Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum sa nu fie diferente la tinuta de drum?Eu unul am simtit.Si cel putin in cazul meu nu le laud,dimpotriva pot spune ca la spatiul pentru sofer si pasageri skoda tour sta prost.. Apropo fa niste opturi cu loganul si repeta cu skoda..
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Bine, urca niste borduri cu loganul si incearca apoi cu skoda. Care din cele 2 situatii sunt mai frecvente in trafic?
      Last edited by einstein1984; 2 January 2014, 15:28.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Sa citez un clasic in viață, voi confundați/comparați mâncarea cu mâncărimea.

        Comment


        • Originally posted by einstein1984 View Post
          Skoda aia din anunt e un golf IV, fara clismatronic. ABS cu EBD are si loganul meu din 2005, scaune incalzite se pun de origine cu 200 de lei, la tinuta de drum nu vad ce mare diferenta sa fie, ca nu e skoda vreo masina sport. Iar la calitatea fabricatiei, e diferenta mare intre skoda din 2000 si alea Tour mai recente.
          In fine, fiecare cioara isi lauda puiul.
          Nu e vorba de laudat puiul, dotarile sunt tot ce conteaza la o masina ? Ca nu te rastorni la 100km/h, ca poti discuta decent in masina fara sa urlii, ca ai un anumit confort nu conteaza ? Doar dotarile si escaladatul bordurilor ?
          Loganul 1 nu se compara si nu se va compara vreodata nici macar cu octavia aia din '97.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • O fii si joasa rau Skoda sa nu poți urca o bordură. E un fel de Lotus a dreacu' Doar struguri acri pe aici.

            Comment


            • In anunt era o skoda din 2007 parca, deja din alea mai chelioase.
              Alea din 97 erau ele mai dotate, insa si costau destul.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Si Cielo costa destul cand s-a lansat....se minuna romanul cand vedea un Cielo pe strada la fel ca atunci cand vedea salam de soia si portocale inainte de '89!

                Comment


                • Si Cielo costa destul cand s-a lansat....se minuna romanul cand vedea un Cielo pe strada la fel ca atunci cand vedea salam de soia si portocale inainte de '89!
                  Cat 2 apartamente cu 2 camere, in 1994. Sunt curios ce spun cei care au cumparat Cielo atunci cu 8500-10500$, gandindu-se ca acum ar avea 2 apartamente de vanzare.

                  Comment


                  • in 96 a dat 11 mii si ceva soacramea pe asa ceva .era ala de ""lux".surprinzator ca inca il mai foloseste si are 275 mii km.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • Era skoda din 04/2009 care-i da ceata oricarui logan din 2009 si costa cam la fel sh. Si am destui km si cu logan si cu octavia (si tour si 2 si superb).


                      @ -colegul cu masina de 2500 - la fiat te-ai gandit? Punto , panda sau stilo? tabla buna , motoarele de 1242 benzina foarte bune , preturi mici de achizitie si intretinere...
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • @costi-bc Stilo clar ! Motorul ala de 1,2 benzina cu 6 trepte, e genial... Pacat ca arata oribil ala in 4 usi, iar ala in 2usi e prea tineresc, si mie mi-ar place un stilo in 2 usi cu motorul ala.
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • Ceva de genul asta http://www.autovit.ro/fiat-stilo-C31643979.html ?

                          Comment


                          • Da , dar preferabil motorul de 1242 benzina. Taxe mici , consum mic , motoare fiabile si nepretentioase.
                            Aia neagra arata prea... 'aranjata' pentru gustul meu. Si imi plac mai mult alea in 2 portiere. Alea breck is chiar oribile din spate.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • da, dar cu motorul de 1.2 benzina... mie personal nu imi place asta in 4 usi, dar daca zici ca e pentru o persoana mai in varsta, e ok. Ca spatiu e cam asemanator cu focusul hatchback, poate chiar are mai mult loc in spate. Ca defecte se zvoneste in popor ca ar avea probleme cu unii senzori, dar nu e o regula.
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • Totusi, e o masina de aproape 12 ani dar am o mica nelamurire : in baza carei legi s-a platit taxa in 2012 la masina asta din moment ce tara de origine este Romania cu prima inmatriculare in ianuarie 2002? (eu cred ca e fabricata in 2001 nu in 2002 cum zice in anunt).

                                andreyi, stai calm tata si ia-ti un Logan ca asta nu e de tine.
                                Last edited by Cromatic; 2 January 2014, 22:57.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google