Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu va contrazic. Am vazut ieri masina, e adusa de un amic. Mi-a arătat fiecare factură din serivice cu ce s-a schimbat la ea,cu nr de km cu tot, dar ma gandesc ca si hârtiile alea se pot maslui,nu? Avea omologari la tot ce s-a pus pe masina. Nu ma intereseaza sa o cumpăr.

    Comment


    • Facturi de service masluiesti tu? Din alea cu stampila si chitanta de plata? Daca nici astea nu mai sunt dovada de incredere... Contracte de asigurare, etc
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


        Cu o testare la citroen parca ar fi interesanta masina asta ca alternativa la un logan nou mult mai slab dotat si pe benzina.
        Ce stiti de modelul asta, probleme, hibe, boli ale copilariei ? Stiu doar ca motoarele sunt foarte fiabile, cu precadere cel de 92 de cai ca nu are volanta cu masa dubla precum cel de 110 cai.
        Am sunat la sd prestige si costa ~200 lei o testare completa a masinii, mecanica/electrica/motor/injectie.
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Si daca e asa buna, de ce o vinde dupa nici 2 ani?
          Modelul asta nou arata mai bine ca cel vechi, volanul e normal. Masina pare ok. Ramane doar intrebarea referitoare la motivul vanzarii. Poate are bani de una mai scumpa.
          Last edited by mr.K; 18 February 2014, 11:52.

          Comment


          • Ala e samsar, ma gandesc c-o fi data la vreo combinatie.
            Si eu stau si ma gandesc totusi de ce o da imediat dupa 2 ani ?
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Facturi de service masluiesti tu? Din alea cu stampila si chitanta de plata? Daca nici astea nu mai sunt dovada de incredere... Contracte de asigurare, etc
              in cazul asta km aia sunt reali, nu?

              Comment


              • Daca nu are 3 ani de la ultima factura si au continuitate intre ele nu vad de ce nu.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • ultima factura era 12.2013

                  Comment


                  • Cat timp e vinul masinii pe facturi nu vad de ce ai cauta alte noduri in papura. Si eu le pastrez pentru masina mea, impreuna cu bonurile de craburant pe care notez kilometrajul.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Originally posted by PiciuX View Post
                      Mi-a arătat fiecare factură din serivice cu ce s-a schimbat la ea,cu nr de km cu tot, dar ma gandesc ca si hârtiile alea se pot maslui,nu?
                      Categoric! Se masluieste cam orice! Dar ca sa-l prinzi in offside...faci test la reprezentanta la nr de km...si vezi cum sta fata de hartii.

                      Referitor la C4...pare in regula! Intrebarea de ce o vinde dupa numai 2 ani e justificata si nu prea! si eu am vandut o masina dupa 1,5 ani si totul era in regula! o duci la reprezentanta si o iei la puricat si aia e! Presupun ca mai are si garantie...parca au 5 ani astea!
                      daca avea 3 ani...ne-am fi intrebat de ce o vinde dupa 3 ani?! samd
                      Last edited by jonnie007; 18 February 2014, 13:39.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • @827sam un coleg are c4 dar benzina de 120cp. pana acum a schimbat pe garantie discul de ambreiaj si daca nu ma insel si rulmentul. agata cand schimba treapta. motorul asta pe benzina cica este de bmw. ca tinuta la drum e ok pentru banii si clasa ei. suspensia este confortabila iar interiorul este placut la atingere. iar el vrea sa o vanda sa isi ia un SUV. deci motive de vanzare sunt destule.
                        sigpic

                        Comment


                        • Intrebarea de ce o vinde dupa numai 2 ani e justificata si nu prea! si eu am vandut o masina dupa 1,5 ani si totul era in regula!
                          Pai daca toata lumea ar vinde masinile dupa 2 ani si 40k, nu ne-am mai numi Romania ci USA/Germania.
                          Ori ala s-a imbogatit brusc si vrea o masina diferita si mai scumpa, ori masinuta a venit de noua cu hibe si vrea sa scape de ea cat e in garantie.

                          Apropo, tu ce ai dat o masina dupa 1.5 ani?

                          deci motive de vanzare sunt destule.
                          O zici de parca ar fi o lista de 20 de motive.
                          Care-s bre motivele colegului? Ca de buna ce e a stat de schimbat diverse pe garantie, ca de placuta ce e la drum, isi cumpara SUV?

                          E ca divortul imediat dupa nunta, ti-ai dat seama ca nu ai luat ce trebuia.

                          Singurul motiv credibil ar fi ca cine a avut-o, nu mai are bani sa plateasca leasingul (daca asta o fi fost modalitatea de achzitionare).
                          Last edited by mr.K; 18 February 2014, 14:44.

                          Comment


                          • unul din motive este ca atunci cand ai bani si nu ai toate tiglele pe casa.
                            practic este a treia masina din cate stiu eu. ultimele doua fiind noi (sandero 2008 parca si c4 2010). sandero nu avea nimic, doar motor de 1.4 mpi
                            c4 e luat cu banii jos ~14000 euro
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Apropo, tu ce ai dat o masina dupa 1.5 ani?
                              ca sa iau alta
                              Keep walking...

                              Comment


                              • ca sa iau alta
                                Deci peste 1 an o dai si pe asta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google