Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://suchen.mobile.de/auto-inserat...egories=Cabrio Ce bine arata astea
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • La banii aia, nu prea.

      Comment


      • Arată bine in flăcări...

        Comment


        • http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C31586584.html
          Merita?
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • la banii aia as prefera asta
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

            Comment


            • La Octavia Tour pas din prima (nici nu mai spun de ce).
              BMW-ul ar merge (e deschis la tuning) dar n-are taxa platita iar motorul ala este euro 3 daca nu ma-nsel (M47TUD20). Ca o paranteza - E46 a fost cel mai bine vandut model BMW.

              Comment


              • pai octavia e 2009 luna a 4-a. taxa platita. istoric si km reali. benzina 1.6 ,deci fara probleme. bmw e mai scump , de 2 ori mai batran si cu de 4-5 ori km .
                @cromatic - eu nu inteleg ce ai vrut sa zici.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Iese euro4 motorul ala. La bmw 320d 150cp este euro3 doar pana in 2003. din 2004 sunt euro4. toate 6 trepte sunt doar euro4, oricum asta e 2005 cica.

                  Sincer si eu as alege bmw-ul dar fiecare din masinile alea are tinta ei. Nici nu se compara bmw-ul dar tre sa fii constient ca are km cu gramada, piesele sunt extrem de scumpe pt cineva care are doar 5000 de intretinere si nici pretul final nu e tocmai mic. Dar calitatea se plateste.
                  Totusi e46-le ala e fix chel, sincer la o astfel de masina nu vad niciun rost sa o iei asa cheala.
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Da-o dracu', bossake, ce e extrem de scump la E46?

                    Comment


                    • Originally posted by bossake View Post
                      Iese euro4 motorul ala. La bmw 320d 150cp este euro3 doar pana in 2003. din 2004 sunt euro4. toate 6 trepte sunt doar euro4, oricum asta e 2005 cica.

                      Sincer si eu as alege bmw-ul dar fiecare din masinile alea are tinta ei. Nici nu se compara bmw-ul dar tre sa fii constient ca are km cu gramada, piesele sunt extrem de scumpe pt cineva care are doar 5000 de intretinere si nici pretul final nu e tocmai mic. Dar calitatea se plateste.
                      Totusi e46-le ala e fix chel, sincer la o astfel de masina nu vad niciun rost sa o iei asa cheala.
                      cum naiba e "fix chel" ?! era mai dotata skoda ?!
                      CLIMATRONIC
                      SENZORI DE PLOIAE + PARCARE
                      GEAMURI + OGLINZI ELECTRICE
                      JANTE ORIGINALE '16 ANVELOPE IARNA 80%
                      INCHIDERE CENTRALA
                      ABS,DSC,AIRBAG

                      Comment


                      • Originally posted by Costi-bc View Post
                        Masina aia NU face nimic in plus fata de un logan care e mai ieftin la anii si banii aia zic eu.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Macar nu trancane bordul, poate rugineste mai greu...
                          Un Logan 1.6 din 2009 tot atata costa.
                          Last edited by mr.K; 30 December 2013, 15:20.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Macar nu trancane bordul, poate rugineste mai greu...
                            Un Logan 1.6 din 2009 tot atata costa.
                            Nu te rastorni la 100 km/ora, tot la 100km/ora mai poti discuta decent in masina fara sa urlii... si multe multe altele... Asta e cea mai buna "duma" , skoda octavia nu e cu nimic mai buna decat un Logan de curiozitate einstein1984, ai fost vreodata cu o octavia ?
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • Originally posted by einstein1984 View Post
                              Masina aia NU face nimic in plus fata de un logan care e mai ieftin la anii si banii aia zic eu.


                              Iti garantez ca e diferenta mare de la Logan la Skoda Octavia.Le posed pe amandoua si nu prea e cale de comparatie intre ele.Se vede clar ca cehii nu au facut rabat la calitate ca cei de la Dacia.Abs+ebd,climatronic,scaune incalzite si multe altele la care Dacia nici nu visa in 2003 cand a fost fabricata Skoda pe care o posed.Iar ca tinuta de drum nici nu mai vb.
                              Last edited by L3on; 30 December 2013, 21:00. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Intr-adevar la interior, caliltatea masinii nu se poate compara octavia cu logan insa la stabilitate in niciun caz nu e un etalon si daca e sa comparam cu e46 ca tot vorbeam mai sus, cu siguranta octavia e mai aproape de stabilitatea loganului decat de a bmw-ului. vorbim de octavia1, octavia2 e din alta lume fata de octavia1. apropo abs+ebd are si dacia. orice abs are si ebd. dar e alta discutie

                                e46 ala in afara de senzori parcare si ploaie (niste dotari care pt mine nu inseamna aprope nimic) chiar nu are nimic. climatronic (asta nu e standard dar il au 95% din e46), dsc/asc, geamuri electrice fata, oglinzi electrice si incalzite astea sunt dotari standard. .
                                pt mine cand vorbesc de dotari la e46 automat vorbesc de pilot automat, volan sport, trapa, xenon, pachet m-tech, interior sport, incalzire scaune, harman kardonn, magazie cd, navigatie).
                                nu zic sa le ai pe toate de mai sus ca e aproape imposibil dar macar 2-3 din alea de mai sus.. cred ca ar fi frustrant sa ai o masina pe care s-au pus atatea dotari si sa te lauzi ca ai doar clima si 2 geamuri electrice...

                                e46 chiar este o masina scump de intretinut. cand dai pe o bascula buna 4-500 lei, pe un termostat la cea mai mica motorizare 160 lei, un amortizor sachs vreo 330 lei, ...eu zic ca e o masina pe care nu oricine care are doar 3-4-5000 de achizitie o si poate intretine. dar calitatea se plateste, te bucuri ca o iei la aproape acelasi pret cu care vecniul si-a luat un golf4, poti sa te lauzi ca ai o masina clar mai calitativa (desi sunt clase diferite dar zic asa in mare), dar si cand vine vorba de intretinere platesti din plin calitatea mai mare.
                                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google