Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • s-au pus motoare de 2.0 diesel pe mazda 6 pana in 2010 ;)
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • Originally posted by jonnie007 View Post
      Evident ca Seat nu face rabat de la manareala! eu as zice ca procentul e mai aproape de 90% decat de 80%! Ideea e ca nu ai sa vezi audi a6 sau a4 din 2007-2008 cu 170.000 km, ci de la 300.000 in sus...cu atat mai mult un a6! in general ce e ieftin e si prost...cu anumite exceptii...ca nu sunt chiar toti hoti! gandeste-te ca ala ce isi vinde a6-le din 2007 cu 8-9000 de eur o vinde ca masina a sarit de 500.000 km de mult timp si cere bani frumosi ca sa mai duca!
      Deja ai sarit de la 300 000 km la 500 000 km, inseamna ca nebunu' ala mergea non-stop din 2007 pana azi sau facea taxi. Nu m-ar mira sa aibe si 1 000 0000 km, in lumea ta evident.

      Eu la Logan din 2007 pana azi am facut 140 000 km si crede-ma ca am umblat cu el destul si in afara orasului.

      Comment


      • habar nu ai ce vorbesti! se fac afara cate 50-100.000/an lejer! acolo sunt strazi/sosele/autostrazi nu jucarie (mergi de placere si in siguranta)! la noi sunt poteci (pline de carute, gropi, maidanezi, tembeli la volan, etc)! ca sa nu mai zic ca strabat toata europa pe autostrazi din finlanda pana-n fundu` Italiei ori Portugalia si de la vest la est pana-n Ro unde treaba se impute! Alea-s masini serioase (pilot automat, confort, putere, siguranta, etc) ...nu logan! Crezi ca isi ia cineva a6 sa mearga la piata in Paris/Dortmund ori Viena?
        Last edited by jonnie007; 16 September 2013, 22:41.
        Keep walking...

        Comment


        • In Germania lumea isi permite sa faca naveta la servici cu masina la distante mari si de peste 100km. Am un var acolo, face naveta dintr-un orasel de langa Hanovra pana in Wolfsburg, 140km dus-intors ... A avut un Touran cu care facea ~50.000km pe an... Acum recent si-a cumparat un Passat CC din 2012 2.0TDi
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • O masina cu 300.000 km din Occident, poate sa aiba acelasi numar de ore de functionare, cat o masina cu 100.000 km prin Romania, datorita infrastructurii. Nu mai pun la socoteala gropile, canalele fara capace, liniile de tramvai, combustibilii prosti, etc
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Si asta este perfect adevarat! Problema e pretul pe care il vor samsarii pe ele...din pretul pe care il cer ei mai scazi intre 1500 si pana la 3000e ! am vazut masini de 2012 cu 200.000 km! ala o ia...o manareste cum trebuie...si ti-o da ca si cand dar avea 35.000 km...si daca gaseste gasca, castiga si peste 3000e/masina!
              Keep walking...

              Comment


              • Sa manance si gura lui o paine ...

                Am vazut la noi masini de 2 ani cu minim 100.000Km dati inapoi si vandute cu km pana in 100.000Km (50-60-70-85.000km). Toate aratau foarte bine si povestea despre ele era credibila de catre unii, desi era cusuta cu ata alba.
                Dar ... pretul era identic cu al masinilor cu km reali de pe piata.
                Ex: Skoda octavia tour 150.000Km 9000EUR la ei in curte aceeasi Skoda octavia tour cu 150.000Km reali dar cu 50.000Km in bord dar cu acelasi pret 9000EUR.

                Se uita romanul pe autovit si le vede pe amandoua. 150.000Km ii suna urat si baga o vizita la cea cu 50.000Km la acelasi pret. Si daca mai si crede povestea frumoasa ... marca banu.

                Venitul il presupun in marja 2000-3000EUR la o masina.

                Comment


                • Cum spuneam si mai demult,eu trebuie sa dau km INAINTE cand o voi vinde )!!!Pai cine ma crede ca acum am 42.000 km din 2008 ASTA LA OCTAVIA TDI..
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Fiecare cu opinia sa, doar e democratie! vad pe autovit anunturi de genu: http://www.autovit.ro/dacia-logan-C30541605.html http://www.autovit.ro/dacia-logan-C30174437.html care o fi treaba? nu prea ma prind...
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Originally posted by jonnie007 View Post
                      Fiecare cu opinia sa, doar e democratie! vad pe autovit anunturi de genu: http://www.autovit.ro/dacia-logan-C30541605.html http://www.autovit.ro/dacia-logan-C30174437.html care o fi treaba? nu prea ma prind...
                      Probabil sunt masini de show-room cumparate de angajati la preturi mici si puse la vanzare.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • Originally posted by jonnie007 View Post
                        Fiecare cu opinia sa, doar e democratie! vad pe autovit anunturi de genu: http://www.autovit.ro/dacia-logan-C30541605.html http://www.autovit.ro/dacia-logan-C30174437.html care o fi treaba? nu prea ma prind...
                        pretul lor e 6900 nou. logan chel are esp, abs, 4 airbag, servodirectie, motor, volan, geamuri. o masina foarte buna, zic eu. fara geamuri electrice, fara aer conditionat, fara radio.

                        Comment


                        • Nu inteleg Cornele... ce e 6900 nou? daca observi al 2-lea logan, la 6000 de eur, e acces dar are barele vopsite in alb...ori accesul le are negre! prima masina (cea la 6590) e echipare ambiance!
                          Schema e ca u merge cu tichet rabla...si cei 1500e ii pui din buzunar ori iti lasa el la pret 1500e sau macar 1000...depinde!
                          Keep walking...

                          Comment


                          • http://m.autovit.ro/anunt/C29883160 Ford chiar face cateva modele bune , frumoase si ieftine.

                            Si nu compari mazda 6 cu focus ci cu mondeo.

                            Si daca toti isi iau vag , eu mi-as lua altceva , tocmai pentru ca-i probabilitate mult mai mica sa fie manarite.

                            Asa ceva nu ti-ar place?
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Costica ce ti-ai lua? ca anuntul e al unui hyundai si nu zice ce motorizare e! si pretul e mare! de banii aia iti iei masina noua!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • Originally posted by 827sam
                                pch, ce zici de asta ?
                                suna bine, o avea km reali ?
                                http://www.autovit.ro/ford-focus-C30613887.html
                                Fiind benzina, mai mult ca sigur sunt reali, e super ok pretul!

                                I40-ul ala arata in mare fel! Stiu ca s-au ridicat bine in ultimii ani si cu fiabilitate si cu dotari. Dar sunt masini care se vand mai greu, nu se cauta la noi.

                                Aici se cauta cu disperare:

                                - BMW
                                - VW - Golf si Passat, astea in mod deosebit
                                - Audi
                                - Logan
                                - Skoda

                                Nu stiu Seat cum merge la vanzari, dar nu ma astept la nimic senzational. Oricare din cele enumerate mai sus e super ok daca vrei sa scapi repede de ea, la o eventuala revanzare. Un E90, am curaj sa fac pariu, daca e pus la pretul corect, pretul pietei, nu are voie sa stea la vanzare mai mult de 3-5 zile. Am exemplu in cartier, un baiat cu E90 318 an 2006 mi-a spus vineri ca se gandeste sa vinda masina, stia ca imi caut/sunt interesat de BMW iar duminica seara mi-a spus ca s-a vandut :|
                                Last edited by PCH; 17 September 2013, 16:56.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google