Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai sunt cateva care tin steagu sus.. si cam prea sus
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
    Last edited by Allyn_y; 18 November 2013, 21:53.

    Comment


    • iar o dam in iahturi sh ?
      ceva mai de buzunarul nostru.
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      dar asta cu "primul proprietar" n-o mai cred.
      offtopic: apropo de contestatie, am avu un prieten avocat, bunicel din cate stiu, ;i a depus contestatie cu radierea contract..etc. iar cnadr-ul a facut secunda doi intampinare (de unde se vede ca-i doare in... ) zicand ca procesul verbal a fost intocmit corect si au atasat poza cu masina. dar eu nu asta contestasem. de la inceputul lui iunie si pana acum nu s-a reyolvat si n-a venit decizia. cum sa mai cred eu in rezolvare 100% ?! ar fi fost normal ca secunda doi sa ne dea dreptate. politia mi-a zis clar, ca daca ala n-a inmatriculat masina e egal cu zero. si ca e destul de probabil sa ne coste.

      Comment


      • Dar teoretic, esti nevinovat.
        Declara si tu masina furata si gata. Retragi plangerea dupa ce achita cumparatorul amenda si drumurile tale pe la institutiii.

        O nuanta interesanta.
        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


        Stiu, are 1 milion de km, e rupta in 3 si sudata, revopsita de 5 ori....Doar ca si in conditiile astea, e mai buna ca un Logan nou.
        Last edited by mr.K; 18 November 2013, 22:45.

        Comment


        • Vis a vis de comentariile gratuite, la postul meu mai din urma, cu propria-mi masina la vanzare. Azi i-am facut test si diagnoza. Concluzia: km reali si o singura bujie incandescenta arsa, singura "problema" . Deci, o masina cu aproape 200.000km piate sa fie in stare mai buna decat un lowcost la 50.000km. Toata chestia e sa stii cum sa cauti, ca balta are peste destul.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Inainte mai puteai sa pui o piesa de Ford cand se strica Jaguarul.
            Acum sunt la Tata parca. De unde mai faci rost de piese ieftine?

            Cat despre amenzi, voua va explica colegul NDL o situatie concreta si ii dati inainte cu teoria. In aceeasi situatie ca el sunt alte zeci de mii de fosti proprietari de masini. Tare.
            Cotractele astea de vanzare auto intre 2 persoane fizice sunt semnate pe capota masinii. Ma mir ca iti radiaza fiscal masina pe baza lui. Inainte la fisc mergeai cu certificatul de radiere de la politie, ca sa radiezi fiscal masina. Acum, e pe dos.

            Cred ca cine vinde o masina trebuie sa verifice dupa o luna daca rabla e inca pe numele lui. Daca este, sa-l sune pe cumparator si sa-l anunte ca daca nu o radiaza a 2-a zi, o declara furata si spune ca acel cotract e fals. Scurt si la obiect.
            Bre nea K, iar va pricepeti voi la toate? La politica, la masini, la femei si la fotbal. Mai nou, vad ca si in avocatura va pricepeti toti.
            Hai sa facem 2 contracte de vanzare cumparare pe capotele masinilor, sau intr-o bodega ofilita, sa-ti arat eu puterea unui contract de vanzare cumparare.
            Cat despre propunerea ta, pot zice ca e hilara, ba chiar tampita!
            Declara ta ca un contract e fals, sa vezi ce inseamna sa faci puscarie pe bune!
            Mai cititi dracului legilie si lasati ce zice prietenul x si y, ca nici ala n-are habar.
            Mai aveti de discutat despre cum STITI SIGUR ca se trateaza cancerul, ca doar un prieten a mancat unghii de pisica moarta, rumenita la gratar dupa ce a fost omorata cu un bat de chibrit.

            Ca sa concluzionam: teoria si practica bate oricand, din orice pozitie, experientele false emanate de unii!
            Problema este de FOND!

            @ NDL: astept decizia cu o copie a intampinarii!


            PS: mi-a placut povestea cu judecatorul care e de partea lui X si da "verdictul" dupa cum i se scoala lui Poveste probabil spusa de un avocat de 3 lei , ca doar nu trebuie ca procesul lui (de altfel un banal rahat pe bat) sa para ca si cum ar fi simplu. Ci trebuie sa-i dea spin-ul corespunzator.

            Comment


            • eu iti spun ce am trait si mai traiesc, si tu o tii pe a ta. nu stiu la altele, dar la rovinieta, daca nu inmatriculeaza cumparatorul masina, o cam furi. suna la drpciv si intreaba-i si o sa vezi. am dus radierea, si ne-au spus ca daca avem noroc sa fie oprit in trafic si verificat, i se ia talonul si ce i-or mai face.
              astea nu sunt de la x,y,z, cum insinuezi tu. intereseaza-te care e treaba cu rovinieta. nu vorbesc de impozit, desi am un amic care-l plateste si acum de vreo 5 ani, ca nu mai da de cumparator. deja am sarit in tavan cu offtopicul, dar ma derajeaza insinuarea ca as minti.
              nu am 18 ani.

              Originally posted by mr.K View Post
              Cred ca cine vinde o masina trebuie sa verifice dupa o luna daca rabla e inca pe numele lui. Daca este, sa-l sune pe cumparator si sa-l anunte ca daca nu o radiaza a 2-a zi, o declara furata si spune ca acel cotract e fals. Scurt si la obiect.
              asta ar fi o solutie. dar masina a fost vanduta unuia din pitesti, si amenda a venit din mures, unde avea inchiat si rca-ul. cred ca ala a da-to mai departe ca pe cai. nu inteleg ce acte au facut intre ei.
              Last edited by B997NDL; 19 November 2013, 00:20. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Vrei sa-ti zic ca ai experimentat prost, sau cum?
                Voi vorbiti despre lucruri contextuale emise de niste prosti.

                Inca astept decizia si intampinarea.
                Apoi inca mai astept articolul de lege. Ca asa o ducem pana maine dimineata si apoi ma vad obligat sa ies politicos din conversatie ca sa nu va zic ca habar n-aveti si nu sunteti in stare sa cititi o amarata de lege ordinara! Ba mai mult, sa zic ca eu am habar, iar voi sunteti in pom! Si de ce am habar? Pt ca am terminat dreptul, am o casa de avocatura si de ceva timp ma ocup destul de intens de astfel de lucruri!

                Ia incearca tu povestea spusa de Mr.K si te astept sa ma intrebi cum poti scapa de o posibila urmarire penala.
                Last edited by Cezar; 19 November 2013, 00:41.

                Comment


                • http://www.autovit.ro/peugeot-206-C31323202.html Vorba aia: Nu e prost cine cere, e prost cine da. Cu ce e mai bun cotetul ala fata de un Logan Laureate sau Ambition din acelasi an, care e si mai ieftin cu 1000-1200 de euro ?
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • La acel Peugeot 206 se vad diferente de nuanta pe mai multe elemente de caroserie , eu cred ca a fost implicat intr-un accident.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Imi place modelul acesta ,bn si culoarea f mult..
                      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                      A mers cineva cu asa ceva ? m-ar interesa daca ar fi peste fluence desii am indoieli..

                      Comment


                      • @Allyn_y am mers cu acest model de Citroen iar la nivel de antifonare sta mai bine ca Fluence-ul.(am mers cu ambele masini)
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • sta mai bn ca Fluence la antifonare? ciudat pt ca mi se parea ca face parte din categ clio,logan,oricum dc ai condus-o asa o fii. Mie cel putin imi place f mult ca aspect si se zice ca are suspensiile f confortabile exact pe gustul meu. Un 1.6 Hdi ar fi f buna desii as inclina mai mult spre Fluence 1.5 Dci...vom vedea pe viitor

                          Comment


                          • Contrar ce se spune pe aici despre practica si teorie, cand vindeti o masina, mergeti dupa cateva zile la Serviciul Inmatriculari si verificati daca cel de a cumparat masina a radiat-o de pe numele dumneavoastra. Stati cu telefoanele pe cumparator pana se produce radierea.
                            Bre nea K, iar va pricepeti voi la toate? La politica, la masini, la femei si la fotbal. Mai nou, vad ca si in avocatura va pricepeti toti
                            Inca n-am intalnit pe forum unul care sa se priceapa la avocatura. Dar traim, invatam. Cu fotbalul si politica, ne nastem gata invatati.

                            Declara ta ca un contract e fals, sa vezi ce inseamna sa faci puscarie pe bune!
                            Puscarie nu faci, in cel mai negru scenariu ai primi cu suspendare pedeapsa minima, 3 luni. Plus ca o declaratie falsa are greutate abia cand isi produce efectele juridice. Primesti o amenda, probabil.

                            Iar ideea mea avea doar rolul de a-l speria pe cumparatoor, nu de a-l baga dupa gratii.

                            GTI?
                            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                            Last edited by mr.K; 19 November 2013, 10:38. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by Allyn_y View Post
                              sta mai bn ca Fluence la antifonare? ciudat pt ca mi se parea ca face parte din categ clio,logan,oricum dc ai condus-o asa o fii. Mie cel putin imi place f mult ca aspect si se zice ca are suspensiile f confortabile exact pe gustul meu. Un 1.6 Hdi ar fi f buna desii as inclina mai mult spre Fluence 1.5 Dci...vom vedea pe viitor
                              Si ce are coada vacii cu stampila prefecturii? Daca e din clasa mai mica si mai ieftina e obligatoriu sa fie si mai prost antifonat?
                              1,6 HDI e mai bun ca 1,5 dci din punct de vedere al fiabilitatii ...sau... am pastorit eu un hdi mai bun si cateva dci-uri proaste. . Dar parca si altii au mai spus ca hdi-urile sunt mai bune.
                              A si la HDI distribuita se schimba la peste 100.000 de km (130.000 daca nu ma insel) desi este tot pe curea.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • 1.6 dci de pe fluence sterge pe jos cu 1.6 hdi.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google