Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Rac.
    daca vrei offroad ia-ti defender. ala e offroad.

    Comment


    • Originally posted by Rac View Post
      @Cezar:Tot respectul pentru opinia ta.Fiecare avem pareri proprii respectabile.
      Insa adevarul despre clasa G este garantat altul.Cei initiati in off road spun altceva:
      "in orice lume exista conducatori si spusi,regi si popoare! in lumea offroad-ului G-ul este un rege!
      eu nu ma pricep la off-road, dar peste tot in lume, la concursuri am vazut G-uri... ce au special? stiu ca g-urile alea de strada sunt foarte scumpe. da ai dreptate e rege....dar sa sti ca si toyota si defender sunt masini bune daca bagi cv in ele....avamtajul la g e ca ai multe chesti pe care la toyota si def nu sunt....e jmecher g"........"preferatul meu din toate este defenderul ,desi posed o niva,dar nu ma foiesc sa recunosc cand ceva esta mai bun! G-ul este G....si asta va ramane mereu!"


      In plus preturile catastrofal de mari pentru un G din anii 1992-94 lasa la o parte orice urma de indoiala."Struto camila" este extrem de bine cotata pe toate pietele din lume
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Edificator:http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C29907528.html
      Cotatia pietei spune multe despre X5.
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

      Daca nici cei de la autobild nu stiu sa testeze X vs ML vs RX cine stie?


      Am adus personal in 2008 un X5 3,0d din Franta.
      Nu m-a impresionat cu nimic,poate doar la viteza.Am un prieten aici in oras ce are singurul G,mai vechi 4,0 benzina,umilitor pentru X5 la ce poate masina aia.
      G55 si 63 sunt AMG.Nu exista frane si suspensii "stock" la AMG !Garantat !
      Tare as fi curios sa vad la un concurs international de off road un X.Dar ma indoiesc
      SUV-ul are rost in offroad,pentru asta a fost creat.In oras este mult mai benefic un punto,polo,etc.etc..
      @darkside:Actros este camion/autotractor desigur,nu clasa SUV.
      G-ul e foarte bun in off-road, n-a zis nimic nimic despre asta. Ci doar despre G63, ca doar de respectivul vorbeam.
      Sunt dorite pt ca sunt fiabile, simplu de reparat si au diferentiale blocabile pe ambele punti si unul central, ceea ce il face super in off-road.
      Insa, G-ul varianta scurta e za winner pentru off-road.
      G63 e o namila, struto-camila. G-ul scurt, nu AMG, este varianta "corecta" pt off-road.

      X5 nu e masina de off-road. Doar asa, putin prin padure. Nu are niciun fel de setare a sistemului 4x4, nu are nici reductor, nici diferentiale blocabile. Deci, e cam clar pt ce e facut: familie (eu am unul cu 7 locuri), portbagaj mare (600 si ceva L), spatiu suficient in interior (mai mare ca un M), destul de agila si prietenoasa cu soferul.
      Drept dovada, i-am dat masina unei femei ce nu-i place sa conduca deloc, si a fost placut impresionata de hardughie: usor de condus, maleabila, confortabila si prietenoasa.
      Nu acelasi lucru il putem spune despre un G-class, sau un ML.
      Si repet, eu sunt fan inrait Mercedes, am si avut, am si vrut sa iau unul, insa la categoria masini de familie, cu o oarecare valenta off-road, X5-ul comparativ cu ML, chiar sta mult mai bine, desi nu-mi prea place sa recunosc asta .

      Legat de concursuri off-road cu seria X: nu au sens masinile astea in off-road. Am dat argumente mai sus: lipsa diferentialului, reductorului si garzii la sol. Singurul atuu este unghiul de atac al pantei ceva mai bun ca al restul jucariilor de genul, insa pe off-road adevarat, ramai suspendat mai mult ca sigur. Si atunci chemi un prieten cu un G (nu AMG) sa te scoata

      Legat de "Stock": franele si suspensiile nu sunt pe masura performantelor motorului. Se inclina foarte tare, iar franele mie mi s-au parut subdimensionate.

      Legat de cotatia pietei: pretul se face intre cerere si oferta. Oferta este imensa, cererea acum este mai mica. La noi, BMW-ul X5 are o valenta pentru "cocalarus imbecilus" ce momentan nu mai are bani. Eu am ales X5-ul pentru aptitudinile lui, comparativ cu ML. Si repet, sunt fan inrait Mercedes!

      O ultima adaugare: cei de la autobild au comparat un model nou ML cu un BMW din 2008. E corect? ML-ul din 2008 trebuie comparat cu X5-ul din 2008.

      Corect ar fi sa spunem cum ca X5-ul concureaza cu Porsche Cayenne.

      Unde iar imi pare a fi mai bun BMW-ul.
      Oricum o dau, tot masina asta e mai buna. Cel putin in segmentul asta.
      Last edited by Cezar; 14 December 2013, 22:32. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Eu nu pot sa inteleg, de unde si pana unde se ajunge la jigniri, cand, in mod normal, se discuta cu argumente pertinente sau nu, despre doua modele, marci, etc??!
        Am sters flame-ul, cu speranta ca spiritele se linistesc, altminteri, recurg la alte mijloace!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Vreau sa va spun ca eu am urcat cu loganul (1.4, 2006) pana la Pestera, la Busteni. Am vrut sa urc cu baietii cu 4x4, dar mi-au cerut 80lei/persoana si cum eram 4 persoane in masina..., i-am dat bice. Cert este ca am urcat fara probleme, fara sa ating cu ea de jos. Asa ca..., mai incet, mai cu grija, dar cu 320 lei in buzunar.
          sigpic

          Comment


          • @MihaiiahiM, asa...si ce relevanta are povestioara ta, referitor la cele scrise mai sus?

            Comment


            • Pestera e accesibila si cu BMW 320d, sa vad daca gasesc pozele de cand am trecut pe acolo. Oricum, erau toate marcile de masini.

              Sunt zone pe platou unde Loganul e mai ok decat alte masini, dar efectiv sus la Babele nu urci decat cu un 4x4 potent si de care sa nu iti pese (masina ieftina, cu numere texane). Drumul e asfaltat acum pana la Piatra Arsa, asa ca puteti lasa masina si urca pe jos un picut.
              Last edited by mr.K; 15 December 2013, 21:52.

              Comment


              • Daca tot o dam in diverse...

                Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport

                Comment


                • Pai si asa nu mai cumpara nimeni masini...

                  Comment


                  • Asta-i buna tare de off-road:
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Scurta, usoara si puternica.
                    Poti escalada bine cu ea.

                    Personal, de off-road imi place:
                    1. http://www.autovit.ro/toyota-land-cr...C31474189.html
                    2. http://www.autovit.ro/mercedes-benz-...C31455970.html
                    3. http://www.autovit.ro/land-rover-def...C31310823.html

                    Astea sunt de off-road serios.
                    Restul sunt glumite ce mai merg si off-road.
                    Cam ca A6 allroad.

                    Cine vrea de oras in loc de smart:
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                    Consum mic, revizii cam scumpe, insa fiabila.

                    Cine vrea sport hardcore:
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    La bani de acadele pt ce stie sa faca!
                    Last edited by Cezar; 16 December 2013, 00:22. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • nu sunt in preferintele mele jeep-urile dar dc tot se discuta de ele.. mi-ar placea asa ceva
                      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                      Last edited by Allyn_y; 16 December 2013, 21:24.

                      Comment


                      • Asta e marfa serioasa:
                        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                        Comment


                        • Taxa de timbru 850 lei - daca e euro 5 inteleg.
                          Impozit 800 lei - cum naiba? Autoutilitara?

                          Ps: da , aia face banii , nu trompetele x5 , q7 , cayenne ,ml...
                          Last edited by Costi-bc; 16 December 2013, 22:22.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • , la RAM-ul ala ii pui saua de TIR si pleci cu ea
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Si are dat consum mixt de 14,1 l/100.
                              sigpic

                              Comment


                              • Dodge-ul ala e misto doar daca ai de tractat, si nu in varianta pe benzina. Ci in varianta diesel.
                                Masina merge cam prost si are un interior de calitatea Logan.
                                E misto ca-i mare, insa se conduce cu C.

                                E clasa diferita de Suv. Doar e un pick-up. Ba as spune un pickup de calitate indoielnica.
                                Ce ai enumerat tu Costi, sunt marci premium. Dodge nu stie sa faca mai nimic premium, cu exceptia Viper.

                                Noi comparam Dodge-ul ala cu asta?

                                Sau asta?

                                Sau asta?

                                Sau asta?


                                Asta e super funny: http://www.autovit.ro/ford-f150-C30979660.html
                                Si asta e super scumpa :http://www.autovit.ro/ford-f150-C23584063.html
                                Last edited by Cezar; 16 December 2013, 22:52. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google