Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stie cineva ceva de modelele astea de Astra ? "E " bune de ceva ? Intretinerea e scumpa ?

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


    Multumesc !

    Comment


    • Mie personal imi place. Nu știu mare lucru despre fiabilitatea lor, stiu ca G a fost si este super, H mai are probleme pe partea electrica...de J nu am citit mare lucru, dar am un prieten cu un G care mi-a spus ca modelul asta nou e reușit. Mai praf decat o franțuzească nu are cum sa fie.

      Acum or sa apara lupii si iti vor spune ca la banii aia iei GOLF sau Octavia. Eu personal, la bugetul asta, daca as lua compactă din nou as alege dintre Astra J si Focus (normal ;)))

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

      Comment


      • Incepand cu 2010-2011 astra J si astra classic III (H) au aceeasi mecanica.
        Cunosc un astra h din 2011 noiembrie cu care s-a mers relativ la modul miserupist prin Bucuresti, are vreo 30.000 km si nu a cedat nimic. Cateva probleme cu senzorul de antigel (low), altceva nimic. Sunt in schimb cam dure ca suspensie pentru drumurile noastre, scutura cam rau.
        Eu nu am auzit de probleme la electrica, nici la H nici la J. Baietii de la dibas lauda modelul asta ca fiind mai reusit ca G la partea mecanica. De motor, pe forumuri e plin de pareri proaste despre 1.7, indiferent de kw.
        Intretinerea nu-i scumpa, daca te duci la revizieopel.ro iesi mai ieftin decat la un logan2 in reprezentanta
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by 827sam View Post
          Eu nu am auzit de probleme la electrica, nici la H nici la J.
          am un prieten care a schimbat 4 (patru) bobine de inductie la un astra H break. de fapt a fost singura problema avuta cu ea. ultimele doua nu le-a mai luat din romania ca intrase la idei. i le-a luat frate-su din germania oem. si una tot a picat. o are pe a patra pe masina. vad ca nu s-a mai plans.

          Comment


          • Ce ziceti de asta baieti?Este a unui coleg si poate fi a mea cu 1400e

            Comment


            • Daca o cunosti si e ok, la banii aia ce e de spus? Go for it!

              p.s. Confirm ca la Opel piesele sunt bune la pret, la fel si intretinerea. Eu am avut pe mana fo' 6 luni un G 1.7 cdti, 2008, avea peste 100.000 km in bord si mergea frumos, fara probleme!
              Last edited by PCH; 26 March 2014, 21:05.

              Comment


              • Nu stie nici el sigur daca este e4 sau s2!Ca dotari este bine,lupe si xenon din fabrica..scaune recaro...
                Daca este e4 am si luat-o

                Comment


                • Originally posted by 93mrs View Post
                  Ce ziceti de asta baieti?Este a unui coleg si poate fi a mea cu 1400e
                  http://mercador.ro/oferta/opel-vectr...tml#14b4f2e4ea
                  La 1400 e foarte ok eu zic ca merita. Daca nu mai trebuie platita ceva taxa.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Taxa ar fi 170e(e4)-600(e2)...am timp de gandire pana luni !Voi ce ati face?

                    Comment


                    • la 170e taxa da, la 600 in nici-un caz, oricum cu dotarile alea, aia e de 2 ori mai masina decat un Logan 2 la orice capitol, si e 1600 euro cu tot cu taxa.
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • http://www.autovit.ro/ford-focus-C32458341.html :|

                        Comment


                        • Se vinde cu 2000E: http://www.autovit.ro/renault-symbol-C32270956.html

                          Intrebare pentru cei care au habar: daca e fabricata in 2005, nu este euro 3? Sau la Renault a fost introdusa norma euro 4 mai devreme decat la Dacia, la motorizari similare?
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Cum arata focusul ala Merita, dar numai daca o folosesti ca a doua masina, de mers la liniute si alte distractii, clar nu e o masina de zi cu zi, e super oricum, si la pretul ala
                            Symbolu ala sigur e euro 3.
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • pui gpl daca vrei si merge si zi de zi.de ce sa nu o folosesti ca oricum trebuie sa platesti toate alea la ea?eu nu sunt de acord sa platesc toate alea la o masina si sa o tin in garaj.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • Este cineva care ma poate ajuta cu verificarea VIN-ului unei masini in reteaua Renault?
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google