Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da, cele mai bune au fost 1,5 dci de pe logan. de aia lumea cere 4-5 mii pe masina dupa trei-patru ani.

    Comment


    • hai sa facem abstractie de Romania pentru ca avem combustibilul extrem de jegos plus lumea care baga motorina de la santz; vezi in restul tarilor daca au la fel de multe probleme dci-urile de pe renault ... n-au
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Posesorul de Logan este mai atipic. Insa ii trece cand vede ca nimeni nu-i da atentie la cererile lui

        Cele mai bune motoare diesel sunt cele de la BMW si PSA. De fapt, tehnologia este comuna, si oferita de PSA lui BMW. Lucrul asta spune multe.

        Comment


        • Mi-a zis tata sa caut ceva de genu http://cautare.mobile.ro/automobile-...DS&tabNumber=1 zilele astea, un 4x4 (orice natie) pana in 2500-3000 euro ... Dar am renuntat rapid cand am vazut ce timbru au putut pune hotii de sus, iar astea inmatriculate au niste preturi de te sperii )
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • Intradevar sunt bune diesel-urile BMW , dar ce ziceti de faptul ca si motoarele diesel Renault sunt folosite mai nou si pe Mercedes?

            Comment


            • sunt bune si alea, renault are probleme doar pe injectie, Mercedes adopta motoarele renault din motive financiare si fii sigur ca inginerii lor isi baga nasul in motoarele respective.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Originally posted by parpales View Post
                Intradevar sunt bune diesel-urile BMW , dar ce ziceti de faptul ca si motoarele diesel Renault sunt folosite mai nou si pe Mercedes?
                merg cu 1,5 dci ? de 70 sau de 85 cai ?
                sunt curios daca pe qashqai au aceeasi injectie ca pe logan...

                Comment


                • De 109 CP pe AKlass si pe viitor se prevede si un motor comun pe benzina.

                  Comment


                  • Daca se foloseste blocul motor de la Renault, asta nu inseamna ca motorizarea este de Renault. Totusi, francezii abia invatau sa faca croissant-uri, cand Karl Benz inventa Automobilul.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Pe masinile ieftine este o mutare de management excelenta sa imprumuti motoarele unui alt fabricant ce deja are experienta in a produce ieftin.
                      Mercedes nu stie sa produca ieftin masini, cum Renault nu stie sa faca masini scumpe si de calitate premium ( a incercat cu Velsatis, dar a dat cu virgula).

                      Cum zicea si intunecatul, este posibil sa fie intreg motorul dezvoltat de Renault ci doar acea componenta pentru care Mercedes nu gaseste o solutie mai ieftina.

                      Comment


                      • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                        Ce parere aveti de asta?
                        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                        Comment


                        • samsar, vopsita urat plus ca se vede ca-i vopsita recent la fel ca la prestige ... eu n-am incredere
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Este un prieten interesat...
                            mi s-a parut ok masina...daca ar fi totul cum specifica vanzatorul.
                            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                            Comment


                            • mergeti si o vedeti. pare ok masina. tapiterie si serigrafie schimbate. cred ca e cineva care a tinut la ea.
                              se pot face teste la dacoserv si vedeti exact cum sta.
                              " itp valabil Noiembrie 2013, Bucuresti. Exclus intermediari!" nu cred ca e samsar
                              Last edited by B997NDL; 18 February 2013, 17:12.

                              Comment


                              • Tapiteria si serigrafia este de fabrica, fiind model "Kiss FM".
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google