). Eu zic sa lasi masinile de fite BMW, Mercedes, pt ca nu gasesti la 4000 una buna... Te orientezi pe clasa compacta de la, Opel,Ford,Renault, poate un A3 sa gasesti cat de cat, dar nu prea cred...
                            Last edited by kubala7; 8 December 2012, 18:38.
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • Merge si cu 116 cai, 1.5 tone si cutie automata.
                              Doar ca e cam veche si cred ca are ceva probleme. Sau poate n-are.

                              Mai repede as lua una de 2000, si as baga alti 1000 in ea.

                              Comment


                              • Am mers intr-unu aseara tot cu transmisie automata dar alte detalii legate de motor nu stiu... o sa-l intreb in seara asta. Sincer sa fiu am ramas masca cum mergea masinuta aia... Stiu ca e foarte scumpa si e o paguba in buzunar... oricum eu acum ma intersez peste tot sa vad care e mai buna si sa se incadreze in bugetul meu. Asa cum am mai spus Corsa e pe primul plan oricum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google