Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La felul cum arata eu bag mana in foc ca e facuta din 2 bucati:
    - rotile nu par a fi "de acolo"
    - aripa dreapta fata nu s-a mai inchis cu farul
    - scaune fata alt model fata de bancheta spate
    - centuri spate la modelul asta?

    De frumusica asta ce spuneti?

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    LE Cu scaunele am gresit eu referitor la logan
    Last edited by LOOOL; 8 October 2013, 23:52. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Arata binisor golfeta...da' faza cu treij da mii de km din 2006 incoa' io unu' n-o halesc.

      Comment


      • Nu e exclus sa aiba acei km dar .... posibil sa fi mers cate 2 km pe zi in bucuresti 5 zile pe saptamana. Adica numai la rece...

        Am avut o colega care venea la serv 1.5 km cu masina (in rest mergea fooaaaarte rar) si dupa 2 ani avea putin peste 10.000 cu un A3.

        Eu fac 12-15k anual si am 8 km dus + 8 intors de la serv, plus drumuri in oras intalniri clienti + cumparaturi + prieteni + munte-mare minim 2 buc la 3 luni + plecari la ~2-3 saptamani din Bucuresti 300/iesire + concedii... Daca nu as iesi din bucuresti cred ca as face MAXIM 8k anual
        Last edited by LOOOL; 9 October 2013, 01:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • eu nu inteleg ce vedeti la golfu 5 de 5000 si ceva de euro. poate doar semnul de vw sa va placa ...
          e sub concurenta directa la toate capitolele , arata oribil (parere personala) si are cel mai mare pret (din aceasta clasa).

          poftim masini ani lumina peste golf 5 la acelasi pret : http://www.autovit.ro/ford-focus-C30877728.html
          http://www.autovit.ro/seat-leon-C30875607.html
          http://www.autovit.ro/renault-megane-C30874668.html
          http://www.autovit.ro/hyundai-coupe-C30872649.html
          http://www.autovit.ro/mazda-3-C30785188.html
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • In afara de motor, ce are acel Leon in plus? Ca tot pe platforma lui Golf V e facut. Ba chiar e mai anost interiorul. Hyundai Coupe NU e competitor direct (ce treaba are coupe-ul cu hatchback-ul?), nici nu ma leg de alte detalii. Poate doar Focus (care e acelasi lucru cu Mazda 3). De Renault Megane m-as abtine, dar chiar si modelul nou e la ani lumina in urma lui G5, desi G6 e competitorul direct.

            P.S. Golf V (si succesorii) sunt referinte in clasa lor.

            Comment


            • Si Focus, incepand cu prima generatie reprezinta referinta in clasa lui (din care face parte si Golf)!

              Comment


              • Hai sa vorbim putin despre "referinta".
                Ce inseamna referinta la o masina cocosata cu motoare mici?
                Ce inseamna refereinta la o masina cocosata cu spatiu mic si aspect dubios?
                Mie unul imi pare toate la fel.
                Acum, daca una se misca mai ok ca cealalta sau ca are frane mai bune, oricum rezultatul este mic, pt ca masinile in sine sunt de talie mica, de la habitaclu la performante.
                E ca si cum te-ai intreba ce testoasa alearga mai tare: Cistuda sau de Florida? Intr-un final tot lenta este, doar ca e mai rapida ca cea de Florida.
                Si de aici toata nebunia in a alerga dupa o masina cu performante bune (la 105 cai, ceea ce e chiar de ras).
                Parca s-ar merge cu ele pe coasta sau la rally, iar limita este de 105 cai. Atunci da, ai nevoie de un "sasiu" mai bun, de frane ceva mai bune, s.a.m.d.
                Dar omul obisnuit ce mai merge din cand in cand la piata? Pe Transfagarasan? La mare?

                Comment


                • Sunt masini echipate cu motoare de diferite puteri, de la 80 de cai pana la 200+. Golf nu stiu ce referite are si nici nu imi pasa pentru ca nu ma atrage, de Focus stiu ca este apreciat pentru manevrabilitatea si stabilitatea lui (anvand acelasi sasiu si cel de 80 de cai si rs si st), fiind poate cea mai buna din clasa la acest capitol. Asta inca de la primul model.

                  Comment


                  • Golful ala face maxim 5000-5500 de euro. Poate sa aiba si 10k la bord, e o masina care acusica face 8 ani.
                    N-are nici jante de aliaj macar, motorul ala de 1.6 e modest pe Golf dar suficient, timbrul de mediu trebuie si ala platit, deci inca vreo cateva sute de euro...

                    Comment


                    • "de Focus stiu ca este apreciat pentru manevrabilitatea si stabilitatea lui, fiind poate cea mai buna din clasa" - ceea ce ziceam: informatii impuse printr-un marketing colosal de bun.
                      Din moment ce ai Focus, daca ai fi simtit manevrabilitatea si stabilitatea ca fiind cea mai buna din clasa, ai fi spus asta si nu "de focus stiu ca", adica m-am interesat, am citit, dar n-am experimentat, toate informatiile fiind preluate, nu experimentate.

                      De aceea, revin la intrebarea initiala:
                      Daca pana si un posesor de Focus nu simte acea manevrabilitate extraordinara, pt ca efectiv nu este necesara, la ce este "referinta" Focusul?

                      "Golf nu stiu ce referite are si nici nu imi pasa pentru ca nu ma atrage" - deci te atrage aspectul. Sau poate altceva?

                      Comment


                      • Dar de ce imi pui tu vorbe in gura. Este clar cea mai manevrabila si stabila masina din clasa. E nevoie sa spun sus si tare ca apa este inodora, incolora si insipida? Stim cu totii? Asa e si cu manevrabilitatea la Focus.
                        Golful este supraevaluat din cauza spiritului de turma specific natiei.

                        Focusul este mai tineresc si sportiv, tinuta de drum este exemplara si nu stiu cati deintre voi stiu ca cei de la VW au angajat 10 ingineri de la Ford sa le proiecteze suspensia multilink de pe Golf 5 si nici macar pe noul Golf nu e disponibila pentru toata gama de motorizari (suspensie care exista pe toate focusurile inca de pe primul model). Iar motorizarile pe benzina ale Fordului sunt peste cele oferite de VW, nu CP fac diferenta ci transmisia, cei care au condus un Focus 1.6 TI-VCT sau de o cilindree mai mare stiu despre ce vorbesc.

                        Decat Golf mai repede as lua Opel Astra.

                        Comment


                        • Nu ti-am pus nimic in gura. Asta ai spus tu, iar eu am interpretat dupa spusele tale.
                          Daca erai ferm convins de ceea ce ai spus, relatai altfel.
                          Daca ai fi experimentat tu aceste minunate caracteristici, le-ai fi spus altfel.

                          Asa cum VW isi are regatul in tari basinoase (cum e Romania), asa Fordul este cel mai "tare, mare, dotat, confortabil si nu exista alta la fel", in tari ca Anglia.


                          Focusul chiar nu imi pare tineresc cu nimic. Tinereasca este Honda.
                          Ford e pentru oameni in varsta, drept dovada ca si multi au asa ceva.

                          Ca prima reactie din partea socrului: "Ce misto e fordul asta. Imi place foarte mult" - asa ca i l-am dat lui si i-am luat cazanul in schimb. Este profesor si traieste in anii 70-80, ca toti ceilalti de altfel.

                          Comment


                          • Am inteles! E mai tineresc un Golf 5. Focus Hatchback e chiar urat si bosorogesc )

                            M-am saturat de grupul VAG pana peste cap...si o palma mai sus!
                            Sunt bune pentru cei ce vand piese auto, volante, pompe, injectoare...

                            Comment


                            • Golf 1.6 aspirat e o masina ok, nu implica sa schimbi piese toata ziua, ca nu e Megane.
                              Golful e o masina pe care o cumperi pentru o perioada lunga, pentru ca nu se schimba prea mult intr-un deceniu. Si e si rezistenta.
                              O cumperi pentru ca nu iesi in evidenta cu ea nici bine, nici rau. E o masina neutra.

                              Cat despre km aia, posibil sa fie. Stiu un Golf V din 2006 cu 21k la bord. Proprietarul nu apuca sa circule cu ea, pentru ca e mai mult cu masina de serviciu. E coleg cu mine si stiu cand a cumparat masina, deci garantez km aia. I s-au oferit 5.000 de euro pe ea pentru a nu mai imbatrani in parcare degeaba.
                              Last edited by mr.K; 9 October 2013, 10:42.

                              Comment


                              • @PCH: singurul care a comparat Focusul cu Golful esti tu.
                                Eu : "Focusul chiar nu imi pare tineresc cu nimic. Tinereasca este Honda.
                                Ford e pentru oameni in varsta, drept dovada ca si multi au asa ceva."
                                Intelegi acum ca tu de fapt gandesti prin prisma altora?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google