Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vitriol View Post
    Am avut pe mana de mai multe ori, un A6 2.0 TDI. Consumul in oras a fost intre 12 si 13, iar in afara intre 7 si 8.
    Un 1.9 TDI 131 cp, cu care mai merg din cand in cand, consuma 12 in oras si 8 in afara.
    Am mai mers vreo 2 saptamani cu un A4 1.8T, 163cp, consum in oras 12.7 l/100 km. In afara consuma intre 8 si 9, depinde de talpa.
    Eu povestesc din ce am vazut cu ochii mei, nu din ce aud de la lume.
    Tu trebuie sa mai ai in vedere un lucru: in conditiile in care, la un anumit regim, 99 % dintre Loganuri consuma 5.5 l/100 km, al tau bea 7 l/100 km.

    Deci nu TDI'urile is cauza...
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Ne intoarcem la subiect?
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • si ca sa revenim la subiect...o masina pe care nu o vezi in fiecare zi
        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
        "PH-66-SIX"
        Dacia Golan 1.4

        Comment


        • frumoasa dar nu cred ca e tocmai din perioada lor de glorie. ba chiar dimpotriva...

          Comment


          • La Saabul ala trebuie sa-i cauti piese prin China peste cativa ani.


            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


            Varianta ieftina pentru off road. N-o sa va dezamageasca, urca pe dealuri foarte bine, ieftineala la piese. Poate mai mult decat pare.
            O cunostinta a bulit 3 cutii de viteze la un Land Rover Discovery, omul fiind pasionat de vanatoare. Si-a luat o Niva si n-are probleme de niciun fel cu rusoaica.
            Daca as fi padurar, exact asta mi-as cumpara.
            Last edited by mr.K; 11 January 2012, 11:06.

            Comment


            • Grupul InterAgro, cumparase acum ceva timp, o duzina de Lada Niva, pentru "alergat" pe camp, in conditiile in care nu stateau prost la capitolul masini de teren, avand printre altele Dodge Ram, Ford F-150, Grand Cherokee si o multime de Mazda B2500.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • nu mai e cazul. n-ai citit? GM nu au vrut sa le transfere tehnologia pt 9-3, 9-4x si 9-5. nu se mai face preluarea si acum sunt in faliment definitiv. in state masinile pe stoc se vand fara garantie iar celor vandute pana acum li se anuleaza garantia in timp ce in europa au fost anulate comenzile. e in ultimul nr auto-bild. pa,pa saab.

                Comment


                • N-am citit si iaca fleosc, inca o masina suedeza exclusivista scumpa, (sa ma scuteasca cu siguranta, ca daca da TIR-ul peste tine, ai nevoie de tanc sa scapi) care dispare. Vindeau si astia 1000 de masini pe an, cum dreaqu sa fie rentabili?
                  Sa dispara si Volvo, oricum sunt greu accesibile ca pret si nici nu ofera satisfactii pe masura pretului, eu unul m-am lammurit cu cateva "barci" marca Volvo. Inclusiv XC90, superscump.

                  Comment


                  • eu in loc de saab una d-asta mi-as lua http://www.autovit.ro/lexus-is220-C22244174.html
                    I changed her oil , she changed my life
                    sigpic

                    Comment


                    • lexusul ala e frumos, puternic, bine dotat si bine intretinut, problema apare la numarul de km care nu il vad prea real, pentru a renta achizitia unui diesel in Germania este nevoie de un numar foarte mare de km parcursi ...
                      ori sa faci in aproape 5 ani doar 110 mii km e cam putin pentru o asemenea masina
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.



                        o masina foooooooooarte frumoasa dar din ce am inteles e ffff pretentioasa , de consum nici nu mai e vorba ... 20 si putin in bucuresti

                        Comment


                        • Da, iti trebuie motor de rezerva pentru masina asta.

                          Comment


                          • Lada Niva e buna pt off-road si cam atat.
                            Lexusul e simpatic, insa interiorul e anost, iar masina respectiva n-are km aia nici s-o omori.

                            @vitriol: un gti mers decent cu el in oras, consuma undeva la 13-15, iar afara 7-8. Pe autostrada 8-9.

                            Comment


                            • http://www.autovit.ro/bmw-320-C22180806.html o masina destul de ieftina...pare si bine intretinuta...
                              "PH-66-SIX"
                              Dacia Golan 1.4

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                @vitriol: un gti mers decent cu el in oras, consuma undeva la 13-15, iar afara 7-8. Pe autostrada 8-9.
                                Pentru ca un GTI sa consume 8 in afara, trebuie sa stai foarte bine cu nervii sau sa ai bani ficsi de benzina.
                                Dar se poate, evident.
                                La fel de bine poate consuma si 18 in oras daca mergi numai si numai in aglomeratie.
                                Last edited by vitriol; 11 January 2012, 18:43.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google