Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite aici..
    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    Pai scuza-ma mai bine iau ford chiar daca pun doar plasele de la cora.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by bGy View Post
      Gata maine o cumpar, care vine cu mine la drive-test ?

      Uite una buna in defavoarea loganului sh
      http://www.autovit.ro/ford-fiesta-C32316997.html
      Fiesta aia merita insa vanzatorul este unul chiar bulanjiu. De 3 ori am vrut sa vad cate o masina din care o vindea si de fiecare data era plecat din parcul auto, ba ca sa revin in 1 ora, ba ca acum a trebuit sa plec, scuze penibile, mai mult ca sigur ca masina aia ascunde multe pentru pretul ala mic.
      Loganul ala e peste fiesta la orice vrei tu, primeaza motorizarea si spatiul la interior, fiabilitate, cost intretinere, o eventuala reparatie ...
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Din ciclul masinilor care te rup la taxe si consum...

        Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


        E frumoasa oricum.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • ce parere aveti legat de un focus din 2004? 1.8 tddi, 120.000km, tind sa cred reali. cunosc proprietarul dar masina a fost adusa din strainatate in 2006 de o reprezentanta de marca auto.
          sigpic

          Comment


          • 1.8 tddi e unul din cele mai fiabile motoare. Sper ca e de 90 de cai nu de 75. N-o sa ai probleme cu pompa sau cu injectoarele , nu ai volanta cu masa dubla , turbina nu e cu geometrie variabila , deci nu prea are ce se strica decat datorita uzurii sau a exploatarii neadecvate. Consumabile foarte ieftine , piese ieftine noi si in dezmembrari.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • cel de 1.8 75 caluti, consuma in jur de 4-4,5 la drum lung si viteze de autostrada. E cam puturos, insa consuma putin si e fiabil. A avut matusa mea si a mers 60.000km cu un ulei. L-a vandut la cineva care a mers inca pe atata cu alt ulei. Nu a avut nicio problema. Era breack si pe drumuri de munte unde se circula cu a2-a, maxim a3-a consuma 7%.

              Comment


              • Cat ar merita un Matiz in stare foarte buna, cu AC, an fabricatie 2008, si cu kilometri putini(vreo 25.000), in conditiile in care proprietarul vrea 2000 euro(neogociabil, banuiesc)?

                Comment


                • Pai cam atât

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic

                  Comment


                  • 1000 - 1200.

                    Cu 2000 iei Logan, sau o Corsa mai veche.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Matizul de mai sus are taxa platita si nerecuperata, nu stiu ce Logan as putea gasi cu 2000 euro cu taxa platita.

                      Comment


                      • Ii creste mult valoarea, teoretic, faptul ca e mai recent si ca are kilometrii putini, in rest e coaja, prea coaja. Banuiesc ca nu are nici servo, deci daca e pt o soferita mai bine il lasi balta. Nici nu consuma asa putin precum se crede, pe de-o parte pt ca e motorul prea mic, consuma cat alte masinute mai sanatoase, ford ka, renault twingo, corsa, toate consuma la fel si sunt mai masini un pic, au rotile mai mari - mai urci si tu o bordura, mergi iarna prin zapada, mai iei o groapa, stabilitate mai buna, servo, ceva sprint, ceva antifonare...
                        Plus de asta nu stiu ce piese s-or mai face pt matiz, si mai ales ce se vor mai face, sa nu se ajunga, sau deja asta o fi situatia, sa faca piese tot felul de SRL-uri, si nu le fac prea bune, cum se ajunsese la dacie cand daca nu te duceai cu piesa respectiva in buzunar cand o cumparai riscai sa nu ti se potriveasca, pe langa faptul ca multe piese erau execrabil de proaste.
                        Eu am mers cu matiz mai demult si nu mi-a placut mare lucru la el, acum tot merg cu ford ka 2001 care are mult cuplu jos, se conduce foarte placut, e total altfel. La 2000 euro iei un ka si mai raman bani sa mai si schimbi una alta, si la ka ai de unde alege piese de care vrei dpdv al calitatii, trebuie doar sa il rezolvi cu rugina dar eu zic ca merita.
                        Last edited by ionescu liviu; 2 March 2014, 20:56.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • Daca e coaja, da-mi cateva alternative la 1500-1800 euro (cu tot cu taxa).

                          Comment


                          • Cauta un ford ka, twingo, corsa. Mie imi place foarte mult ford ka, are foarte mult cuplu jos si e placut la condus. Nu foarte mult cuplu, ma refer raportat la greutatea lui, o lucra bine si cu cutia de viteze, nu stiu, eu am spus doar cum se simte ea cu totul. Eu merg cu unul care a fost 1300 euro, servo, AC, ABS si 128.000 km. Are rugina pe dedesubt, i s-a defectat bobina de inductie, si alte prostii mai mici. Deci ceva probleme ar fi. Nu merge macaraua geamului din dreapta, nu am umblat inca acolo, ceasul (orologiul) nu mai mergea, l-am reparat, nu mai se auzea difuzorul stanga, erau firele intrerupte la usa, per total eu zic ca merita, dar daca nu vrei sa repari una alta sau nu te pricepi poate vrei sa iei matizul.
                            Last edited by ionescu liviu; 2 March 2014, 21:02.
                            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                            Comment


                            • Cam cu 10 ani in urma si-a luat tata matiz nou nout cu banii jos. L-a vandut dupa 30.000 km si mai putin de un an. Nu am cuvinte sa-l descriu. E o mare tzeapa si fara gluma pot afirma ca tico e mult mai masina decat matizul. Polo, corsa , punto , ka , twingo is la ani lumina ...
                              Si inca ceva. Nu am vazut matiz fabricat in romania care sa nu fie plin de rugina dupa maxim 5 ani. Rugineste mai rau ca loganul.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Complicat, si nu prea gasesc ce vreau. Conditiile sunt clare: fara coupe-uri, maxim 2000 euro(cu tot cu taxa), bezina 1.0 - 1.2 si nu la 700 km distanta. Mai caut..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google