Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @mr.K: Ohooo, frumoasa rau de tot. Cred ca e singura de pe la noi .Sau daca nu e singura, oricum sunt foarte putine.
    @L3on_rgby: eu am ajuns la concluzia ca ai o viata si la 23 de ani ar trebui sa nu te intereseze anii, km si consumul la o masina. Sa iti iei "rabla" ta, sa iti faci de cap cu ea, sa iti traiesti viata, sa ii dai in gura si sa te lase la jumatea drumului. Sa o strici si sa o repari. Nu sa iti iei de pe acum, masini monotone, care nu fac nimic, nu spun nimic, nu iti da nicio senzatie. Sunt persoane pe forum, care pe langa Logan, probabil mai au si alte masini mai bune, mai scumpe. Si daca ii intrebi, o sa iti zica ca le e dor de Olcit-ul din tinerete. Sunt masini vechi, care mereu iti vor aduce zambetul pe buze. Dar pentru unii masina e doar masina, pentru altii e pasiune. Aici poate e diferenta.
    Last edited by Pacco; 14 October 2013, 15:30.
    sigpic

    Comment


    • http://www.autovit.ro/mitsubishi-pajero-C30864917.html ce mi-ar placea una din-asta Al naibii de scumpe, da' merita banii
      Pai aia costa cat un Logan 2 full.
      Greul incepe dupa ce o cumperi.

      Comment


      • Dar o folosesti la cu totul altceva decat loganu 2
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Asta cu Logan full e trasa rau de par! (simt o nuanta de ironie binevenita) ... full pana-n gard! pajero se merita...dar sa stii ce a fost cu el...nu sa-l iei cu ochii inchisi!

          benzu` ala din 79 e opera de arta!
          Keep walking...

          Comment


          • Pacco, am avut destule masini pana acum.Am avut a6, acum sunt la a2-a laguna, primera, mazda 323,1310breax, focus, corsa, e drept ce zici, dar cand faci 40-60.000km pe an nu stiu cum reusesti cu una veche. La varsta mea locuiesc in chirie si ma intretin fara ajutor de la ai mei. Normal ca ma intereseaza costul pieselor si a intretinerii unei masini. Prefer sa fac o casa si sa umblu cu o dacie decat sa stau in chirie si sa umblu cu audi sau bmw. In Italia daca ti se strica masina pe autostrada trebuie sa chemi platforma sa o scoata si sa ti-o duca acasa sau la service. Nu ai voie sa o lasi pe spatiul public. Nu ai vrea sa stii ce preturi au. Nu imi pot permite sa ma lase masina in drum.
            Last edited by L3on_rgby; 14 October 2013, 15:47.

            Comment


            • Originally posted by Pacco View Post
              @L3on_rgby: eu am ajuns la concluzia ca ai o viata si la 23 de ani ar trebui sa nu te intereseze anii, km si consumul la o masina. Sa iti iei "rabla" ta, sa iti faci de cap cu ea, sa iti traiesti viata, sa ii dai in gura si sa te lase la jumatea drumului. Sa o strici si sa o repari. Nu sa iti iei de pe acum, masini monotone, care nu fac nimic, nu spun nimic, nu iti da nicio senzatie. Sunt persoane pe forum, care pe langa Logan, probabil mai au si alte masini mai bune, mai scumpe. Si daca ii intrebi, o sa iti zica ca le e dor de Olcit-ul din tinerete. Sunt masini vechi, care mereu iti vor aduce zambetul pe buze. Dar pentru unii masina e doar masina, pentru altii e pasiune. Aici poate e diferenta.
              Desigur, daca la 23 de ani ai veniturile tale poti incerca si ce spui tu, dar realitatea e ca majoritatea tinerilor sunt intretinuti de parinti la varsta asta, parinti care platesc facultati, facturi, chirii, bani de buzunar etc... deci in niciun caz nu vor vrea sa-i ia motor de 2.5 si masina de 20 de ani in care sa tot bage bani.
              De aici si expresia "masina de student" adica ieftina, motor mic, consum mic, taxe mici, cat mai fiabila si cu intretinere cat mai ieftina.

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Ce se mai vinde pe la noi...
                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                Frumoasa. Parerea mea.

                Si una pentru cine vrea motor mare si fara taxe.
                http://www.autovit.ro/mercedes-benz-inny-C29252919.html
                Din păcate Spitfire-urile fabricate după 1970 nu au fost aşa bune şi nici nu prea sunt de colecţie, nu au valoare aşa mare, au şi alt tren de rulare faţă de cele dinainte, nu au acelaşi feeling la volan. E plină Germania de ele la preţuri sub 6000 euro. Spitfire-ul dinainte de 1970 sunt foarte apreciate şi mult mai rare, le creşte valoarea de la an la an pt că sunt făcute de Triumph înainte de a fi cumpăraţi în 1970 şi erau mai bine făcute.
                http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                Comment


                • De acord cu tine. Pana la un punct. La 6000 de euro cumperi o masina intr-o stare diferita de asta.
                  Asta deja este:
                  inmatriculata masina de epoca cu scutire de taxe, impozite si rovinieta
                  Nu o aduci din Germania si te apuci de cheltuit cu inmatricularea.
                  Plus ca, masina cica e impecabila.
                  restaurare completa si detaliata in Olanda
                  Si mai ai si :

                  soft top si hard top separat
                  cauciucuri noi
                  sunt incluse piese de rezerva noi in valoare de 500 euro (cu factura de achizitie)
                  Parca suna altfel, nu?

                  Plus ca cele mai ieftine prin Germania, au volan pe dreapta. The right side, cum ar zice Clarkson. Asta din anunt are volan pe stanga, partea corecta dupa parerea mea.
                  O masina ca asta o cumperi pentru ca-ti place, nu ca sa investesti banii, daca nu esti Jay Leno.


                  Si argumentul decisiv. Triumph Spitfire 1500 s-a produs intre 1974-1981.
                  Asta e modelul preferat, cele dinainte nu chiar imi plac, indiferent ca or fi mai bine construite.
                  Last edited by mr.K; 14 October 2013, 20:19.

                  Comment


                  • N-arata rau.
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Comment


                    • Nici-un Volvo nu arata rau
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • Si oferta, cica. N-are nici AC macar.
                        Last edited by mr.K; 16 October 2013, 14:44.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          dar cam slab motorul. numai 127 cp la 2400 cmc ?! bmw-ul la 2000 diesel are 177 cp... si cred ca e mai grea decat seria 3.

                          Comment


                          • BMW-ul la 2000 are si 136 de cai si 184. E BMW si nu Dacia, cu 3 tipuri de masini in toata istoria Volvo are 126, 130, 163 si 185 de cai pe motorul 2,4 diesel
                            Last edited by PCH; 16 October 2013, 15:58.

                            Comment


                            • Doar ca un volvo de 7000 euro nu cred ca se vinde acum.

                              Comment


                              • Interiorul e penal, iar impozitul de plata pentru atatia cai.. No way
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google