Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.6 16v are 165g co2, mai putin ca 1.4 si 1.6 asta referitor la cine zicea ca 1.6 16v consuma multtttttt.

    Un bmw cu asa putini km gasesti foarte rar (si doar daca e cumparat de nou din romania , alea aduse au fff multi km) si il gasesti la alt pret. Sa nu mai zic ca masina aia e ff posibil sa fie 2008, daca era 2009 din cate stiu trebuia sa fie lci - facelift.

    De e46 ala coupe taxa e 1000, nu merita in ruptul capului sa iesi la ~4500 din cauza motorizarii aleia de 1.9 care nu e tocmai cea mai fericita in special ca raport putere/consum.la fiabilitate sta binisor..
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    prima e inscrisa, iar a2a taxa e mai mica, 400-500 motorul iese euro4, mai puternic decat ala de 1.9 si consuma si clar mai putin. la fiabilitate insa e ceva mai slabut.
    preturile la e46 sunt in cadere libera, dar nu prea sunt masini pt cineva care are 3000-4000euro toti bani de achizitie. cine are doar atat m-as mira sa isi permita intretinerea....
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • Frumoase rău coupe-urile astea. Aia pe motorină e posibil să aiba 5-6 sute de mii reali.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        ................


        uite aici. 166 mg. e si un 164 mg. nu stiu care e diferenta.
        Calculeaza emisiile CO2 in functie de producator, model, an de fabricatie si capacitate motor. Calculator pentru toti producatorii de autovehicule.

        dieselul are 120-130 E4.

        .........
        Oficial, nu de prin lume adunate. Deci Co2 mg/km la fortashele produse de Dacia pana la un moment cand informatia s-a inscris in CIV. Rabla avea omologare nationala, unde sunt datele? Le e greu alora de la Dacia sa tina pe site-ul ala si niste informatii ultuile pentru fraierii de clienti?

        Comment


        • Site-ul e facut sa vinda masini noi, doooh! Ai intrebat la VC si nu ti-au raspuns? Oricum suntem off topic.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Site-ul e facut sa vinda masini noi, doooh!
            Atunci sa faca unul si pentru masini vechi.

            Ai intrebat la VC si nu ti-au raspuns?
            Am sa-i sun sa-i intreb de ce nu scrie in hartoagele primite odata cu masina.

            Comment


            • Nivelul de co2 emis a fost trecut mereu pe siteul Dacia. Dar a fost doar atat timp cat masinile erau la vanzare, acum pe site gasesti doar pt masinile care se vand in momentul asta.
              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

              Comment


              • Zici ceva ce nu se poate dovedi pentru perioada 2004-2007. Oricum, asta nu e o scuza pentru lipsa informatiei oficiale referitoare la modelele din trecut, oriunde s-ar afla acea informatie.

                Eu am fisierul cu informatiile tehnice oferite de dacia.ro in 2005 si nu apare nivelul emisiilor CO2. Nu era la moda.

                Face banii?
                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                Last edited by mr.K; 14 November 2013, 11:39. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • O intrebare despre masini noi. Ce masina noua ati recomanda la nivelul Passat-ului? Conditii esentiale: fiabilitate musai(e satul de Passat), comfort si motor diesel. Eu i-am spus de Avensis. Am spus prost? Dati si voi idei.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Avensis e masina care urmeaza imediat celor scumpe din clasa premium. E cea mai buna alegere, din punctul meu de vedere, fiabila si confortabila, inaintea Passat, Laguna, 508, Mondeo...
                    Arata si destul de bine.
                    Last edited by mr.K; 14 November 2013, 12:14.

                    Comment


                    • Avensis sau Mondeo!

                      Comment


                      • Mie imi place Mazda 6. E frumoasa
                        sigpic

                        Comment


                        • O da, noua Mazda 6!

                          Comment


                          • Mazda 6, buna idee. Mondeo nu cred ca o sa-l incante datorita formei ).
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Mazda 6 are platforma identica cu Ford Fusion. Pana acum parca era platforma de Mondeo.

                              Comment


                              • Mondeo...trebuie sa apara noul model, cat de curand. 2014 daca nu ma insel.

                                @mrk, cred ca Ford inca detine 30% din Mazda...Mazda 3 era un Focus, iar 6 Mondeo, sper sa nu ma insel.

                                Ar mai fi noul Insignia....dar nu stiu cum sunt la pret, cele 3.
                                Attached Files
                                Last edited by PCH; 14 November 2013, 12:24.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google