Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca era in bucuresti ma duceam sa o vad
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    Nu pare samsar

    Iaca un Leon care o sa apara sehaș ca nou peste o luna-doua

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
    Last edited by LOOOL; 27 October 2013, 15:46. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Leon-ul e cu 1,2 TSI varianta naspa, cred ca d-aia o si vinde, a, si botita.

      Comment


      • Nu cred ca o sa apara.Are aibag-urile laterale deschise,multe elemente de caoserie trebuie schimbate,sa o faci pentru vanzare iti trebuie 4000-5000 euro !Nici o afacere !

        Comment


        • BMW-ul asta cum vi se pare? e ocazie sau nu?

          Comment


          • E o ocazie foarte proasta.
            In primul rand, nu este 2008, ci, in cel mai bun caz, e 2007. In al doilea rand, pretul e prea mare pentru motorul ala si echipare. Nici macar iDrive nu are. Daca anul e pus la misto, de kilometri nu mai vreau sa discut.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Originally posted by LOOOL View Post
              Alo de megane-ul asta ce spuneti?
              Stiu o masina identica, cumparata de noua. Se poate spune ca respectivul a avut ghinion, ca masina a vazut service-ul la fel de des cum vede poarta seara vaca venita de la cireada.

              Acum o luna mi-a zis ca s-a saturat si merge la Renault sa o dea la buy back. Aia l-au luat in ras cu pretul oferit. In viata vietii lui a zis ca nu vrea sa auda de Renault. Masina e greu de vandut, iar pretul din anunt e prea mare, atat se cere la dealer pentru asemenea masina.

              De banii ceruti pe masina vrea un Golf 4 1.6 mai vechi si amarat, dar corect cu proprietarul.

              Poate voi stiti posesori de Megane 2 multumiti. Eu nu stiu, toti sunt nemultumiti. Masini cumparate de noi, 3 bucati.
              Last edited by mr.K; 27 October 2013, 18:33.

              Comment


              • Evident ca nu se poate generaliza.Agentul DHL ce imi aduce documentele,are un megane 1,6/16v luat de nou.Face curierat,are peste 400.000 km.Foarte multumit de masina.Este anti masina,numai la reprezentanta face revizii !
                Acum nu orice "manivela" se potriveste cu "rac-ul" unei masini noi !Exista nemultumiti si multumiti.Asa este la orice marca fie aixam sau mercedes !
                Nu cred ca Renault este asa "prost" insa vinde de rupe fata de altii "consacrati".
                Orange Romania a achizitionat o flota(peste 100 buc) de astfel de masini noi.Inainte a avut FORD.Sa fi renuntat la colaborarea cu ford pentru ca erau prea fiabile ?
                Romtelecom are numai (Dacia)Renault la teren(service si agenti) si cateva Fiesta(e).UNIBEL Nord are numai Renault(peste 50),a avut Ford.Bergenbier are numai Renault.Cred ca sunt cele mai proaste masini,cele mai ieftine si de asta le-au luat !
                Sa fim obiectivi totusi !
                Last edited by Rac; 27 October 2013, 19:52.

                Comment


                • De regula, se cumpara de la producatorul cu cele mai bune oferte.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Nu intotdeauna.UNIBEL a avut mari probleme cu Ford-urile Fiesta.Dupa 100.000 km erau in service o data la doua trei saptamani.Se face buy back la flote pe aceeasi marca si oferta este excelenta !

                    Comment


                    • Si ce facem? Reducem totul la UNIBEL?
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • De obicei la flote se cumpara cele mai mici masini cu cele mai mici costuri de exploatare pe primii 200k km: Logan, Symbol, Aveo si eventual Fiesta.
                        La DHL Romania e plin de Caddy. Pe Europa au de toate, Caddy, Kangoo si Tourneo.
                        Orange e clar de ce au ales Renault, probabil au negociat direct la Paris. Acum am vazut ca au Fluence si Kangoo.
                        Dedeman-Logan, Megane si Fluence.

                        Zeelandia- au avut Megane 2 si s-au lamurit, au cumparat Toyota Auris.

                        Mercedes si BMW nu se dau agentilor de teren ci managerilor.

                        Dar conditia de baza la achizia de flote e: sa aiba roti, volan, diesel si sa coste cat mai putin.


                        Eu personal nu cred sa achizitionez vreodata Megane. Tin la banii si la nervii mei.

                        Comment


                        • Topanel au Ford, UNI CREDIT si Domo la fel...e irelevant ce alege fiecare corporatie, se dau comisioane, spagi, etc....pe considerentul asta Logan ar fi cea mai buna mașină din lume

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Dedeman-Logan, Megane si Fluence.
                            asta pentru ca aici in Bacau de unde s-au lansat au si dedeman auto- dacia , renault , nissan si dedeman camioane -renault. isi vand singuri de pe o firma pe alta.

                            mai stiu cateva firme (de piese auto) care in prezent au skode si acum negociaza cu renault pt urmatoarea flota. la banii de fabia aia le dau megane , la banii de octavia tour (aia veche) - fluence. oricum au garantie si casco ...

                            asta cu uitati-va la firme nu-i deloc valabila. au o cu totul alta viziune asupra automobilului decat noi utilizatorii particulari. nu cauta masina fiabila ci ieftina cat e in garantie , apoi pa...
                            Last edited by Costi-bc; 28 October 2013, 00:14.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • in bacau s-au lansat toti ?!
                              deci, daca renault a asa nasol, noi ar trebui sa ne spannzuram cu totii,
                              ca nu vad cum loganul ar fi peste renault. )

                              Comment


                              • da. toti fratii Paval care au dedeman-urile. razi ca broasca la inundatie ndl-ule

                                de ce sa ma spanzur ? ca n-am avut bani de mertz ? asta e. nu muncesc pentru masina. maxim 10% din veniturile mele se duc in masina , chiar daca stau cam 8 ore in ea pe zi.
                                ca-s altii care stau in chirie si-si iau masini de fitze e treaba lor. sau fac 5000km pe an da' le trebe cauciucuri premium si clima "bizonica"...

                                si in concluzie , da , reno e cam nasol ... (stii bancu cu semnu de la reno ?)
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google