Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si tu cumperi omul care vinde masina sau MASINA?! Ce treaba am eu cu persoana respectiva?

    Comment


    • 4 ani-66 k, posibil dar putin probabil.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Imi plac scaunele, schimbatorul de viteze .
        Si portiera fara rama metalica, stil american.

        Are si timbrul de mediu relativ mic. O masina de plimbare.
        Euro 3 cu 170 de grame de CO2? Nu cred ca e asa de mic, sau poate la tine 1000 de euro e ieftin.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Legat de BMW.

          Nu este 2009 cu siguranta, maxim 2008, ar fi trebuit sa fie model facelift, nu bag mana in foc nici pt km.
          Ca idee, la aceasta valoare a masinii, 10.500 euro, de fel, ele au intre 160.000 si 220.000.
          Totodata nu bag mana in foc ca tara de provenienta este Romania.

          P.S. Ii lipseste navi-ul, ceea ce inseamna ca este foarte greu sa-i mai pui apoi.

          P.P.S. La exterior masina se prezinta bine, am vazut-o in trafic, dar deasemenea, ii trebuie o verificare amanuntita.

          L.E. Si nu este 320d, este 318d.
          Last edited by Eu4yas; 13 November 2013, 13:43.
          9! 9! 9!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            Euro 3 cu 170 de grame de CO2? Nu cred ca e asa de mic, sau poate la tine 1000 de euro e ieftin.
            188 g/km de CO2 are modelul ala, nu stiu de unde a scos ala 175.
            900 si ceva de Euro timbru de mediu la un coupe BMW mi se pare multumitor. La Loganul meu e mai mult, cica ar avea o viata mai lunga decat topitura aia de BMW. Eu ma indoiesc de lucrul asta, sincer.

            Ce mi se pare hilar, e ca Dacia nu exista pe site-ul care ofera informatii despre poluare. N-au auzit aia de marea masina produsa la Mioveni, regina vanzarilor din Europa?

            Nu mai spun cat de greu am aflat eu informatia respectiva la Loganul meu Euro 3. Secret de stat.
            Last edited by mr.K; 13 November 2013, 13:53.

            Comment


            • Site de kko, copiat de undeva din vest.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Da, daca nu are Dacia e de kko.

                Unde pot afla cate grame de CO2/km are un motor Renault 1.4 8 valve E3? Ca pentru ala E4 apar peste tot.
                Sa contactez oare producatorul?

                Comment


                • Te uiti in CIV?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • In CIV au inceput sa treaca emisia de CO2 prin 2007, deci, cand aparuse E4 pe Logan.
                    Last edited by vitriol; 13 November 2013, 17:02.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Te uiti in CIV?
                      Am incercat sa nu omit varianta asta.
                      Dupa cum zice si Vitriol, nu apare.

                      Comment


                      • Mergi la RAR si scriu ei atunci.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Scriu aia de la RAR, ca la monumentele funerare, xx lei/cuvant.
                          Eu eram curios de ce nu ofera oficial si public informatia asta producatorul. Vad ca multi producatori ofera informatiile astea.

                          Comment


                          • 166g/km la 1.4 EURO 3.

                            Comment


                            • Originally posted by Cezar View Post
                              Masina buna la bani putini:
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                              A fost lovita in fata, insa la 2500 euro imi pare o masina ok, cu care mai poti rula alti 3 ani.
                              Apoi vanduta pe 500 euro si tot iesi in castig.
                              Asta inseamna 2000 euro devalorizare in 36 luni, deci cost de rulare de 55 euro lunar + taxe si intretinere.
                              Sau, iei una de 4000 euro si speri sa o vinzi cu 2000 peste 3 ani, insa sansele sunt foarte mici.
                              De aceea, mai bine un lovita, reparata, insa la un pret mic, decat una nelovita insa care ulterior pierde la fel de mult din valoare, daca nu mai mult.
                              Nici macar cotet de gaini, mai imparate.......

                              Originally posted by lancer_kta View Post
                              ca tot ne uitam dupa 'benveu-ri'
                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              km reali?
                              cautand numarul pe gugal, nu mai are decat un clio si un apartement de vanzare, a si angazeaja nustiuce ospatari
                              Pai nu are tati ca il cauta Finatum evaziune fiscala ce dracu.
                              Last edited by tvstar1; 13 November 2013, 22:48. Reason: Automerged Doublepost
                              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                              Comment


                              • ala e 318 d, nu 320d

                                Originally posted by mr.K View Post
                                Am incercat sa nu omit varianta asta.
                                Dupa cum zice si Vitriol, nu apare.
                                uite aici. 166 mg. e si un 164 mg. nu stiu care e diferenta.
                                Calculeaza emisiile CO2 in functie de producator, model, an de fabricatie si capacitate motor. Calculator pentru toti producatorii de autovehicule.

                                dieselul are 120-130 E4.

                                uite si taxa....
                                Calculeaza taxa auto 2012 in functie de categoria, vechimea, modelul, norma euro si emisiile CO2 ale autoveniculului.
                                Last edited by B997NDL; 13 November 2013, 23:38. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google