Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 7 centi sunt cu tva sau fara?
    9! 9! 9!
    sigpic

    Comment


    • Fiind acciza, e fara TVA si va intra in baza de calcul a TVA.
      Asa ca, ia neamule scuterul!
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      Cica preparat pentru circuit. La 49 cc. Cred ca prepararea inseamna abtibildul cu numarul 46 a lui Rossi.

      Cine stie, ce consum urban are masina asta de tuns iarba?
      Last edited by mr.K; 18 November 2013, 17:01.

      Comment


      • Hai emigrare!!

        Comment


        • rahatul ala costa ca intretinere mai mult decat un logan pe gepele ...
          tare mi-e ca va sari pretul in aer si la gaz, s-a liberalizat piata, benzina se scumpeste, motorina asemenea si-atunci sa vezi marlanii cum ridica preturile ca romanul e fudul, doar n-o lasa masina acasa ...
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • mrk, razi tu razi dar astea in 2 timpi in oras sunt mai rapide ca aproape orice (unele trec si de 100km/h, au vreo 80 de cc). De consumat vreo 4 sau 5 la suta unu din asta turbat sau vreo 3 unu in 4 timpi mai molcom.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Rad acum, sa vad peste cativa ani daca mai rad(em) sau umplem orasele cu asa ceva.
              Acum e periculos sa circuli cu asa ceva, pentru ca soefrii autoturismelor nu te baga in seama. Cand nu vor mai fi prea multe masini pe strada, o sa fie la noi ca in Indonezia.

              Comment


              • Ha ha, abia astept... scuterul il am deja...si-asa vara nu prea folosesc masina decat la drumuri lungi...
                Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Fiind acciza, e fara TVA si va intra in baza de calcul a TVA.
                  Asa ca, ia neamule scuterul!
                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                  Cica preparat pentru circuit. La 49 cc. Cred ca prepararea inseamna abtibildul cu numarul 46 a lui Rossi.

                  Cine stie, ce consum urban are masina asta de tuns iarba?
                  Hehe te cam inseli .. Yamaha Aerox e cel mai bun pt tuning ,ba chiar cel mai rapid scuter de 50 cmc alaturi de Piaggio Energy(100 km/h stock) iar cel din link precis precis are role schimbate ,kit de 80 cmc si altele ; In oras e o placere sa mergi cu asa ceva ,stiu pt ca am unul

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Legea este cat se poate de clara, doar ca unora le place sa se faca victime si sa viseze urat noaptea.

                    Pt Ndl, ca nu intelege: tu ai obligatii fata de 2 instituii ale statului: fisc si inmatriculari.
                    Eu pot lua oricate amenzi, atata timp cat masina se afla in posesia mea.
                    Dupa ce nu se mai afla in posesia mea, toate atributele respectivlului auto, de la plata impozitelor, amenzilor, s.a.m.d. cad in ograda noului proprietar.
                    Alta treaba: arata-mi articolul de lege unde se stipuleaza cum ca tu ai obligatii fiscale de rezultat, chiar daca ai vandut masina, si chiar daca ai declarat vanzarea ei!
                    Bine punctat.In speta vanzatorul in baza contractului de vanzare cumparare si a hartiei primite de la fisc,poate contesta cu un grad de reusita de 100% orice amenda luata de masina instrainata !
                    Revenind: Alaturi de clasa S este una dintre cele mai frumoase masini de serie din Europa(in opinia mea):
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Comment


                    • Seamana cam mult cu xf din fata ..dar oricum super masina.Dupa ce au incetat sa produca Maybachul parerea mea este ca singurele limuzine la categoria high level a ramas Rollsul si asta
                      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                      Chiar azi am vazut una gri in Craiova..deci lux suprem sau ce ?
                      Last edited by Allyn_y; 18 November 2013, 21:12.

                      Comment


                      • Inainte mai puteai sa pui o piesa de Ford cand se strica Jaguarul.
                        Acum sunt la Tata parca. De unde mai faci rost de piese ieftine?

                        Cat despre amenzi, voua va explica colegul NDL o situatie concreta si ii dati inainte cu teoria. In aceeasi situatie ca el sunt alte zeci de mii de fosti proprietari de masini. Tare.
                        Cotractele astea de vanzare auto intre 2 persoane fizice sunt semnate pe capota masinii. Ma mir ca iti radiaza fiscal masina pe baza lui. Inainte la fisc mergeai cu certificatul de radiere de la politie, ca sa radiezi fiscal masina. Acum, e pe dos.

                        Cred ca cine vinde o masina trebuie sa verifice dupa o luna daca rabla e inca pe numele lui. Daca este, sa-l sune pe cumparator si sa-l anunte ca daca nu o radiaza a 2-a zi, o declara furata si spune ca acel cotract e fals. Scurt si la obiect.
                        Last edited by mr.K; 18 November 2013, 21:22.

                        Comment


                        • Nu conteaza unde sunt facute,e una din cele mai exclusiviste masini din lume. Piese ieftine se pun la masini ieftine.Ti se pare ca Xj e una din ele?
                          Cred ca confunzi Xj cu ce au unii cu volan pe dreapta din anii 2000 )
                          Last edited by Allyn_y; 18 November 2013, 21:24.

                          Comment


                          • Sigura tara unde Jaguar inseama ceva, e Marea Britanie. Anii de glorie s-au terminat cu E Type.

                            Ai vrea tu un Xj220 cu volan pe dreapta. Aia a fost ultima lor supermasina. Restul, Ford stie ce au fost.

                            Mai bine asa ceva.
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                            Last edited by mr.K; 18 November 2013, 21:35.

                            Comment


                            • hehe da dar daca mergi pe ideea asta..si anii de glorie pt mercedes s-au dus dupa modelul cobra ;
                              Last edited by Allyn_y; 18 November 2013, 21:42.

                              Comment


                              • De la englezoi, brandul asta inca tine steagul sus:
                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google