Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pareri? http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C32215846.html

    Comment


    • Parerea mea: fara masini tunate.

      Comment


      • Is frumoase dar nu-s fiabile. Probabil a facut ciuning si la motor , deci adio noxe si in plus e foarte probabil sa fi fost turtita .
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • la motor nu cred, daca la 1900 cmc are 100 de cai...
          o remapare la bietul meu "lighean" i-ar da 95 cp.
          adica de ce nu sunt fiabile ?! 1,9 tdi stiu ca a fost superok.
          skoda nu e fiabila, dar e loganul... )))
          mai mult ca sigur a fost turtita. la noi nu mai poate vinde omul o masina
          ca ne dam seama imediat ca a fost implicata intr-un accident major...

          Comment


          • In decembrie cand am fost in targuri auto, nu era nicio masina de prin 2010-2011 adusa din germania fara 180-200mii km. Din 2005 cati ar avea? Si e scumpa la anul ala. Eu cel putin mai bine as lua dacie din 2012 cu banii aia.

            Comment


            • vad ca stock are 105 cp. deci a facut tuning invers. i-a mai scos trei cai.
              or fi fost betegi.


              nu-mi plac aripioara de rechin si tipsurile alea, de zici ca e vreun lambo.
              in rest n-arata rau.
              @Leon
              n-as mai lua logan nici din 2016.
              Last edited by B997NDL; 18 February 2014, 00:47.

              Comment


              • Fiecare cu gusturile lui. Eu am avut laguna din 2006 in stepare'foarte buna. Avea probleme doar cu fap-ul si am mai dat si bani sa trec la sandero din 2012 si nu imi pare rau deloc. Nu e tot una 190 sau 20 mii km.

                Comment


                • Nu prea cred ca nu-s fiabile. Am un prieten care are Skoda Octavia 1 cu acest motor (~200.000 km si astia nu se stie cat de reali, o are de pe la 60.000) si nu a schimbat nimic in afara de consumabile. Pe langa asta nici nu este menajata,primeste forja mai mereu. Mai am si vecini si nimeni nu se plange de Octavia sau de acest motor.
                  Octavia dpmdv este o masina buna pentru pretul ei.

                  Costi: uimeste-ma cum de ti-ai dat seama ca a fost foarte probabil turtita?:O

                  Comment


                  • Originally posted by L3on_rgby View Post
                    Fiecare cu gusturile lui. Eu am avut laguna din 2006 in stepare'foarte buna. Avea probleme doar cu fap-ul si am mai dat si bani sa trec la sandero din 2012 si nu imi pare rau deloc. Nu e tot una 190 sau 20 mii km.
                    crezi tu. la noi 20 de mii= 190 mii la ei, din cauza de drumuri si exact de fiabilitate. unde renault e cam varza, de logan ce sa mai zic...

                    Comment


                    • Am luat sandero care a facut 9000km in framta si inca 8 in romania. Chiar sa fie ca una de 190 mii? Eu is plecat din tara de cativa ani si vad cum is masinile p aici. La 100 de mii poti sa arunci foarte multe din ele. Drumuri si carburanti chiar mai proaste ca la noi. Piese scumpe si oameni zgarciti.....manopera foarte scumpa.....rezulta masini prost intretinute. Cu piesele cele mai ieftine si chiar din dezmembrari.

                      Comment


                      • Are numere rosii...deci e adusa ieri din Jermanica/Haustria/ etc...kilometrajul e masluit la mare arta...nici dreaq nu-l crede ca aia`s km reali! pe langa asta nu stie ce vinde! ala e motor de 105 cai! dar la ce 500k+ are in talpi...o fi ajuns si sub suta de cai! O masina buna, dar asta e o troaca din care samsaru castiga minim 2000-2500 de euro!

                        @K, nu exclud posibilitatea ca la noi sa ajunga ciurucuri de noi, ma incearca si pe mine acest sentiment!

                        @Costica...Octavia e printre cele mai fiabile masini si are un raport pret-calitate corect!

                        Are dreptate L3onas! groparaie si pe afara berechet, masini forjate de le ia dracii, (carburanti mai slabi calitativ ca la noi...doar prin Republica Moldova cred ..) Gasesti si ceva bun, indiscutabil, dar trebuie sa cauti bine si sa ai rabdare!
                        Last edited by jonnie007; 18 February 2014, 01:19.
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Parerea mea: fara masini tunate.
                          Originally posted by Costi-bc View Post
                          Is frumoase dar nu-s fiabile.
                          nu ziceam de octavia de 1.9 , ziceam de ciuning.
                          si oricum au probleme cu cutia de viteze , cu volanta , etc.

                          si cred ca a fost botita pentru ca farurile ciuning de exemplu is mai ieftine decat originalele. neamtu rar tuneaza un 1.9 tdi. are totusi gusturi si tuneaza ceva ce poate fi tunat semnificativ.

                          @jonnie - sigur ajung pentru ca-s mai ieftine.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • tare deductia. dar tu ce-l vezi pe neamt ?! au si ei saracii lor.
                            de exemplu germania de est, turcii si romanii de pe acolo.
                            crezi ca in germania dau vreo 35-40 de mii pe un bmw ca sa-l tuneze ?

                            Comment


                            • da. daca vor ciuning dau. sau macar tuneaza o calibra , un corado , un ursulet , etc
                              daca nu stau in banca lor si nu le tuneaza , le lasa stock ca-i mai ieftin.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • dar ce tuning vezi tu acolo, in afara de niste jante, pleoape, eleron si folie ?
                                a scris un prost tuning, si noi am sarit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google