Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai benzina scoate mai mult CO2, nu noxe. Si ala fiind de putere mare, scoate mai mult ca loganu.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Originally posted by B997NDL View Post
      adica 400-450 intre 1,5 diesel (loganul meu) si 1,6 benzina ?! pare aiurea.
      calculat dupa noxe ? fara noxe si mie imi iesea mult.
      1.6 Jetta 2009 Euro4-taxa platita recent-982 de euro. De aia ziceam. Nu cred ca difera asa mult CO2 la Jetta aia fata de 147.

      Comment


      • inseamna ca asa o fi. faza cu twin spark-ul, in afara de putere, e pentru noxe mai putine. e facut sa arda tot combustibilul.
        si la banii aia cred ca merita masinuta, mai ales ca se mai negociaza pretul.
        daca te duce la 2600-2700 euro, nu e prea rau. e totusi din 2004, si nu cred ca rugineste ca loganul.

        Comment


        • Mai lasa-le in durerea mea de noxe, tot euro 4 e.

          175g/km CO2, deci cat loganul de 1,6 8V si prinde suta la fel de repede. E mai frumoasa si consuma mai mult.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • calculatorul asta e defect, ca iti spune ca timbrul e de 303 eu, daca bagi toate datele si o emisie co2 de 192 mg.

            Calculeaza taxa auto 2012 in functie de categoria, vechimea, modelul, norma euro si emisiile CO2 ale autoveniculului.


            Calculeaza emisiile CO2 in functie de producator, model, an de fabricatie si capacitate motor. Calculator pentru toti producatorii de autovehicule.

            Comment


            • Vezi cat iese pe asta:

              Comment


              • suntem in 2014, nu 2012, deci ia mai bine intra aici: http://static.anaf.ro/static/10/Anaf...mbru_2014.html

                Daca motorul e Euro3, taxa e 2500€, iar daca e Euro4 este 840€

                Comment


                • http://www.energy.eu/car-co2-emissions/alfa.php lista de emisii CO2 utila
                  http://www.autovit.ro/calculator-taxa-poluare asta ce zice?
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    1.6 Jetta 2009 Euro4-taxa platita recent-982 de euro. De aia ziceam. Nu cred ca difera asa mult CO2 la Jetta aia fata de 147.
                    eu nu gasesc aici motorizare 1,6 la jetta din 2009. ori 1,4, ori 2,0

                    Comment


                    • Mda, colegul meu a cumparat un Golf 5 si i-a pus portbagaj, ca sa-l faca sedan.

                      The 2009 Volkswagen Jetta 1.6 Trendline and 50 000 other cars made since 1900. Specifications. Pictures. Ratings. Discussions.

                      Comment


                      • n-am zis ca nu exista, ci eram nedumerit ca nu-l gaseam acolo.

                        Comment


                        • Posibil sa fie sortate dupa anul omologarii acolo. Sau nu e complet site-ul.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • http://mercador.ro/oferta/bugatti-ve...tml#9f29e46162 poate e cineva interesat

                            Comment


                            • Bravo Piciule, ne-ai stricat seara la toti !!!
                              sigpic
                              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                              Comment


                              • o s-o vanda repede... s-o duca in vitan.
                                sa mergi in oras cu 40,4 litri/100 km. de unde a scos cifra asta ? a facut plin-plin ? si in ce oras ? craiova ? ca in bucuresti cred ca sare la vreo 50.
                                o fi dat un milion pe ea noua si acum vrea 700 de mii ?!
                                cat or fi rca-ul, casco si impozitul ?!
                                asta da, merita sa o parchezi la kaufland, dar nu stiu unde pui "baxul" de apa.
                                a mea e tot din 2009 si m-as multumi cu 4500, si asta vrea 700.000... cat de tare e faza ! a dat si el anunt, saracutul.
                                trebuia s-o bage in reclama: "daca ai un Bugatti pune-l pe mercador. eu o sa caut acolo..." sau era la tocmai.ro ?!
                                Last edited by B997NDL; 29 January 2014, 21:21.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google