Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ionescu liviu View Post
    Ii creste mult valoarea, teoretic, faptul ca e mai recent si ca are kilometrii putini, in rest e coaja, prea coaja. Banuiesc ca nu are nici servo, deci daca e pt o soferita mai bine il lasi balta. Nici nu consuma asa putin precum se crede, pe de-o parte pt ca e motorul prea mic, consuma cat alte masinute mai sanatoase, ford ka, renault twingo, corsa, toate consuma la fel si sunt mai masini un pic, au rotile mai mari - mai urci si tu o bordura, mergi iarna prin zapada, mai iei o groapa, stabilitate mai buna, servo, ceva sprint, ceva antifonare...
    Plus de asta nu stiu ce piese s-or mai face pt matiz, si mai ales ce se vor mai face, sa nu se ajunga, sau deja asta o fi situatia, sa faca piese tot felul de SRL-uri, si nu le fac prea bune, cum se ajunsese la dacie cand daca nu te duceai cu piesa respectiva in buzunar cand o cumparai riscai sa nu ti se potriveasca, pe langa faptul ca multe piese erau execrabil de proaste.
    Eu am mers cu matiz mai demult si nu mi-a placut mare lucru la el, acum tot merg cu ford ka 2001 care are mult cuplu jos, se conduce foarte placut, e total altfel. La 2000 euro iei un ka si mai raman bani sa mai si schimbi una alta, si la ka ai de unde alege piese de care vrei dpdv al calitatii, trebuie doar sa il rezolvi cu rugina dar eu zic ca merita.
    Stai linistit, la mers calm cu el, consuma mai putin decat crezi.
    Am condus matiz pana sa imi iau logan si stiu ce vorbesc
    Cea mai urata masina dupa parerea mea e Ka-ul urmat de Tico, am condus si Ka-ul unui amic de la munca si e jale, sa nu mai zic ca e in 2 usi, e superb sa te dai jos din masina sa intre altu in spate, superb.

    Originally posted by Costi-bc View Post
    Cam cu 10 ani in urma si-a luat tata matiz nou nout cu banii jos. L-a vandut dupa 30.000 km si mai putin de un an. Nu am cuvinte sa-l descriu. E o mare tzeapa si fara gluma pot afirma ca tico e mult mai masina decat matizul. Polo, corsa , punto , ka , twingo is la ani lumina ...
    Si inca ceva. Nu am vazut matiz fabricat in romania care sa nu fie plin de rugina dupa maxim 5 ani. Rugineste mai rau ca loganul.
    Nu ma intereseaza cand ai avut tu matiz si asa mai departe, dar vrei sa iti arat eu matiz care nu are pic de rugina de 7 ani ?
    Condus de mine plus o femeie (mama)
    Last edited by bGy; 2 March 2014, 22:17.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by andreyi View Post
      Complicat, si nu prea gasesc ce vreau. Conditiile sunt clare: fara coupe-uri, maxim 2000 euro(cu tot cu taxa), bezina 1.0 - 1.2 si nu la 700 km distanta. Mai caut..
      Si-a adus acum un prieten din germania un Fiat Punto in 4 usi, din 2000, motor de 1.2 16v 80cp, 130.000km reali, arata pur si simplu impecabil masina, si la interior si la exterior. A dat pe ea 1250euro, si mai e 250e taxa.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Parerea mea este sa mergi ori pe Chevrolet Spark, ori pe Matiz datorita anului de fabricatie mai nou.
        sigpic

        Comment


        • Spark-ul are caroseria ranforsata fata de Matiz, deci e mai greu. In oras Spark are consum marisor, la ce ou de masina e.

          Comment



          • M-am tot uitat astazi la asta, mi se pare pretul foarte mic, km putini, masina dotata, basca o iei si cu distributia schimbata daca ar fi reala cartea de service ... nici nu stii ce sa crezi, o fi lovita, o fi hingherita, mai mult ca sigur a fost masina de vreun directoras ca vad ca mai au cateva forduri sh la vanzare, ramase din vreo flota data la buy back;
            pretul este bun pentru asemenea masina, am studiat-o din toate unghiurile si nu pare a avea ceva schimbat sau revopsit sau daca ar avea ori nu se vede in poze ori cine a lucrat a fost meserias, e la o aruncatura de bat de mine, cred ca voi da o fuga sa o vad
            ce parere aveti
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Sigur are elemente revopsite. Insa asta nu inseamna ca-i masina proasta.
              Masina cu 4-5 anu fara element vopsit, si de firma, eu n-am vazut.

              Comment


              • asta-0i pretul. si merita zic eu.

                bara fata si aripa stanga fata revopsite parca. verifica dupa vin pe cedam.
                Last edited by Costi-bc; 3 March 2014, 02:53. Reason: Automerged Doublepost
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Originally posted by 827sam View Post
                  http://www.autorecuperateleasing.aut...C32027734.html
                  M-am tot uitat astazi la asta, mi se pare pretul foarte mic, km putini, masina dotata, basca o iei si cu distributia schimbata daca ar fi reala cartea de service ... nici nu stii ce sa crezi, o fi lovita, o fi hingherita, mai mult ca sigur a fost masina de vreun directoras ca vad ca mai au cateva forduri sh la vanzare, ramase din vreo flota data la buy back;
                  pretul este bun pentru asemenea masina, am studiat-o din toate unghiurile si nu pare a avea ceva schimbat sau revopsit sau daca ar avea ori nu se vede in poze ori cine a lucrat a fost meserias, e la o aruncatura de bat de mine, cred ca voi da o fuga sa o vad
                  ce parere aveti
                  Ii cunosc pe băieții care au acel parc auto. Dacă esti interesat de mașină pot sa intreb exact care-i treaba cu ea.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                  Comment


                  • De asta ce parere aveti, ca alternativa la Matiz? E cheala, intr-adevar, dar e nousoara si are taxa platita.

                    Comment


                    • Care asta ?
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • E super ok, nu se compară cu Matiz-ul )

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                        Comment


                        • pai daca nu e... e mai ieftina

                          Comment


                          • Originally posted by bGy View Post
                            Nu ma intereseaza cand ai avut tu matiz si asa mai departe, dar vrei sa iti arat eu matiz care nu are pic de rugina de 7 ani ?
                            Condus de mine plus o femeie (mama)
                            Doar astazi am vazut pe strada vreo 5 matizuri toate puscate de rugina. Ai tu un singur exemplu al tau de 7 ani. Acu 2 ani si eu asa eram cu Loganul, demonstram oricui ca nu are pic de rugina la 6-7 ani, dupa iarna asta mi-e rusine cu el, peste tot a dat rugina. Dar ma rog, cum zice Cezar, fiecare ce are in posesie e cel mai bun.
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                              sau ceva mai nou putin )

                              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                              Comment


                              • Originally posted by kubala7 View Post
                                Doar astazi am vazut pe strada vreo 5 matizuri toate puscate de rugina. Ai tu un singur exemplu al tau de 7 ani. Acu 2 ani si eu asa eram cu Loganul, demonstram oricui ca nu are pic de rugina la 6-7 ani, dupa iarna asta mi-e rusine cu el, peste tot a dat rugina. Dar ma rog, cum zice Cezar, fiecare ce are in posesie e cel mai bun.
                                Crezi ca zic asta doar ca e in posesia mea ? Iti pot demonstra, dar nu o fac gratis sa sti.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google