Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @mr.k: http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/t...182577030.html



    Masinile anilor 70 inca nu sunt de colectionat, sau doar la preturi foarte mici si daca masina respectiva chiar a fost ceva misto.
    Altfel, poti lua o masina cum e a mea: ieftina, in numar mare, nimic deosebit, doar veche. Insa si pretul e pe masura

    Comment


    • Originally posted by PCH View Post
      BMW-ul la 2000 are si 136 de cai si 184. E BMW si nu Dacia, cu 3 tipuri de masini in toata istoria Volvo are 126, 130, 163 si 185 de cai pe motorul 2,4 diesel
      are 163 cp si 177 (E90). la 136, sau cat zici tu, e 1,6 sau 1,8 care are tot atatia cmc dar difera caii
      are dusterul la 1461 cmc 110 cp. 1000 cmc in plus inseamna 17 cai ?!
      Last edited by B997NDL; 16 October 2013, 17:14.

      Comment


      • Poate sa aiba si 184 de cai, depinde ce an si discutam de 320d, ca E90 poate sa fie si 318, cu 122 si 143 de cai, tot motorul de 2l
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • da, dar nu 136 cp la 320 d.
          cele mai des intalnite sunt de 163 si 177. oricum, 127 mi se par foarte putini.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            are 163 cp si 177 (E90). la 136, sau cat zici tu, e 1,6 sau 1,8 care are tot atatia cmc dar difera caii
            Tu ai spus motor de 2 litri. E46, motor 2 litri are si 136 de cai. Ma refer la 320 si nu 318, care tot 2 litri e, pentru ca ala are si mai putini cai, cum spune si Dark

            320d 136 de cai.

            Comment


            • si asa e o diferenta mare intre 2000 si 2400. daca era facut de bmw la 2400 cat crezi ca ar fi avut ?!
              dupa mine, volvoul ala e o placinta care de-abia se misca si consuma...

              Comment


              • Pe E90 au motoare de 2000 si 3000 diesel.

                325d (motor 3000) - 197 si 204 hp
                330d (motor 3000) - 231 si 245 hp
                335d (motor 3000) - 286 hp



                Si eu sunt FAN BMW!

                Comment


                • Cine naiba nu e fan BMW ? problema e intretinerea lor si pretul de achizitie.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    si asa e o diferenta mare intre 2000 si 2400. daca era facut de bmw la 2400 cat crezi ca ar fi avut ?!
                    dupa mine, volvoul ala e o placinta care de-abia se misca si consuma...
                    Dacă n-are putere are cuplu, 300 nM mai exact. Nu că îi iau apărarea, şi eu prefer puterea, dar acel volvo se vrea limuzină confortabilă, nu tinde sport precum BMW, de-asta tinde spre cuplu, nu putere. La un mers normal se vor simţi bine acei 300 nM, nemaifiind necesar să schimbi în treapta inferioară de cele mai multe ori. Dacă e să privim partea cealaltă a monedei, BMW abia la 3000 diesel se apropie de 300 nM. :P
                    http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                    Comment


                    • Te inseli amarnic. Un 2l diesel are de la 300nm in sus. 320d are 340-350 nm
                      3l sare de 400nm, lejer, ba chiar 500
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Originally posted by prometheus View Post
                        Cine naiba nu e fan BMW ? problema e intretinerea lor si pretul de achizitie.
                        Apropo de intretinere am solicitat eu azi la cativa furnizori oferte de pret pt o mica revizie.
                        Facusem si o comparatie intre 4 firme.
                        6l ulei si 4 filtre mann preturi intre 616 si 640 lei pt 318d, 2.0, 143 cp.
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • din acelasi an cu volvo-ul ala, pe care n-as da banii "never ever".
                          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                          @Eu4yas
                          si ti se pare mult ?!
                          dci la reprezentanta ar fi 550 de lei, daca nu prinzi reduceri.

                          @dark
                          voiam sa zic si eu, dar am treaba si n-am avut timp sa caut. ma si miram...
                          Last edited by B997NDL; 16 October 2013, 18:25. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Asta mi se pare o bijuterie..

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post
                              din acelasi an cu volvo-ul ala, pe care n-as da banii "never ever".
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                              @Eu4yas
                              si ti se pare mult ?!
                              dci la reprezentanta ar fi 550 de lei, daca nu prinzi reduceri.

                              @dark
                              voiam sa zic si eu, dar am treaba si n-am avut timp sa caut. ma si miram...
                              Nu, nu mi se pare scump. Mai este de platit manopera care dupa mine ar trebui sa coste 150-200 maxim, iti voi spune.
                              Totodata cred ca daca m-as fi dus la bavaria altfel ar fi stat treaba, dar, de astea sunt bune pana la urma forumurile. Te invata sa cauti si sa iei decizii bune pt masina si pt buzunar.
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • Manopera e 100 de lei.
                                Nici la Bavaria nu sunt preturi asa mari, ai fi surprins.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google