Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Majoritatea masinilor straineze ajung la noi in tara, in cel mai fericit caz la al 2-lea proprietar, multe dintre ele fiind manarite intr-un fel sau altul.
    Asa ca nu prea sunt de luat in seama in ceea ce priveste capitolul fiabilitate, daca pe bord are 150.000 km si ea mai are inca 100.000 km sau mai multi dati inapoi, pai poti sa te astepti la orice, indiferent de marca, dar asta nu-ti da dreptul sa generalizezi.
    Si apoi ii vezi ca intra pe forumul marcii X si se bat cu caramida in piept ca marca X modelul x e praf, ca i-au cazut toate la 150.000 km reali.... si asa se mai formeaza o legenda urbana .

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Grabeste-te s-o cumperi SH, ca nu se mai produce decat Mito si Giulietta.
      18 mii de euro la oferta Giulieta cea mai ieftina. Grande carutza.
      Marele brand Alfa Romeo de cat succses a avut in anii'60, a ramas in urma cu vanzarile in secolul 21. Aspectul nu e totul, mai trebuie sa si functioneze masina aia, cand ai treaba cu ea.
      @mr.K - asta e povestea despre masinile italiene...
      Totusi mie fiaturile imi plac, si nu mi se par chiar asa slabe. cate cunosc, nu multe ce-i drept, merg destul de ok.
      Attached Files
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • eu unul as prefera sa am o masina frumoasa, care se mai strica din cand in cand, decat sa am un rahat fiabil.

        Comment


        • Originally posted by Costi-bc View Post
          imi pare rau sa te dezamagesc , dar pe langa faptul ca-i matiz a mai fost si botita. in fata. si pozele is facute anume sa mascheze diferentele. in plus cel ce-o vinde e un samsar. km nu-s reali chiar daca-o trage cu rar-ul si cu itp-ul. zii ca-i verifici penultimul itp sa vezi ce fata face.

          cat despre c4 eu am fixul meu. repet ca masina colegului e luata de noua din reprezentanta. si mai stiu una pe benzina , `1.4 care la fel are probleme garla. mai e una pe taxi in Bacau , `1.6 hdi la fel cu probleme.
          Vezi, asta-i diferenta.
          Tu ai vazut 3 masini cu probleme, printre care enumeri si un 1.6 HDI ce se stiu fara nicio mare buba, iar multinationalele cumpara intr-o veselie flote de peste 200 de masini pe firma.
          Cred ca ar trebui si ele sa faca un studiu mai aprofundat, intreband pe vecinul de la 2 din scara b

          Comment


          • Eu am vazut/mers cu 3 c4 si toate-s vai de steaua lor. 2 is 1.6 hdi si una 1.4 benzina. Flotele , strainii si extraterestrii poate stiu ei altceva , au alte drumuri , reprezentante mai bune , sau poate le iau cu mari reduceri si merg cu ele cat ii tine garantia.

            In anglia imi spunea cineva ca-ti iei masina cu avans 0 si ghici la care-i cea mai mica rata lunara? Sandel. In 4 porti evident , in 2 is altele. Asta inseamna ca sandelu e apreciat de englezi?
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Referitor la Alfa Romeo 159, cei care le blamați, cu câte ați avut de-a face? Ati condus 2-3 metri una? Cate din cele pe care le cunoașteți (aveți, au bunicii, verii, prietenii, o mătușa a unui vecin a cumnatei fratelui, etc) au avut probleme? Frate, sunteți posesori de Logan! Aia e nu știu cum, aia e muci, aia e franțuzească, aia e...aia nu e. Trezirea!

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              Last edited by PCH; 13 March 2014, 21:39.

              Comment


              • Referitor la alfa 159 doar una stiu. Are peste 170.000 km acum , luata de noua si utilizata mai mult in belgia. A avut o singura problema cu rulmentii din cutia de viteze pe la 150.000 km , reparata in romania in bacau in reprezentanta fiat.
                Am condus-o , merge frumos , as compara-o cu 320 d.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • Originally posted by PCH View Post
                  Referitor la Alfa Romeo 159, cei care le blamați, cu câte ați avut de-a face? Ati condus 2-3 metri una? Cate din cele pe care le cunoașteți (aveți, au bunicii, verii, prietenii, o mătușa a unui vecin a cumnatei fratelui, etc) au avut probleme? Frate, sunteți posesori de Logan! Aia e nu știu cum, aia e muci, aia e franțuzească, aia e...aia nu e. Trezirea!

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  Da' tu pe ce te bazezi cand vrei Alfa?
                  2 Alfa 159 stiu , la una a picat in garantie ambreiajul la 17k si nici caseta de directie nu era chiar ok, au schimbat-o si pe aia, a plecat seful cu masina mea de serviciu la Bucuresti, rabla de Alfa a lasat-o in service la Iasi , i-am dus-o eu inapoi. A scapat de ea.
                  A mai avut un vecin una, a vandut-o dupa 6 luni, era impecabila cand a cumparat-o din Germania, mai putin impecabila dupa 6 luni.
                  Altele, nu stiu. Dar la astea 2, mitul urban s-a confirmat. Arata bine, motoare bune, se conduc bine. Cand functioneaza.
                  Last edited by mr.K; 13 March 2014, 23:00.

                  Comment


                  • Originally posted by Costi-bc View Post
                    Eu am vazut/mers cu 3 c4 si toate-s vai de steaua lor. 2 is 1.6 hdi si una 1.4 benzina. Flotele , strainii si extraterestrii poate stiu ei altceva , au alte drumuri , reprezentante mai bune , sau poate le iau cu mari reduceri si merg cu ele cat ii tine garantia.

                    In anglia imi spunea cineva ca-ti iei masina cu avans 0 si ghici la care-i cea mai mica rata lunara? Sandel. In 4 porti evident , in 2 is altele. Asta inseamna ca sandelu e apreciat de englezi?
                    Eu cred ca esti doar subiectiv, sau masinile acelea chiar sunt cazane.
                    Am avut in posesie un C4 cu 200.000 km si mergea excelent.

                    Comment


                    • Ma bazez pe cunoștințele unui prieten bun, care activează in domeniul auto, are parc auto (chiar a fost pus un anunț de pe site-ul lor cu un Mondeo si aici). Atât el, cat si partenerul lui au 159. De 2 ani el si de 2,5 ani ălălalt. Nicio problemă. Le trec prin mâini de la Corsa pana la Mustang Boss, Mustang '67, Q7, BMW, Passat, Focus, Golf, Pejo, etc. Au ales 159....probabil de idioți, cine știe. Eu as cumpăra mașina aia, sa ma chinui eu cu ea, sa ma discute posesorii de logan si alte marci ca am un știft de alfa iar eu sa ma bucur de ea.

                      p.s. Nu am spus ca este mașina perfecta, nu există asa ceva, dar nici atât de proastă încât pana si posesorii de dacie sa o blameze. Stima )

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • Au ales 159....probabil de idioți, cine știe.
                        Si daca pica, au cui le da. Plina tara de idioti care ar cumpara masini sh impecabile cu maxim 70k la bord.
                        Bah daca e un asa model de succes, de ce naiba nu mai produce Alfa modelul? Nu au nimic altceva pe clasa aia.
                        Stima si tie, dar daca iei 159, pastreaza si Focusul, ca 159-le sta destul in service, costa mult reparatiile etc. Sa nu te plimbi cu RATB-ul.
                        Last edited by mr.K; 13 March 2014, 23:13.

                        Comment


                        • Originally posted by PCH View Post

                          p.s. Nu am spus ca este mașina perfecta, nu există asa ceva, dar nici atât de proastă ....

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          Nu exista masina perfecta ? Pana acum din toate posturile tale referitoare la masini,ai reusit sa ma convingi ca Focusul este o masina PERFECTA !
                          My Ride ! B - 29 - TmT

                          Comment


                          • pai el vroia sa vanda focusu si sa-si ia 320d :P

                            masina perfecta e cea care ti-o permiti , faci treaba cu ea si nu bagi multi bani in intretinerea ei. trebuie aleasa "cu capul" , dar multa lume si-o ia dupa aspect , dupa an/km , dupa "auzite" sau urmatorul model la ce a avut , desi difera total.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                              Nu exista masina perfecta ? Pana acum din toate posturile tale referitoare la masini,ai reusit sa ma convingi ca Focusul este o masina PERFECTA !
                              Ti se va raspunde ca e masina perfecta pt banii aia, pt clasa aia, etc etc.

                              Originally posted by andreyi View Post
                              Dati, fratilor, si voi un link, doua, trei cu niste masini pe care le considerati macar "decente" pana in 2500 euro(cu tot cu taxa), aia nu-i ok, aia e naspa, aia e manarita, chiar nu mai sunt masini cat de cat ok?
                              Masini cat de cat ok la banii aia nu prea, ai prea multe pretentii pt banii aia. Ia Matiz si gata, ar trebui sa gasesti unul in stare buna si kilometrii putini, teoretic. Asta daca o poti considera masina ok. Nu stiu de ce vrei neaparat masina cu usi si in spate, avand in vedere bugetul. Exista multe masini fara usi in spate, mai spatioase si in fata si in spate decat matizul.
                              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                              Comment


                              • Originally posted by andreyi View Post
                                Dati, fratilor, si voi un link, doua, trei cu niste masini pe care le considerati macar "decente" pana in 2500 euro(cu tot cu taxa), aia nu-i ok, aia e naspa, aia e manarita, chiar nu mai sunt masini cat de cat ok?
                                In bugetul tau, gasesti Opel Corsa decent, atat in 2 cat si in 4 usi, diesel mai alergat, benzina mai ok. Oricum, sunt masini bune, fiabile, consum mic si fara prea multe bube fiind relativ simple, asemenea Loganului.
                                Eu nu stiu cum poti sa te gandesti ca in anul 2014 sa-ti iei Matiz, sincer ma depaseste, comparand Corsa cu Matizul e ca Loganul vs Dacia 1310.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google