Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Glumesc!

    Comment


    • Originally posted by darksid3 View Post
      De asta ce ziceti?
      Asta pare o masina buna. Se vede ca a fost partial vopsita, vreo 2 elemente, insa cred ca e ok. Nr de km se pupa cu uzura masinii.
      As zice ca asta e de vazut!

      @nimeni:

      @cristi: sunt si doctor, insa nu mai activez in domeniu de o caruta de timp. Si dw, zici bine, taxele vechi pot fi recuperate. Cele noi, nu.

      Comment


      • Mda, E90 prima varianta cu motor M47N2 fara probleme cu distributia dar eu zic ca aia e masina de cel putin 300.000Km. Chiar daca n-ar fi asa, la km. care-i afiseaza cat de curand trebuie schimbat sau anulat DPF-ul.
        Last edited by Cromatic; 7 November 2013, 18:28.

        Comment


        • Tinuta in garaj, nefolosita iarna.... ce mai conteaza ca afost menajata in ultimii 30 000 km daca i s-a dat in gura in primii 150 000??????
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • @cromatic: eu zic ca are nr ala de km. si imi pare o masina ok. Dpf-ul nu se schimba asa repede.
            @einstein: eu cred ca visezi cai verI, pe cuvant.
            La fel si tu pch. Aia nu e masina fosta dauna!
            De unde pana mea va luati informatiile despre masini fratilor?

            Comment


            • Ce ai mah, eu am scris ironic, masina este IMPECABILA din toate punctele de vedere si am pus Fordul la vanzare pentru a o cumpara pe asta! Cu ochii inchisi o iau!

              Comment


              • Hahahaha.... E a intunecatului))) ce pastila ne-a dat)))

                Comment


                • Hahahahha....pai nu ti-ai dat seama ca e a lui?

                  p.s. acum am vazut ca a editat numarul de inmatriculare!

                  Comment


                  • De unde papuci sa-mi dau seama. N-are numar de inmatriculare iar nr lui de telefon nu-l stiu. Plus ca era scoasa de la vanzare.

                    Comment


                    • O recunosc dintr-un milion!

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        @cromatic: eu zic ca are nr ala de km. si imi pare o masina ok. Dpf-ul nu se schimba asa repede.
                        Am inteles gluma si sunt de acord ca masina poate fi OK mai ales ca o si stiti dar iti zic sigur ca DPF-ul la BMW E90 se schimba la 200.000Km.(iti apare si mesaj).
                        Bine, intai se fac niste teste de presiune a gazelor de evacuare si daca valoarea depaseste un anumit prag trebuie musai schimbat(operatie care costa 6-8000 RON, depinde unde il schimbi) sau eliminat altfel risti sa busesti turbina.

                        Comment


                        • Cand te duci la dealer, iti reseteaza iDrive-ul si aia e tot. Sunt masini cu aproape 400 de mii in bord, cu filtrul din fabrica. Ala pica în functie de ce combustil/ulei folosesti si de cum conduci.
                          Cand a picat filtrul, nu mai trece motorul de 2500rpm, iar cine vrea sa scape definitiv, e 1200 de lei, scoaterea dpf-ului + softul.

                          Ps: masina o dau pt ca plec din tara, altfel o mai țineam ani buni. Sincer, nu merita vanduta pe piata asta si având in vedere ca inca era in garanție cand am luat-o.
                          Last edited by darksid3; 7 November 2013, 20:35.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Nu mai visati cu taxa de poluare.Nu se mai poate recupera !A fost odata s-au smecherit "organele".
                            Sa-mi spuna cineva avansat cum inmatriculez o masina pe noul proprietar, ce a fost inmatriculata acum doi ani cu hotarare judecatoreasca ?
                            @Cezar: Adevarul(l-am mai spus,dar pricepe cine poate) este ca bisnitarii (inclusiv "moi")au facut averi si fac in continuare de pe urma credulilor(sa nu jignesc pe cei ce au cumparat masini SH) ce cred ca Germania este "Land of Dreaming" al celor mai bune masini cu rulaj mic,mic de tot !
                            Pentru o afacere de succes toata lumea stie ca este nevoie de un client slab de inger(sa nu zic altfel) si un bisnitar tare-n gura,cu pricepere la cosmetizari, mici retusuri mecanice-optice si cu putere de convingere !
                            Uite aici masina "de garaj"cu kilometrii reali !
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                            Uite ce schimbator frumos are si ce volan nou.Centura se siguranta(penultima foto) se vede uzata la "minim",scamosata ,mai are putin si se "rupe"Numai 148.000 km !Nu as da loganul meu de 300.000km pe "zana" asta !
                            Last edited by Rac; 7 November 2013, 20:49.

                            Comment


                            • darksid3, da, corect, am uitat ca atunci cand filtrul e colmatat peste valoarea admisa motorul intra in limpe mode.

                              Ai un pret bun la masina, stiu una in Constanta la fel ca a ta si n-o lasa sub 12.000E, bine, e cu mai putini km. si e unic proprietar.

                              Ce sa-ti zic, bafta la vanzare!

                              Comment


                              • Am vazut masina asta http://www.autovit.ro/dacia-logan-C31192034.html

                                Desi mi-a mirosit a samsar, am pierdut vremea si am dat peste un cetatean din etnia conlocuitoare, cu mult tupeu. Bara fata si bara spate revopsite, in rest parea ca e vopseaua ei, cam uzata la interior pentru km aia dar cine stie cine a mers cu ea.

                                A lasat-o din start la 1700 Euro

                                Cand l-am intrebat de acte a dat din colt in colt, ca mi le arata doar daca am banii la mine.

                                Am executat o intoarcere la 180 grade din 3 miscari, pe calcaie si l-am lasat sa fabuleze.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google