Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Razvy View Post
    deci uat dă fac ?
    Cezareee, de ce nu ai pus si aici anuntul?

    Taxa ce-i drept e mica, 400 de iepuroi
    10 mii pe ce? Masina aia nu merita decat pretul pe tonaj fier vechi.

    Referitor la A4-le verde de pe tocmai,ro, eu zic sa va uitati un picut cum arata interiorul.
    Stiu ca in opinia multora nici o masina nu-i ca Loganul, si nu exista masina sh buna pe lumea asta decat aia pe care o aduce vreun prieten, ca toti avem prieteni asa de priceputi incat nu pot lua tzeapa, ca au iesit cu carnetul de samsar din ma-sa direct. Dar aia e o masina ingrijita. Iar un motor de 2.0 pe benzina e ok, cel mult papa un pic de ulei.
    Last edited by mr.K; 22 October 2013, 21:02.

    Comment


    • Rac ai mai postat asta si nu pot decat sa fiu de acord cu tine...insa unii efectiv nu inteleg fenomenul! eu spre exemplu am luat masina de afara de la privat...dar am mers personal dupa ea si m-am dus in gaura cam 1000-1200 euro numai cu bilet de avion dus...cautat masina si gaz+taxe autostrada la intoarcere! sunt samsari si afara berechet! ce aduc gainarii astia de afara si le pun la vanzare a 2 a zi sunt bombe! doar 1 masina din 50 poate fi in regula...si asta din pura intamplare/noroc! restul sunt coji! problema e ca atunci cand mi-am pus masina la vanzare am intrat in oala cu jepcarii astia de vand masini aduse...si domne ca la ala la alba iulia e cu 500 mai ieftina si are si navigatie...dar se vedea din poze ca portierele nu erau aliniate! etc etc !

      mr k...masina aia ingrijita a fost pusa bine la punct inainte sa stea la pozat...e pregatita pt gasca ce va plati pretul! baietii sunt meseriasi! sunt ceva service unde bagi o caruta din balta si o face de epoca in cateva zile....ce-i drept costa cateva sute bune euro....dar masina iese bibelou si iti fura ochiu`!
      Last edited by jonnie007; 22 October 2013, 21:03.
      Keep walking...

      Comment


      • Ca sa spui ca doar 1 din 50 de sh-uri aduse, e ok, inseamna ca ai luat 49 de tzepe. Altfel, e doar folclor.
        Eu am exemple de masini sh cumparate odata cu Loganul meu si care isi merita banii in continuare.

        Un Logan de 8 ani face 2000 de euro si pot sa afirm ca abia la pretul asta isi merita banii.
        Atat ar trebui sa coste si de nou, hai cu 1000 in plus. (dau in scris asta).
        Cum merge acum mergea si cand era noua. Deci, care e spilu' ca dai de 4-5 ori pe ea de noua?

        E ca si cum te insori cu o nasoala rau de tot, dar te bucuri ca e virgina. Dupa prima tura nu mai e virgina, dar nasoala tot e si se va mai face.
        Last edited by mr.K; 22 October 2013, 21:10.

        Comment


        • da...pt ca alea 49 sunt manarite si paramanarite...si platesti 2-3000 in plus degeaba! eu am vorbit cu oameni care locuiesc in DE si mi-au spus clar ca nu mai e ca acum 10-15 ani...iar asta de vinde a4 castiga si el ceva...plus drum...plus alabala...etc...scazand toate astea ajungi la 1500-2000 pretul real al carutei!
          Keep walking...

          Comment


          • asta de vinde a4 castiga si el ceva...plus drum...plus alabala...etc...scazand toate astea ajungi la 1500-2000 pretul real al carutei!
            Sa mor daca mai inteleg ceva. Pai tu n-ai dat 1200 pe avion?
            De ce cumperi sare de la supermarket? E mai ieftina la salina. Da o fuga!

            Comment


            • @jonnie007.Postez pentru ca noi Romanii suntem atat de prosti si de infatuati incat nu ne vom trezi niciodata!Probabil fac parte din prostii ce-si cumpara numai masini noi,cand alea sh sunt impecabile !
              Multi cred ca in Germania este Raiul pe pamant ! O vizita iti este de ajuns,te-ai plimbat de 500 euro si te intorci fara masina !Am vazut multi "jmecheri" cu impresii si cand au intrat in hangare la Nurnberg si au vazut preturi la rable,au cheltuit bani pe ziare, motorina,mancare,internet,dormit s-au albastrit si tremurau de nervi.
              @mr.K.Ma faci sa rad sincer.Interior....Iti fac o poza la interior la mercedes-ul meu sa-mi dai un rulaj estimativ ?Te pacalesti grav crede-ma!Facem proba !
              S-au pacalit si altii cu multa experienta,la masini mult mai scumpe !
              Am adus acum cativa ani un passat de 2003 highline,gri,1,9 tdi,import franta-taxi,cca 500.000 km rulati,interior nou,volan nou,acoperiri pedale noi,totul protejat cu huse,pe schimbator francezul avea legat cu un siret un saculet de piele.Exemplul ce m-a marcat "forever" si nu il pot uita ,practic dupa un polish era aproape nou !Castigul a fost pe masura !
              In Germania-Rosenheim la un dealer sta o skoda octavia,in stare noua,volan nou-schimbat,tapiterie parfumata,fara vicii,an.2007,1,9 tdi,interior nou,proprietar firma,aprox 5-600.000 km cu istoric.
              De fapt masinile impecabile,spalate parfumate,rujate sunt capcanele pentru prosti.Oamenii destepti(sa nu zic taranii ca este pacat sa-i jignesc pe cei ce ne hranesc) cauta masini impecabile cum numai bisnitarii stim sa facem !Ne-am experimentat in atatia ani,au aparut si materiale performante(vopseluri,polish-uri,chimicale pentru interioare,etc)
              Cea mai buna masina este masina noua !Indiferent de marca !
              Evident ca se devalorizeaza si omul se uzeaza fizic si moral.
              Chinezeasca,africana,indiana,germana,americana,est e noua !
              Treaba cu virgina este tare de tot !M-a distrat !Dar decat sa rada satul ca am luat curva curvelor si altii sa-i faca avansuri in continuare,sau sa o mardeasca pe la colturile de strada intunecoase,este buna si nasoala.Nasoala o las descuiata,cu cheile in contact si nimeni nu o fu..ra.
              Insa tot nasoala virgina este mai buna: Iarba buna creste in maracini si pasarica buna este pe urate !Se stie din batrani !
              Iar atunci cand te apropii de impotenta ai da orice si pe o nasoala fie si uzata !
              Last edited by Rac; 22 October 2013, 21:29.

              Comment


              • Eu unul pe Logan nou, Tata Nano si alte mascari nu mai dau bani vreodata.
                Un A4 1995 e de vreo 10 ori mai rezisent si mai bun decat un Logan nou.
                Un Vectra C de 10 ani e ceva ce Loganul nou nu va fi niciodata.

                Cu masina noua va dau dreptate, dar nu la astea low cost. La astea dai o bashina si cade un buton.
                De aia caut una noua care sa se numeasca masina.

                Comment


                • Pot gasi masina din clasa medie break diesel cu 12.000EUR si 100.000-120.000Km si ceva dotari de 2013 (dubluclimatronic,navigatie, xenon,tempomat) in Germania la vre-un autohus? Sau gasesc doar cu 5-600.000Km?

                  Comment


                  • Cea mai buna masina e cea care-ti trebuie. Se gasesc si sh-uri bune , de aici din tara , cu km reali , de maxim 5 ani si din exterior , dar trebuie sa cauti atent si sa stii ce vrei.
                    Caini cu colaci in coada vezi mai rar. Gaste care cauta masini aranjate au fost si vor mai fi.
                    Ps: totusi si mie imi place audi-ul acela verde cu piele crem, si nu e prea ieftin. Daca mi-ar trebui m-as duce sa-l vad si sa-i fac o proba
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • De 2013 gasesti fara probleme la acest rulaj !Nu ai cum sa gasesti 2013 la 500.000 km.Discutam de masini ce au cativa ani vechime !
                      Insa dai pe rabla 12.000 euro,170 euro pe numere 30 zile (sau 80 pe alea de 5 zile,daca risti sa vii cu ele pe la maghiari),400 euro pe carburant,mancare ,minim 20 euro pe un pat infect cu risc de raie,sau 80-90 de euro la un hotel mai rasarit si cam astea sunt cheltuielile !
                      Pe ce criteriu crezi ca iti vinde neamtul dupa un an o masina ce a costat 30-35.000 euro cu 12.000 si doar 100.000 km ? Bogatia suprema prezenta doar in Germania ?Oare neamtul nu se uita la bani ? Doar 60% din nemti stau in chirie nu detin proprietati !
                      Last edited by Rac; 22 October 2013, 21:48.

                      Comment


                      • Insa tot nasoala virgina este mai buna: Iarba buna creste in maracini si pasarica buna este pe urate !Se stie din batrani !
                        Daca te iei dupa batrani....trebuie sa aiba si mult par pe picioare si sa fie zdravana, sa poata merge la munca, sa fete 12 copii si sa nu cuvante in fata barbatului...

                        Ia-ti tractor!
                        Last edited by mr.K; 22 October 2013, 21:46.

                        Comment


                        • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                          Pot gasi masina din clasa medie break diesel cu 12.000EUR si 100.000-120.000Km si ceva dotari de 2013 (dubluclimatronic,navigatie, xenon,tempomat) in Germania la vre-un autohus? Sau gasesc doar cu 5-600.000Km?
                          Da. Chiar si mai ieftina. Un prieten si-a luat octavia 2 din 2010 , 1.6 tdi , 127.000 km absolut reali cu 8500 fara tva din germania. Fara xenon din fabrica , cu 2 randuri de jante si cauciucuri.
                          A fost personal si l-a costa 600€ absolut tot.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Daca te iei dupa batrani....trebuie sa aiba si mult par pe picioare si sa fie zdravana, sa poata merge la munca, sa fete 12 copii si sa nu cuvante in fata barbatului...

                            Ia-ti tractor!
                            Sunt multe nasoale pe lumea asta dupa care tanjesc multi.
                            Se epileaza laser(nu mai apare par),se coafeaza,botox,silicoaane si apar in reviste sau la tv,material de mana pentru multi.Aici ai jignit femeile cu "fatatul".Desi consider o gluma,deviem si pun punct !
                            @Costi-bc: Cum isi recupereaza statul german TVA-ul ?
                            A dat mult pe masina:
                            Uite mai ieftina in RO:
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                            Last edited by Rac; 22 October 2013, 22:08.

                            Comment


                            • TVA-ul il plateste in Romania ca suntem in UE.

                              Comment


                              • De statul german ne doare capul? Are firma aici si e platitor de tva. A bagat-o pe cheltuieli evident.
                                Ps : ii dai maxim 40.000 km daca o vezi. 0 uzura la interior , cauciucurile originale , acelasi dot cu rezerva , 30% uzate , discurile originale cu uzura minima , neatinsa , vopsea metalizata albastra . Frumoasa. A fost pe firma si le inlocuia la 3 ani. Erau si breck mai ieftine putin.
                                Last edited by Costi-bc; 22 October 2013, 22:17.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google