Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca eu vand masina, 2009 E4 1,5 dci, cat am de platit taxa de timbru.
    pe calculator anaf cu 120 mg CO2, cat e si in carte, ar fi 558 euro. asa o fi ?

    Comment


    • daca eu vand masina, 2009 E4 1,5 dci, cat am de platit taxa de timbru.
      Tu nimic. Si nici cel care cumpara, daca n-ai recuperat taxa.

      Comment


      • @Rac - Ai scris cam mult, pe bune... Daca o masina a fost reparata corespunsator, ce sa zic, e reparata nu? Nu cred ca merita insa decat la masini de peste 20.000, altfel nu se justifica efortul+costurile.
        @Mr. K, Prometheus - Subscriu
        @B997NDL - Da, daca ai inmatriculat-o fara taxa in 2009

        Cine cumpara de la samsari isi merita soarta, daca ia teapa. Nu toate masinile samsarilor sunt teapa, dar majoritatea:
        - fie au probleme mai mici sau mai mari rezolvate cu bani putini si evident PROST,
        - fie au fost daune,
        - fie au km dati inapoi.
        - fie au probleme cu actele

        Comment


        • Originally posted by Rac View Post
          P.S.Acum ii trimit mail cu oferta de 2500 ron !
          zi-i ca ii dai banii astia daca ii pune si bec in farul stanga

          Comment


          • Vanzagorul unei masini nu plateste niciun timbru de mediu, indiferent daca masina aia nu are taxa de poluare platita.
            Timbrul de mediu e in sarcina CUMPARATORULUI. In Romania.

            Comment


            • intrebam fiindca am vazut ca se vehiculau sume de 2000 de euro pe aici, si ideea ca r fi mult mai rau la diesel. deci nu e chiar asa... ?

              Comment


              • i ideea ca r fi mult mai rau la diesel. deci nu e chiar asa... ?
                Ba e chiar asa, ca-s mai mari noxele.

                Dar numai in cazul masinilor pentru care nu s-a platit taxa sau s-a platit si s-a recuperat.
                Si timbrul de mediul il priveste pe cumparator, care il va avea de plata la inmatriculare(doar in cazul cand nu s-a platit taxa la prima inmatriculare in Romania sau s-a recuperat).

                Bineinteles, cumparatorul care stie la ce sa se astepte, o sa iti ofere mai putin bani pe masina sau prefera una mai noua in aceeasi bani.

                Deci NDL, tu daca vrei sa vinzi masina (pentru care probabil ai platit taxa daca nu cumva ai beneficiat de scutire in 2009), nu ai nimic de plata.

                Daca ai avut scutire la taxa in 2009 sau ai recuperat taxa, ia ghici cam cu ce suma ti se va oferi mai putin pe masina? Aproximativ timbrul ala de mediu ce va trebui platit de catre cumparatorul masinii tale.

                Avand motor Euro 4, nu e vorba de 2000 de euro la tine ci de cateva sute de euro. Deci n-ai pierde asa mult.



                Provenienta Danemarca. Astia isi intretin masinile de obicei. Si circula destul de mult cu ele. Asa ca 212k la bord, adica o medie de 20k pe an e nerealista. Dar fiind benzinar 1.6 de la VAG, cel mult papa putin ulei.
                Euro 4, deci taxa e cateva sute de euro.
                Last edited by mr.K; 29 October 2013, 12:57. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Salutare. Ce ziceti de asta? http://www.autovit.ro/dacia-sandero-C31083371.html

                  Comment


                  • Samsar mincinos! (fara accident)
                    Capota are o pozitie nefireasca.
                    Suporti numere next car service deci a trecut pe la ei
                    Probabil a fost avariata si reparata... acum depinde cat de grav.

                    Pare ca a fost trosnita in dreapta fata.

                    In plus Sandero orange a venit cu jante de aliaj din cate retin.
                    Last edited by LOOOL; 1 November 2013, 00:36.

                    Comment


                    • de asta ce ziceti? arata destul de bine http://www.auto.ro/renault-laguna/1885329.html
                      sigpic

                      Comment


                      • Spun ca trebuie sa ai 2000 de euro pentru timbrul de mediu. E Euro3.
                        Zice 178.000 km. Poate 478.000 km are.
                        Last edited by mr.K; 1 November 2013, 23:07.

                        Comment


                        • Dar ce parare aveti voi de ACEST MINUNAT LOGAN II.
                          NU stiam ca Dacia a tinut la secret motorizarea de 1.4 pe noul logan.
                          ... habar nu are ce masina are nenica asta la vanzare.

                          L.E. cititi cu atentie ce scrie in descriere ... eu il sun pe nenea/tanti asta maine si intreb de motorizare ... ii dau dublu daca are motor de 1.4
                          Deci i-auzi "covorase originale logan,tapiterie culoarea masinii" ...WTF ... are tapiseria albastra??
                          Last edited by M.FLORIN; 1 November 2013, 23:10. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Cred ca a vrut sa zica motorizare de 1.2 dar a apasat gresit pe tasta 4
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Originally posted by M.FLORIN View Post
                              Dar ce parare aveti voi de ACEST MINUNAT LOGAN II.
                              NU stiam ca Dacia a tinut la secret motorizarea de 1.4 pe noul logan.
                              ... habar nu are ce masina are nenica asta la vanzare.

                              L.E. cititi cu atentie ce scrie in descriere ... eu il sun pe nenea/tanti asta maine si intreb de motorizare ... ii dau dublu daca are motor de 1.4
                              Deci i-auzi "covorase originale logan,tapiterie culoarea masinii" ...WTF ... are tapiseria albastra??
                              Eu vad ca scaunele au albastrul pe ele (huse) in culoarea masinii.
                              Cu motorul ai dreptate.

                              Pai din greseala ii dadea un 1.3. ;)

                              Originally posted by adyshor View Post
                              de asta ce ziceti? arata destul de bine http://www.auto.ro/renault-laguna/1885329.html
                              Mai degraba asta pentru vreo 600EUR in plus la pentru diferenta de achizitie, diferenta de taxa si 100EUR pentru reparatia pe spate dreapta.

                              Chiar cumpara cineva masini pentru mai putin de 3-4000EUR? Ce naiba faci cu ele? Ca nu te poti baza 2-3 ani pe nici una.

                              Comment


                              • Cam repede o vinde. S-a lamurit cu motorul de 1.2. Si nu vrea decat cu 500 de euro sun pretul de achizitie. Ai dat cheie la carutza, kaput 1000 de euro din pret. Care e boul sa nu o ia de noua de la dealer pentru inca 500 de euro? Pentru niste covorase si niste huse de prost gust?
                                Last edited by mr.K; 1 November 2013, 23:40.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google