Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si mie imi place, se gasesc si mai ieftine, un 320CDI cred ca ar fi perfect
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • se incinsese discutia cu off roaduri. porsche nu prea are treaba cu asta.
      si fata de range rover, nici mercurile.
      cel putin defenderul face de rusine si humvee-urile.

      Comment


      • Singurul offroad pe care-l poti parca in fata unui restaurant de lux, e Range Rover.
        Singura masina cu confort de limuzina, cu care poti parasi drumul asfaltat/pietruit/de pamant e tot Range Rover.

        Comment


        • Daca e sa vorbim strict de off-road, va garantez ca si asta se descurca bine http://cautare.mobile.ro/automobile-...RT&tabNumber=1
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • @mrk Ma gandesc ca si Touaregul se incadreaza exceptional in doleantele dumintale!

            ML, X5, X6 nu prea au legatura cu offroad. Touareg, Land Cruiser si Range Rover-ul (cu toate ca eu nu as baga un Sport sau Vogue prin noroaie) se descurca bine. Pentru offroad adevarat eu as cumpara ceva in genul asta, asta sau asta

            Comment


            • @kubala
              "se descurca", bine zis.
              iar ca siguranta in trafic, recomand tatra aia de armata.
              dar n-o gasesc pe autovit.

              Comment


              • Tuaregul n-are nicio treaba cu Range ROverul sau cu Mercedesul.
                Incearca, dar nu poate.

                As vrea sa le conduc putin, sa vad cum se misca

                Din pacate Range Roverul este inacceptabil de lenta : http://www.autoevolution.com/engine/...02-29-td6.html

                Mercedes ML este singurul acceptabil.

                Last edited by Cezar; 29 January 2013, 16:41. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • nu cred ca se pune problema asa. range roverul nu e pentru liniute.
                  daca face 0-100 in 13,6 sec, e aproape de dci care dupa mine nu se misca rau.
                  iar 176 km/h sunt sigur ca ii prinzi in conditii de siguranta, nu sunt doar pe bord.
                  si 176 km/h sunt mai mult decat suficienti pt romania.

                  Comment


                  • NDL-ule eu vin de pe o masina ce face suta in 7 si are top speed de 250. Nu pot da 30.000 euro pe o masina lenta, oricat de buna ar fi. Intelegi acum problema?

                    Comment


                    • Cezar, nu poti alege o masina din fata unui calculator si cu curul pe scaun ... te duci si pui mana sa simti masina respectiva, e greu sa ai si performante bune la ce balena e rangeul respectiv.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Asta toamna, am mers cateva zile cu un X5, al unui prieten. In stil sportiv, pana la Brasov am reusit sa bag motorina de 500 de lei. Motor de 3 l diesel. Mi se pare putin cam zgomotos, motorul. Daca e sa compar cu 3-ul, singurul moment cand se duce mai tare, e la plecarea de pe loc, dar e avantajul tractiunii integrale si al cutiei automate. In rest confortul nu prea exista, e o masina rigida cu neajunsul centrului de greutate prea sus si se simte lucrul asta...Acum depinde si ce preferi de la o masina. Asta a avut toate SUV-urile la moda, din Romania, inclusiv ML, care nu i-a placut. Tot la X5 s-a intors.
                        De la Mercedes as alege doar versiunile AMG, atat.
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          NDL-ule eu vin de pe o masina ce face suta in 7 si are top speed de 250. Nu pot da 30.000 euro pe o masina lenta, oricat de buna ar fi. Intelegi acum problema?
                          si unde i-ai folosit toate calitatile ?
                          eu inca mai astept camerele video + radare prin bucuresti. nu pentru tine ,
                          dar sunt multi care o calca aiurea si iese ce iese...
                          ca sa nu mai zic ca pe autostrazi s-au cam pus pe treaba, si n-as vrea sa risc
                          un dosar penal pentru +50 km/h peste limita admisa.
                          daca traiai in deutschland era altceva.

                          Comment


                          • Originally posted by Cezar View Post
                            NDL-ule eu vin de pe o masina ce face suta in 7 si are top speed de 250. Nu pot da 30.000 euro pe o masina lenta, oricat de buna ar fi. Intelegi acum problema?
                            Ai dat tu banii pe VW ala de 2t si 65hp sau cat are. Vrei jeep cu performante ca ale clk ? Nu o sa ai niciodata performante si stabilitatea care o au turismele,pe masini mari. Asta-i clar.
                            My Ride ! B - 29 - TmT

                            Comment


                            • O propunere pentru Cezar :
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                NDL-ule eu vin de pe o masina ce face suta in 7 si are top speed de 250. Nu pot da 30.000 euro pe o masina lenta, oricat de buna ar fi. Intelegi acum problema?
                                Uite una la care nu cred ca se pune problema de comfort, 0-100km/h 7,8 secunde , top speed 200km/h ... Singurul incovenient ar fi consumul, vreo 17l sigur consuma prin oras. Pui GPL

                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google