Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e prea puternica masina

    Comment


    • Consumul, pretul pieselor (numai la anvelope cand ma gandesc), faptul ca e in 3 usi, suspensiile dure pentru drumurile noastre. In rest sigur e o masina foarte buna, doar ca nu pentru mine.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Consumul e cu 1-2 litri mai mare decat un 1.4 de 75 de cai asta in oras, in afara tinde la 1 litru in plus numai ca GTI scoate putere cat 3 motoare 1.4


        Comme on man, iti pune cineva cheile de GTI in brate si tu spui ca are consum mare... Jizas
        Anvelope nu cumperi in fiecare zi si exista si oferte bune SH pe forumuri etc.

        Maine as da A4 1.8 T pe un GTI 2.0T, sau A6 2.0 T daca as avea diferenta de bani.

        Comment


        • Una ca asta as fi vrut sa-mi iau.
          Din pacate mi-a taiat elanul saptamana trecuta o stire cum ca Chevrolet se va retrage de pe intreaga piata europeana pana in 2015 si vor promova doar Opel. :/

          General Motors a anuntat recent ca de la final de 2015 marca Chevrolet va fi retrasa din piata europeana, iar decizia nu a fost o surpriza mare fiindca Chevrolet suferea…
          Last edited by ady_p; 10 December 2013, 11:12.
          sigpic
          Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

          Comment


          • Cruze? Sa faci ce cu el? :|

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

            Comment


            • Originally posted by Drogas View Post
              Consumul e cu 1-2 litri mai mare decat un 1.4 de 75 de cai asta in oras, in afara tinde la 1 litru in plus numai ca GTI scoate putere cat 3 motoare 1.4


              Comme on man, iti pune cineva cheile de GTI in brate si tu spui ca are consum mare... Jizas
              Anvelope nu cumperi in fiecare zi si exista si oferte bune SH pe forumuri etc.

              Maine as da A4 1.8 T pe un GTI 2.0T, sau A6 2.0 T daca as avea diferenta de bani.
              Eu ma refeream sa dau 7000 de euro pe el. Daca e moca, siguuur! Dar de banii aia pentru mine as prefera altceva. Cu consumul mergi si canta la alta masa te rog.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Hai sa facem alta chestie, unde am studiat problema cu consumul :

                Audi A4 1.8T 150 CP greutate 1500 kg VS Logan 1.6 MPI 87 CP greutate 1100 kg

                Consum Audi urban/ extraurban/ mediu : 11.3 / 6.4 / 8.2 l/100km

                Consum Logan urban/extraurban/ mediu 10 / 5.8 / 7.3 l/100km


                Sursa www.automobile-catalog.com

                DECI care mananca benzina degeaba?

                Comment


                • CUm ziceam mai sus, pe langa ca e offtopic nu ma intereseaza linia asta de argumentare. Tu sa fii sanatos si la punga gros cu audi cu tot.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Gata m-am prins tu esti cu " Logan Za best!!!"

                    Comment


                    • Originally posted by Drogas View Post
                      Hai sa facem alta chestie, unde am studiat problema cu consumul :

                      Audi A4 1.8T 150 CP greutate 1500 kg VS Logan 1.6 MPI 87 CP greutate 1100 kg

                      Consum Audi urban/ extraurban/ mediu : 11.3 / 6.4 / 8.2 l/100km

                      Consum Logan urban/extraurban/ mediu 10 / 5.8 / 7.3 l/100km


                      Sursa www.automobile-catalog.com

                      DECI care mananca benzina degeaba?
                      In practica eu cred ca audiul ala se invarte in jurul a 13-14% consum in Bucuresti. Daca un 1.6 aspirat pe astra h de 1300 kg suge peste 11% p-aici prin oras ma intreb 1.8 de 140 cai cat consuma in Bucuresti ? Si nu noaptea ci la ore rezonabile de aglomeratie unde merge toata lumea 8-10 dimineata si 16-19
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Mai mult de 12 nu cred ca sare.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                        Comment


                        • Originally posted by einstein1984 View Post
                          Eu ma refeream sa dau 7000 de euro pe el. Daca e moca, siguuur! Dar de banii aia pentru mine as prefera altceva. Cu consumul mergi si canta la alta masa te rog.
                          Are dreptate Dragos in ceea ce priveste consumul.
                          Despre fiabilitate nu as baga mana in foc, insa la consum, da.
                          Ba, la viteze mai mari, chiar consuma mai putin ca un logan.

                          Comment


                          • 1.8 T sare la 13-14% pe trafic ucigator unde loganul de 1.6 ajunge la 12%

                            In weekend merge pe 9.5% dar presupune drum liber si semafor luat maxim o singura data.Spre exemplu cartier Berceni- Piata presei libere si retur facut in weekend consumul scade si sub 9 daca prind semafoare multe pe verde.. mers 60-90km/h

                            La 220 km/h consuma sigur mai putin decat loganul la aceiasi viteza )))

                            Intradevar in afara peste 150km/h- consuma mai putin teoretic, nu am facut niciodata comparatia asta pentru ca si loganul si Audi au doar consum mediu si mi-a fost lene sa le tot resetez pentru teste.
                            Last edited by Drogas; 10 December 2013, 14:21.

                            Comment


                            • Ce audi ai tu? B6?

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                              Comment


                              • Da, e un B6.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google