Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu e o problema daca o tii sa mergi de distractie cu ea. dar daca mergi zilnic in bucuresti, ajunge sa rupa si benzina.

    asta e interesanta http://www.autovit.ro/renault-megane-C22585682.html la banii astia...
    Last edited by B997NDL; 21 January 2012, 12:45.

    Comment


    • Un benzinar 2.0 Turbo consuma aproape la fel, deci...

      Megane? Aveti chef de greieri si troncaneli premature ?
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • crezi ca un 2.0 turbo consuma cat un 4 litri cu carburator?!

        cred ca ia undeva in jur de 20 litri in oras. si mai e si motor vechi... cred ca asta ulei consuma cat consuma dci-ul meu, motorina.

        daca meganul are greieri, atunci loganul are "stoluri"
        Last edited by B997NDL; 21 January 2012, 13:06. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Ce carburator bre ? Mie, 6 l, in Bucuresti, imi lua 17-18 in timp ce 2.0 TFSI-ul lua 16 la nici jumate din putere . Motoarele mari sunt mult mai fiabile. Problema e cu taxele de rahat (impozit, RCA)
          Meganul are destule probleme cat sa te indrepti spre altceva, eventual C4. Oricum, intre 5000-8000 euro nu prea ai multe alternative viabile, SH. La un 10-12.000 gasesti masini bune.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Asta de 2.0 T consuma cat un 3.0, la acelasi regim de condus. Daca merg decent cu masina in oras imi ia 13. Daca o calc pe coada, imi ia 20. Daca merg normal, pe alocuri cu accelerari brutale, imi ia 15. Din ce-am vazut, 4.0 V8, nu-i prea departe de consumul asta, doar ca are resurse bune de putere. Evident, excluzand jeep-ul ala care are doar 190 de ponei. INsa, hai sa vedem partea buna a lucrurilor: cred ca merge si cu gaz lampant

            Comment


            • http://www.autovit.ro/honda-accord-C21802597.html

              Decat un Logan chel de 1,2l si nou mai bine asta.
              real power..... diesel power by

              Comment


              • Originally posted by darksid3 View Post
                Ce carburator bre ? Mie, 6 l, in Bucuresti, imi lua 17-18 in timp ce 2.0 TFSI-ul lua 16 la nici jumate din putere . Motoarele mari sunt mult mai fiabile. Problema e cu taxele de rahat (impozit, RCA)
                Meganul are destule probleme cat sa te indrepti spre altceva, eventual C4. Oricum, intre 5000-8000 euro nu prea ai multe alternative viabile, SH. La un 10-12.000 gasesti masini bune.
                iar incepem cu fiabilitatea mitoarelor mari?! am tot dezbatut astea pe topicul cu caii putere. cat despre carburator, ca te vad amuzat doar n-o sa-mi spui ca wrangler-ul ala de 4 litri e pe injectie?!

                Originally posted by Cezar View Post
                Asta de 2.0 T consuma cat un 3.0, la acelasi regim de condus. Daca merg decent cu masina in oras imi ia 13. Daca o calc pe coada, imi ia 20. Daca merg normal, pe alocuri cu accelerari brutale, imi ia 15. Din ce-am vazut, 4.0 V8, nu-i prea departe de consumul asta, doar ca are resurse bune de putere. Evident, excluzand jeep-ul ala care are doar 190 de ponei. INsa, hai sa vedem partea buna a lucrurilor: cred ca merge si cu gaz lampant
                ce inseamna "nu-i prea departe"?! ca daca e vba de o diferenta de 5 litri la 100 km, mi se pare destul de departe .
                Last edited by B997NDL; 21 January 2012, 15:59. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by B997NDL View Post
                  cat despre carburator, ca te vad amuzat doar n-o sa-mi spui ca wrangler-ul ala de 4 litri e pe injectie?!
                  Vezi ca are si poza cu motorul. Daca te uiti atent, o sa vezi rampa injectoarelor.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • @NDL: Fireste ca are sistem de injectie, Wrangler-ul ala. Era de ajuns un click pe Google ca sa nu emiti o axioma comica.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • la fotografia aia n-am ajuns my bad!
                      Last edited by B997NDL; 21 January 2012, 16:15.

                      Comment


                      • Originally posted by cosmindan View Post
                        http://www.autovit.ro/honda-accord-C21802597.html

                        Decat un Logan chel de 1,2l si nou mai bine asta.
                        exceptand motorul cam mare si pielea aia care parca are 840.000 nu 84.000 merge
                        I changed her oil , she changed my life
                        sigpic

                        Comment


                        • Bre cosmine, cine isi ia logan de 1.2 e clar ca are un buget limitat atat pt masina cat si pt intretinerea ei.
                          Ce se face respectivul cand ii vine revizia si trebuie sa scoata din buzunar de 3 ori mai mult? Ce te faci cand vor incepe sa mai cada diverse, ca doar na, e masina de 8 ani, mai schimbi si tu un cap de bara, un pivot, un amortizor, ca doar nu-i noua.
                          Cine are putini bani, isi ia masina noua.
                          Cine isi doreste mai mult si n-are bani de una noua premium, isi ia SH (cazul meu).
                          Si cine are bani cu lopata, isi ia noua, ca n-are chef si timp sa caute SH

                          Comment


                          • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                            De vis mustangul asta Desi taxa de mediu iti taie respiratia...
                            sigpic
                            Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                            Comment


                            • Si la Logan mai schimbi un cap de bara si te costa cat te costa daca te duci la service.Ideea este ca in aceeasi bani poti cumpara ceva cu mult mai multe dotari dar SH.Decat un Logan care dupa 4-5 ani apare rugina prefer un sh dar alta marca.(a fost chiar cazul meu cu Loganul si nu m-am mai uitat ca are doar 30mii km si l-am vadut )
                              real power..... diesel power by

                              Comment


                              • Da intradevar supeb Mustangu plud ca are schimbator de viteze manual.
                                Oare kilometrajul ala arata ca are 19 800 de mile sau a calculat el milele in km???

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google