Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Mr.K : Avensis-ul a fost ce i-am spus si eu din prima.
    Stiu. Cel mai bun produs in bugetul respectiv.

    Asta ar fi varianta la care m-as opri eu:
    Toyota Avensis 2.2 L D-4D Luxury 150CP 23.751 €. Deci o echipare aproape de varf, cam cat cea mai ieftina varianta Passat cu motorul de 1.6 tdi si 105CP.

    Daca nu vrea atatia CP, exista motorul de 2 litri si 126 CP.
    Varianta cea mai ieftina diesel, Comfort, incepe de la 18.350 euro.
    Last edited by mr.K; 15 November 2013, 12:27.

    Comment


    • Volvo S60 - 2.0d 136CP, ~27.000 euro
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • E chinezarie de acum.
        Pentru o persoana de ~60 de ani, se potriveste Volvo ca marca. Doar ca e cam scump.

        Comment


        • Mazda 6 ... Sincer pe asta as merge , si nu diesel ci benzol ....
          Sau mai astept putin ca nu-i un capat de tara si imi cumpar Aston Martin By Ford Mondeo 2014. Ca si look este interesant , dar si ca dotari . Imi pare ca in USa' se vinde deja (fusion)...

          Comment


          • Asa este, in USA/Canada e vandut de ceva vreme si se numeste Fusion

            Comment


            • Dacia:http://www.autovit.ro/dacia-logan-C30841869.html
              Destul de interesanta....pacat de masina cu taxele actuale !

              Comment


              • ce frumos este polisata,zici ce este noua

                Comment


                • o cumperi si o pui pe bulgaria
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • Sa te mai duci si cu Loganul in Bulgaria...
                    Pe Bulgaria inmatriculezi un Audi S4, un M3, un SUV cu motor mare...

                    Comment


                    • De ce nu ar merge si o masina cu taxa de 1200EUR?

                      Comment


                      • Pai nu se merita pentru ca nu mai merge cu procura intre PF-PF, trebuie sa inscrii masina pe firma sau sa devii rezident. Pe firma exista riscul ca admnistratorul respectivei firme sa radieze masina (din mai multe motive pe care nu le mai amintesc acum) fara sa te anunte si uite-asa o poti da in penal. Deci trebuie sa-ti faci tu firma care implica niste costuri plus ca se mai plateste pana la 180 euro/an pentru chiria adresei fiscale a firmei.
                        Cam asa poti sa fii in siguranta, cei care recurg la alte combinatii, fara suparare dar isi cam merita soarta cu eventualele probleme penale de mai tarziu.
                        A, ITP-ul facut in Romania la o masina inmatriculata in alt stat e valabil doar in Romania, in celelalte state e valabil in functie de legislatia proprie fiecarui stat.
                        Multe "succesuri" cu inmatricularea in Bulgaria!

                        Comment


                        • Mai repede cumperi Loganul respectiv si mergi asa pe actele vanzatorului . Doar sa ai grija sa nu iti scrie pe spatele talonului instrainat catre,,, si evident sa ai grija sa nu iti fie ridicat talonul ca doar cel din acte il poate recupera de la politie!
                          Inca mai merge treaba asta, cu noul cod f posibil sa nu mai mearga (cand vanzatorul o scoate de la impozit o sa se scoata si de la politie in acelasi timp ;) )

                          Cu timpul o sa mai scada taxa la loganurile 2004-2006, in fiecare an care trece scade, dar nu e cine stie ce ca oricum scade si valoarea masinii )
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • Si acum o sa inceapa eterna discutie cu amenzi neplatite, rovigneta, implicare in actiuni ilegale, etc Cine a avut masina dinainte de 1.ian.2007 trebuia s-o vanda anul trecut sau trebuia sa se miste repede cat a tinut partaju, acum e tardiv si desuet...s-a spus de n ori, singura solutie viabila la momentul actual este contractul de comodat, asta ca sa se puna si vanzatorul la adapost si sa nu se trezeasca cu politia la usa la 2 noaptea...

                            Comment


                            • Eu am vb din punct de vedere al cumparatorului, ca in afara sa o bage pe Bulgaria sau sa plateasca taxa de peste 1000eur, momentan ar mai ramane varianta asta. Ca si cumparator riscurile sunt micute asa, ca vanzator evident ca riscurile sunt mari , in special la amenda rovinieta..

                              Dar multi fraieresc vanzatorul, ii spun da domne o sa o inscriu. Si ei nu inscriu masina si negociaza si la pret,, domneee trebuie sa dau taxa 1200 mai lasa la pret..
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • Vanzatorul poate scoate masina de la fisc in baza copiei de buletin a cumparatorului si a contractului de vanzare cumparare.Dupa aceasta operatiune nu mai soseste nici o amenda,nu mai exista nici un risc !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google