Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu imi aduc aminte de perioada '99-2000 cand toti voiau masina cu navigatie, n-aveai navy nu existai, chit ca in Romania era inutila.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Pentru ca nici nemtii nu au bani sa arunce cu ei in caini, 1000 de euro aruncati pe carburant pot foarte bine sa-ti platesca o chirie buna unde ai locul de munca si nu mai faci ore de naveta.
      Unde faci tu 200 de km intr-o ora in Germania? Nu toate autostrazile sunt fara limita de viteza.
      Si-apoi, cat e consumul la 200 la ora, la un BMW, te-ai intrebat?

      Eu ma dau batut, spun ca tine, nemtii sunt cei mai fraieri oameni de pe planeta, in loc sa stea la o bere cu amicii sau cu vreo gagica, prefera sa conduca ore intregi, sa faca 400 de km naveta zilnica si sa cheltuie minim 1000 de euro pe luna pe carburant.
      De ce? Pentru ca romanii sa se minuneze cand le cumpara vechiturile cat de bine e in Germania si cu ce viteza mare merg aia.


      Inca un break la pret bun, pacat ca e 2.0 diesel.

      http://www.autovit.ro/audi-a4-C22203554.html
      Si ce daca este 2.0 ? Trebuie motor sa o propulseze nu rasnite.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • foarte proaste motoarele de 2 l tdi din gama vag. multe multe probleme...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Si ce daca este 2.0 ? Trebuie motor sa o propulseze nu rasnite.
          foarte proaste motoarele de 2 l tdi din gama vag. multe multe probleme...
          Prefer vechiul 1.9 tdi.

          Comment


          • Asta cam asa este.Eu tot pentru 1.9 cu turbina geometrie variabila am optat.
            Si 2.0 de la vw este cam parlit la injectoare si pompa de motorina, dar am inteles ca au remeidiat problemele.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • mult mai fiabil. chiar si PD ... dar n-au putut sa le faca euro 5 ...

              de asta "nou" 2.0 tdi n-am auzit o persoana care sa faca 100.000 in RO si sa nu se planga ... hai 150k daca-i luat de nou...

              LE: de pompa de ulei ai auzit ? de egr ? de consum "normal" de ulei 1l /1000 km ?
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • De evitat la VAG si 2.0 pe benzina (alea din 2000-2001), n-au fost asa multe vandute, dar destul cat sa pape uleiul proprietarilor.

                Comment


                • Au remediat o laie. 2 Passat-uri din "parohie", ambele cu probleme la injectoare (motorul 2.0 TDI). Nu as lua nici o masina diesel in afara de BMW sau Hdi-urile de pe Citroen si Peugeot.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • asta are 400k km :O
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    edit: vi ati mai vazut asa cv?:O http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C22339679.html
                    Last edited by Teo21Din; 3 January 2012, 21:06.
                    I changed her oil , she changed my life
                    sigpic

                    Comment


                    • ce passat? e skoda

                      Comment


                      • Este ca aceeasi combinatie facuta din MCV-ul acela de pe net care are botul de Sandero.
                        Skoada Superb este facuta pe aceeasi platforma cu Passatul din 2000-2005.
                        Masina este Passat la baza, mai putin botul si sigla de pe spate.

                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • http://www.craiovaforum.ro/vanzari-a...in-990686.html ar vrea unchiu meu sa si-o ia dar pare cam subreda... app aveti vreo idee de taxa?
                          I changed her oil , she changed my life
                          sigpic

                          Comment


                          • Noua taxa pentru masina aia este de ~ 1200 E.

                            Deci ~1200 + 650 = ~1850 E

                            Eu n-as da ~ 8000 lei pe un cotet ca ala.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Si la o masina din 2008, euro 4, 1600 cmc diesel, cat e taxa?

                              Comment


                              • Daca stii si emisia de CO2 o poti calcula aici.

                                Mie mi-a dat 675 E fara sa introduc CO2-ul.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google