Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uiti un lucru, 2.0i este motor ASPIRAT si nu turbo cum e 2.0d Sall

    Eu daca mi-as permite un BMW, as cumpara unul ADEVARAT, minim 2.5 BENZINA!

    Chestia aia este un compromis facut de dansii....traim vremuri grele!
    Last edited by PCH; 9 January 2014, 18:14.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Eu sunt curios ce benzinar de 2 l consuma 5 la suta in oras ca un 320d efficient dynamics.... Sa fie BMW sau altceva.
      2.0i ED are consum urban, declarat de producator, intre 7.0-7.3 l/100 km. Cu 2 l/100 km mai mult decat dieselul de aceeasi capacitate. Pentru cine priveste problema consumului strict procentual, fara a lua in calcul alte (dez)avantaje, atunci da, din cauza unui consum cu 40% mai mare, motorul pe benzina pierde in fata celui diesel. Altfel...
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • PCH, adevarat, insa cat timp puterea e similara ce mai conteaza?
        Dieselul de care ziceam mai sus a facut Bucuresti-Munchen cu un plin.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Un plin de 90 de litri, nu ?
          Totusi nu echivaleaza cu un plin de 50 litri precum al loganului de exemplu ...
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Probabil, insa si un logan cu gpl ar ajunge destul de departe cu cele 2 plinuri ale lui, nu?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Eu sunt curios ce benzinar de 2 l consuma 5 la suta in oras ca un 320d efficient dynamics.... Sa fie BMW sau altceva.
              Daca cineva iti spune ca are 320d si merge cu ea in Bucuresti (spre exp) consumand 5%, minte de ingheata apele, si ii infasor efficient dynamics-u pe gat .
              5% scoti afara, la un 120-130 , si 70-80 in localitati.
              Daca ai talpa mai grea, te duce si afara la un 6%. Chiar si mai sus, depinde de tine, cum vrei sa mergi.
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by PCH View Post
                Chiar ca arată bine :|. Ala e un idiot. Si daca e adevărata faza tot nu ai cum sa pomenești asa ceva

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                Hahaha arata bine, dar e geniala faza cu veterinaru'! O fi adevarata, dar cum naiba sa scrii asa ceva???

                Comment


                • Originally posted by einstein1984 View Post
                  PCH, adevarat, insa cat timp puterea e similara ce mai conteaza?
                  Dieselul de care ziceam mai sus a facut Bucuresti-Munchen cu un plin.
                  Știu. Am văzut. ...eu am alimentat de 3 ori pana la Munchen, dar nu am mers la consum!

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                  Comment



                  • Ce parere aveti de asta ? Vor sa i-o cumpere parintii, prietenei mele...
                    Mie nu prea mi se pare in regula, dar nu pot sa ma bag.
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • din 2001 si numai atatia km?eu tai ceva si arunc la caini.si cu loganul faci in marsarier kilometri aia in atatia ani.doar daca nu o fi vreun cpt de vas sau doctor etc.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • La 1800 de euro nu prea poti avea pretentii.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • motorul sa nu aiba probleme. in rest pare ok si e la pret bun. desigur km nu-s reali , dar nici nu conteaza asta prea mult.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • kubala,eu as evita motoarele astea de 1.4.Citesc tot felul de aventuri,sa le zic asa,cea mai rea,inlocuirea motorului..sau mai usoare,segmentare..sa nu crezi ca o da de buna..
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Nu pot sa ma bag nu sunt banii mei... Eu sunt foarte curios daca e euro 4 ... acolo sa nu se pacaleasca.
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • da e euro 4,nu au existat euro 3
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google