Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by darksid3 View Post
    Ideea e simpla: Merita sa dai aproape 19.000 euro pe un Renault, chiar si 2013, comparand cu ce masini mai exista ca variante, in aceeasi gama de pret? Cu siguranta NU!
    Gasesti un e klasse la aceleasi dotari si km in banii aia? Daca da, e f buna afacerea.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Ia uite ce gasesti

      Ma lasa rece dotarile Renault. Am ioni in parbriz dar mie imi canta greierii in bord, serenada... sau trag "jaluzelele" dar sunt ud la picioare, cand ploua...
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • @einstein: Asistent la franarea de urgenta (BAS) are separat. (ti-am zis ca n-ai citit tot. nu fi lenes).

        Sunt asa multi oameni ce vor latitude, ca-l vezi foarte des pe strada. Mai des ca un C classe.
        Cine vrea spatiu, nu-si ia masina premium sa rabateze scaunele sa-si care frigiderul. Isi inchiriaza firma care cara frigiderul.
        Cine vrea spatiu pentru ca are o familie isi ia combi.

        Doar romanii se gandesc sa-si cumpere masina personala mare, iar in acele putine dati cand e nevoie sa care un rahat duc la decizia de a lua una cu portbagaj mare si scaune rabatabile. Nestiind ca este mult mai ieftin sa iei o firma de transport, fara ca tu sa depui vreun mare efort.

        Eu la fosta masina nu aveam bancheta rabatabila. Si era un Mercedes din 2008, puternic si dotat. Insa bancheta rabatabila nu avea si nici ca am avut vreodata nevoie de asa ceva.
        Last edited by Cezar; 3 October 2013, 17:40. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Dotări standard Renault Latitude Initiale
          - 4 jante aliaj usor 18"
          - A.B.S. + A.F.U. (Asistenta la Franarea de Urgenta), aprindere automata a avariilor la deceleratie puternica
          - Aer conditionat cu reglare automata tri-zona cu reglare a temperaturii pentru sofer&pasager fata&pasageri spate si senzor toxicitate
          - Airbag-uri frontale adaptabile pentru sofer si pasager (cu posibilitatea dezactivarii airbag-ului pasager)
          - Airbag-uri laterale torace-bazin pentru locurile din fata, airbag-uri laterale cap pentru locurile din fata si din spate
          - Bancheta spate cu spatar rabatabil si fractionabil 1/3-2/3
          - Card deschidere/inchidere si demaraj "Maini libere"
          - Centuri fata cu reglare pe inaltime, cu dubla pretensionare si limitator de efort integrat
          - Centuri laterale spate in 3 puncte, si limitator de efort integrat si cu pretensionare, mai putin pentru centura centrala spate
          - Computer de bord si tablou de bord cu afisaj in limba engleza
          - Consola centrala fata cu spatiu de depozitare sub cotiera
          - Cotiera spate cu 2 spatii de depozitare pentru pahare
          - Deschidere automata a usilor si pedala frana retractabila in caz de soc
          - E.S.P (Control dinamic al traiectoriei) & ASR (Sistem anti-patinare)
          - Eleron spate in ton cu caroseria
          - Faruri xenon cu sistem spalare si proiectoare directionale adaptative de viraj
          - Frana de parcare asistata
          - Functia " Follow me home"
          - Geamuri electrice fata si spate cu sistem anti-prindere; geamuri si parbriz cu tenta
          - Imobilizator electronic codat, C.A.R. (Inchiderea automata a usilor la demaraj)
          - Inchidere centralizata si demaraj cu card
          - Ionizator & difuzor parfum (primele doua cartuse gratuite, arome Blue Ocean si Mango)
          - Oglinda retrovizoare interioara electrocrom
          - Oglinzi retrovizoare in ton cu caroseria, electrice si degivrante, asferica pe partea soferului si cu semnalizatoare integrate
          - Oglinzi retrovizoare rabatabile electric cu memorizare
          - Pachet "Drumuri dificile"
          - Parasolare geamuri laterale spate si luneta
          - Parbriz atermic
          - Plafoniera fata cu iluminare centrala, 2 spoturi de lectura si plafoniera spate cu iluminare centrala
          - Proiectoare de ceata, pachetul "drumuri dificile" si eleron spate nu sunt disponibile pe versiunea Initiale
          - Radio CD MP3 Bose cu 10 difuzoare, amplificator digital, Bluetooth, Audio Connection Box si satelit de comanda la volan
          - Scaun pasager fata reglabil electric pe 6 directii
          - Scaun relax/masaj (tip pneumatic) pentru sofer reglabil 4 moduri de intensitate
          - Scaun sofer reglabil electric pe 8 directii cu memorizare
          - Scaune fata cu incalzire
          - Scaune fata cu reglare manuala pe inaltime/longitudinal/inclinare si reglaj manual lombar pentru sofer
          - Senzor de lumina si de ploaie
          - Sistem de asistenta la parcare fata si spate
          - Sistem de asistenta la parcare spate cu camera video
          - Sistem ISOFIX de prindere a scaunului copil pentru locurile pasager laterale spate
          - Sistem Navigatie Carminat ITD si Radio Navigatie Bose Magazie 6CD cu 10 difuzoare, amplificator digital, Bluetooth, Audio Connection Box si satelit de comanda la volan
          - Tablou de bord cu afisaj in limba franceza
          - Tapiterie din piele RIVIERA de culoare gri carbon (de culoare bej in optiune)
          - Tempomat (dispozitiv pentru reglarea automata a vitezei) si limitator de viteza
          - Tetiere fata reglabile fata/spate si pe inaltime si 3 tetiere spate
          - Volan imbracat in piele cu insertii de lemn, reglabil pe inaltime si in profunzime
          Si cu asta am terminat, fiecare cu opiniile lui desigur ;
          Last edited by Allyn_y; 3 October 2013, 17:52.

          Comment


          • Am mai pus o data informatia asta

            Comment


            • Hehe...cu siguranta, daca faci reviziile in reprezentante, risti sa platesti mai mult la Renault, decat la Mercedes.
              Sa nu uitam ca la Megane 2 1.6 16v, revizia de 60.000 km se duce catre 4000 de lei.

              Sincer, mie mi se pare un moft sa dai 18.000 pe un Renault. Orice masina din raza aia de pret (autoturism) are mai multe dotari decat ai nevoie.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Singurul avantaj la Latitude este faptul ca este autoturism nou , are garantie si te " besi" primul in el . darksid3 2500-2600 de ron nu iti mai place.... Hai mai pune 800ron in plus pentru fulia defazoare in caz de pica (depinde de unde o iei , poti sa o gasesti si cu 500 , dar fara factura/garantie ) . Ca pret revizie/reprezentanta sa stiti ca nu este acelasi pret peste tot . Cunosc pe cineva care a facut revizie la un Clio , la Iatsa Campina pe motiv ca era revizia cu 200ron mai ieftina ca in Bucuresti.... Nu mai zic in Constanta ce preturi sunt...
                Onthopic ,

                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                Asta l-as lua in locul "latitude technologique".

                Comment


                • Nu are sens sa comparam mercedes/bmw/audi cu reanault! Sunt politici total diferite!

                  p.s. einstein, nu te mai baga in discutii aiurea (tonul nu este imperativ)! bati campii in mod flagrant! ti-am mai demontat vreo 2-3 aberatii scrise aici pe forum! efectiv vorbesti degeaba si te faci de ras! prieteneste ti-o spun!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Daca iti spun ce preturi sunt la Bavaria, la niste masini de 3 ori mai scumpe decat orice reno, te iei cu mainile de par. Daca ai si garantie, per total ajungi la aceeais bani platiti la mentenanta masinilor frantuzesti.
                    Oricum, nu are relevanta, discutia e despre alt subiect, dar nici strugurii nu-s atat de acri pe cat vor unii sa creada.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Cezar, Darksid3, cum puteti baga in seama astfel de pareri? E clar ca dpdv al culturii auto este zero, asa cum este si Reno cand vine vorba de productia de mașini. Sa compari MERCEDES BENZ, BMW cu Renault este de domeniul fantasticului. Vai de capul meu, câți profani!

                      MERCEDES BENZ!!! Voi realizati? Ce istorie, ce traditie, ce HAL de masini fac astia, cate lucruri au INOVAT in industria auto!! Cum sa pui Renault, intr-o discuție comparativa cu acești colosi...doar unul care a mers in căruță cu cai si apoi 1310 Li pana IERI poate avea astfel de opinii.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • Asta o fi mai buna decat Latitude-ul ? Intrebam doar... )

                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                        Comment


                        • Mai frumoasa sigur este

                          Comment


                          • As opta pt Latitude! dar na`...fiecare cu gustu` lui!
                            Nici hyundaiu` asta nu arata rau totusi!

                            Dar 18-19.000 sigur nu ii cheltui pe vreuna din cele doua!
                            Keep walking...

                            Comment


                            • i40-ul e nou. In principiu, Hyundai fac masini bune, dar ce nu-mi place e ca, in momentul cand intri intr-un Hyundai, calitatea materialelor tradeaza. Designul arata foarte bine, dar low cost-ul se observa si pe modelele ce sar de 25.000 euro.
                              Last edited by darksid3; 4 October 2013, 01:43.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Si mie imi place i40. Am mers cu unul si l-as alege in detrimentul lui Lateral

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google