Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Ai bunul obicei de te bagi ca musca-n lapte. Iti datorez ceva si am uitat?


    Pe strada mea a fost la vanzare un A6 de 2 ani si jumatate vechime. Omul a afisat km in geam, avea cred 140 de mii, deci aia masina alergata. Specifica: carte de service, km verificabili.


    Da, imi datorezi respect. Lipsa de respect se penalizeaza aici. Omu' a zis clar ca prefera un 159 si tu vi si ii spui sa vorbeasca cu samsaru' sa ii faca masina la 60k , asa esti tu de fel ? la 38 de ani ?
    sigpic

    Comment


    • Hai sa nu fim fatalisti. Avand in vedere ca posed acel model de masina, pot sa va zic ca se gasesc destule cu istoric si verificabile in reprezentanta dupa VIN. Cate masini premium, vechi de 4-6 ani ati vazut pe marginea drumului, cu probleme tehnice ?
      Eu am luat-o cand inca mai avea doi ani garantie, adusa din Germania, cu carti, manuale, dvd-ul de navigatie, toate cheile, etc. Acum are 180.000 REALI, din 2006. Chiar daca e piata plina de masini cu probleme, nu se aplica doar la un anumit segment ci cam la toate. Sa fiu eu sanatos, cate Loganuri cu km dati inapoi, am vazut, ca tot suntem pe forumul impricinuit.

      PS Seria 3 E90, e una dintre cele mai reusite masini, din toate timpurile si cea mai vanduta de la BMW, avand in vedere ca sunt niveluri de echipare, mai scumpe si decat un seria 5 E60. Nu as da un E90, nici pe doua Alfa 159.
      Last edited by darksid3; 28 January 2013, 15:35.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Originally posted by bGy View Post
        Da, imi datorezi respect. Lipsa de respect se penalizeaza aici. Omu' a zis clar ca prefera un 159 si tu vi si ii spui sa vorbeasca cu samsaru' sa ii faca masina la 60k , asa esti tu de fel ? la 38 de ani ?
        Lamureste-ma: UNDE ma adresam tie?

        Daca la tine respect insemna Report la foc automat, cum faceai pe threadul de Pronosticuri, esti foarte respectuos.

        Comment


        • Era urmatoare intrbare catre tine Dark : cati km ai cu ...
          Nu e o problema numarul mare de km ci modul cum a fost intretinuta si exploatata plus, evident, sa sti ca aia sunt km reali.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Mai bine la 9000 ma axez pe asa ceva, daca se verifica totul in service, inclusiv km ar fi super
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Niki View Post
              Potoliti-va, copii!


              @Andrei: ai mers si cu 159 si cu Seria 3? Ca sa stiu despre ce vorbim...
              Am mers cu Seria 3,si cu 320d si cu 330. Nu o contest,e o masina formidabila. DAR , dintre un 320 cu 170k si o alfa 159 cu 67.k PREFER alfa. Kilometrii ma intereseaza destul de mult la o masina la mana a 2 a
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • Da ma, te intereseaza, problema e sa fie REALI. Ori masina ca aia, cu km putini COSTA.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Mai "pierzi" timpul putin cautand,mai strangi 1/2k si gasesti ceva cu mai putini km ( as opta pana in 120k ). Verificat km reali.
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • Daca stii ce sa cauti, cum sa cauti si ai o anumita cultura auto, nu vei avea nici un fel de probleme cu o masina SH. Cel mai important aspect e bugetul.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Originally posted by darksid3 View Post
                      Daca stii ce sa cauti, cum sa cauti si ai o anumita cultura auto, nu vei avea nici un fel de probleme cu o masina SH. Cel mai important aspect e bugetul.
                      In bugetu ala de 11k cat era bmw'u,mai mult ca sigur asteptam sa gasesc ceva pana in 120k. Daca unii vor neaparat 320 cum e ala si nu ii intereseaza nr de km,sunt liberi sa-l achizitioneze. Eu mi-am spus cateva dintre criteriile mele de a cumpara o masina.

                      Exact cum am spus mai sus,avand rabdare gasesti si in ce bani vrei sa te incadrezi,si km si dotari. Rabdarea e necesara.
                      Last edited by Andrei.TMT; 28 January 2013, 15:49.
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • Cum zicea colegul de mai sus, numarul de kilometri nu este esential. Degeaba scrie 80.000, daca real are peste 200.000. Ideea e sa aiba istoric, carnet de intretinere si ca proprietarul sa accepte anumite teste in reprezentanta. La masinile astea nu ai sa vezi rugina, decat daca a avut accident si au fost inlocuite anumite elemente, cu cele din tabla, nu aluminiu OEM, deci, in principiu ele arata impecabil. Doar pe la interior sa tradeze ceva, oarecum. Ochiometric te poti insela, dar daca ascunde vreun viciu... desi sunt masini foarte fiabile.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • La 11.000 prefer masina noua, cu rodajul gata facut http://cautare.mobile.ro/automobile-...o&pageNumber=3
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • Degeaba e noua daca mai mult stai cu ea prin service-uri...
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Este diferenta colosala intre E90 si Alfa 159. Intre e 90 si megane nu mai zic.
                              Daca iti place cum arata si nu te intereseaza altceva, fiecare e liber sa-si aleaga marca.
                              Insa asta nu inseamna ca e mai buna

                              Eu cand am luat Citroenul l-am luat ca-mi placea cum arata si felul in care mergea. Ca am avut noroc cu masina ca nu este un model care sa faca probleme e partea a 2 a. Insa eu o luasem pt confort si aspect.

                              Pana la urma, masina o iei dupa dorinte.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google