Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • la logan e mult mai ieftin evident. nu se schimba volanta ca e cu masa simpla. si la focusul meu diesel (90 cai) la fel.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • uite una, dar cred ca e cam lenesa la 105 cp.
      cu ce e mai frumos flocusul ? sa avem rezon...
      m-ar tenta o skoda rapid daca se mai ieftinesc. astept sh-urile.
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Ps: numai kitul ambreiaj de logan e 655 lei pe piese net. cat o fi la dacoserv...
      nu vreau sa ma gandesc la manopera..
      revizia facuta acum era 410 lei cu uleiul meu. (doar filtre, fara cel de polen care mai era vreo 50-60 de lei)
      Last edited by B997NDL; 9 October 2013, 15:17.

      Comment


      • Skoda Octavia noua are un aspect agresiv, mai potrivit decat faceliftul de la Octavia 2 careia ii curgeau farurile pe lateral ca balele la melc lasate dara in urma.
        Si interiorul e mai primitor.

        Comment


        • NDL, ia de-aci masina de 15.000 E!
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Nu-l ispiti!
            Imi plac mult jantele la 320-le ala. Si nu doar jantele.
            Un F30 in 15 mii n-ai?

            Comment


            • pe principiul abordat mai sus, cat e intretinerea la bmw si cat la skoda ?!
              frate-miu are E90 320d. stii cat sunt placutele de frana ?!
              intreaba-l pe dark
              @mr. K
              stii ca sunt fan dar nu sunt de buzunarele noastre.

              Comment


              • Ai bani de 320, dar nu ai de placute? Atunci vinde-ti apartamentul, 320-ul, ia-ti o garsoniera si cu diferenta, un Range!
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Intretinerea e asemanatoare, astea sunt preconceptii...scump la un E90 sa fie turbo, ambreaj-volanta si cam atat. Dar astea nu sunt becuri sa pice oricum...

                  Comment


                  • eu aveam de skoda. la aceiasi bani si cu lat pret la consumabile.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      uite una, dar cred ca e cam lenesa la 105 cp.
                      cu ce e mai frumos flocusul ? sa avem rezon...
                      aia e 15.000 si flocusul 6000 , hai 7500 diesel si km putini. diferenta e mica ?

                      ca masini noi fiecare isi alege ce vrea evident. ca sh-uri drumurile se despart definitiv ...
                      ca masina noua loganul nu are concurenta. si asta spune ceva
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • NDL daca o dam in placute , cat e un amortizor la e90 ? )) . Preturile sunt la egalitate cu logan +/- 50ron la placute .Amortizoarele sunt 500ron bucata pe fata Sachs , spate 320 . La 1500ron gasesti suspensie reglabila mai clitativa ca un TaTechnix pentru e90...
                        Filtrele iar sunt comparative cu loganul ca pret , ulei ia mai mult ....
                        Last edited by Nimeni; 9 October 2013, 15:39.

                        Comment


                        • a mea are una din asta dar e visinie. ne gandeam s-o vindem. dar ce sa mai iei pe ea ?! masina de femeie din 2006 cu 38.000 km reali.
                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                          masina costa vreo 4500 acum, vad. a fost 14000.
                          la reprezentanta s-a facut revizia (filtre + ulei) si schimb placute, acum 2 ani.
                          total 1.180 de lei. asta ca tot veni vorba de intretinere "asemanatoare". ")
                          cu 1.000 am schimbat distributia la dacoserv anul asta (fara pompa de apa).

                          Comment


                          • Originally posted by Nimeni View Post
                            NDL daca o dam in placute , cat e un amortizor la e90 ? )) . Preturile sunt la egalitate cu logan +/- 50ron la placute .Amortizoarele sunt 500ron bucata pe fata Sachs , spate 320 . La 1500ron gasesti suspensie reglabila mai clitativa ca un TaTechnix pentru e90...
                            Filtrele iar sunt comparative cu loganul ca pret , ulei ia mai mult ....
                            Daca toate astea nu sunt o problema la masina aia atunci problema e motorul in sine - N47.

                            Comment


                            • Originally posted by Cromatic View Post
                              Daca toate astea nu sunt o problema la masina aia atunci problema e motorul in sine - N47.
                              Nu am vrut sa amintesc de chestia asta , dar nah .... Busted .
                              Te cam usuca ceva (undeva la 3500ron) in cazul in care schimbi lant/patine , daca se rupe lantu te usuca si mai rau . Sunt cazuri...
                              Problemele astea au aparut si pe 5-ar si celelalte modele care au motorul asta .

                              Comment


                              • Dragilor, cine isi ia bmw se presupune ca are bani sa-l intretina. Si daca iei o Octavia, doar ca exemplu, nu inseamna ca ai bani de întreținerea ei si nu ai de un bmw similar in clasa. Diferențele nu-s asa mari. Daca nu-ti permiti intretinerea bmw-ului, nu-ti permiti nici Octavia.
                                Oricum, cele doua nu pot fi comparate.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google