Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asta vroiam sa zic eu.

    ar fi interesant de vazut peste 5 ani care masina ar fi stat mai mult prin service si care ar fi "consumat" mai multi bani.
    eu as fi pariat pe bmw/audi/mert (chiar si cu mai multi km) ca consuma mai putini bani vs alfa/skoda/reno etc
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Cine nu vrea probleme cu masina, sa-si ia un Mercedes w115.
      Daca vrei si putere, iei un motor de 2800 si 160 de ponei
      Ala merge de ii sar capacele.

      La mercedesul meu nu am avut nicio belea. Ma rog nici nu prea avea cum, pt ca are doar 66000 km.
      Totusi vreau sa ma despart de ea.

      Comment


      • da-i kilometrajul inainte sa nu bata la ochi ...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Daca tot suntem la capitolul oferte Sh, vreau sa vand Mercedesul asta, insa nu prea vad niciuna ce este in configuratia ei in Romania, deci nu-mi pot face o idee despre pretul pe care l-as putea cere.
          Masina este din 2007 decembrie, inmatriculata in 2008
          - 2998 cmc V6, 240 ponei
          - cutie 7g tronic
          - tapiterie de piele crem
          - navigatie si bla bla bla
          - bixenon si alte tampenii
          - toate reviziile in service autorizat
          Care doamne iarta-ma ar fi pretul pt asta?

          Are si 2 seturi de cauciucuri.

          @costi: il pun pe la 200.000 sa fie roz) Masina a rulat numai in Romania si a fost cumparata din Germania.

          Comment


          • Iei 10.000 pe ea ??

            Comment


            • De ce asa putin? Da un motiv!
              10.000 este totusi o suma pentru o javra de masina, nu pentru asta.
              Uite una aici - si nu are bixenon sau navi mare.

              Uite alta de 17500. - asta este identica cu a mea, mai putin jantele. In rest, totul este la fel.
              Last edited by Cezar; 28 January 2013, 17:09. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • 1. taxe mari
                2. asigurari mari
                3. intretinere costisitoare pentru vremurile in care traim
                4. uite ce pret au masini similare oarecum cu a ta :http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C27627301.html

                p.s. cat a costat in Germania cand ai luat-o ? Cat vrei acum pe ea ?
                p.s.s. un amic a luat un A6 in 2008 (inceputul crizei monetare ) cu 18.ooo e iar anul trecut a obtinut la combinatie 10.000 pe ea . Trage si tu concluziile....

                Comment


                • Clasa sociala e foarte restransa pentru masina asta, mercedes in 2 usi, motor mare benzinar, taxe, consum ...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • 1. Impozitul este 2100 lei anual
                    2. Asigurarea este 800 lei anual
                    3. Piesele pentru revizie sunt aproximativ 600 lei cu 8 l de ulei. (filtru de polen este 50-60 lei, deci sa nu vb ca-i scump)
                    4. tu compari cavoul ala cu masina mea? De la an de fabricatie, la micile cocalareli puse prin ea (navigatia aia chinezeasca)

                    Eu sunt al doilea proprietar si conteaza pretul de achizitie? Eu vreau sa iau un pret real pe ea, si nu povesti ca e impozitul mare si asigurarea mai mare ca la Trabant. Ma rog, intelegi ce vreau sa spun.

                    Masina asta este pentru cel ce isi permite sa dea 500 euro anual pe impozit si altele. Nu cel ce are 15.000 euro, bani de kia, dar hai sa ia Mercedes.
                    Deci cele 2 lucruri puse prima data, nu sunt un argument.

                    Cat despre prietenul ce si-a luat Audi A8 e problema lui. Masina aia are un anumit target (cocalaro-smenarii), iar astia nu prea au multi bani de masini, asa ca mai fac o "combinatie".

                    Uite, samy a pus punctul pe I.

                    Oricum, am gasit pe mobile.de care-s preturile pentru astfel de masini si nici vb de 8000 euro, sau prin imprejurimi.


                    ERATA: sa ma scuzi, am citit A8, dar era de fapt A6. Sorry.
                    Last edited by Cezar; 28 January 2013, 17:19.

                    Comment


                    • O pui spre vanzare cu 17.500 ,o lasi la 15.000 si esti multumit daca o dai cu 12.500,asta daca te grabesti sa scapi de ea. Daca nu ,cum o fi norocul ...

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Care doamne iarta-ma ar fi pretul pt asta?
                        Scade 10% pe an din valoarea de noua(pentru primul an 20%).

                        Comment


                        • I an: 20%
                          an 2: 10%
                          an 3: 10%
                          an 4: 10%
                          an 5: 10%
                          Deci 60%, din pretul initial de 50.000.

                          Ms frumos Cromatic.

                          M-am uitat acum in polita Casco, ea fiind evaluata la 28.000. Hmm....cam lipsa de concordanta intre 12.000 si 28.000

                          Comment


                          • Si ce mai stai ?! Dauna 100 % scrie pe ea !

                            Comment


                            • Si eu am Focusul evaluat la 10.900 de casco! Da-i o dauna totala....glumesc! Cat e polita casco pe an la masina ta?

                              Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                              Comment


                              • E lasa, ca nu ma frec eu sa dau declaratii la politie de inselaciune. Nu merita.

                                @pch: 2500 euro anual.

                                @roy: facand o medie, de la casco, la ce a spus roy, la ce se vinde, corect ar fi 17.000 spre 18.000. Doar ca trebuie gasit omul si nu gibonul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google